ale neboj, na takych uz niekde caka kamion. Pri takomto style jazdy to maju hned.
11.04.2018 - 13:44:30
02
iron ...to uz je trosku morbidne :) nech si kazdy zije dlho a stastne, no nech neohrozuje inych.
11.04.2018 - 13:54:55
00
ale v tamtom pripade si odporujes
on ohrozuje inych, takze cim skor stretne nejaky kamion, tym menej skody napacha ...
11.04.2018 - 14:08:27
02
Hosť napísal:
To je pravda, no mam dojem, ze vo vychodnych krajinach akosi SUV menia spravanie ludi ...ego....charakter...(cest vynimkam), z ktoreho potom pramenia prusery.
Priklad: minule sme zastali pred prechodom, lebo sme davali prednost chodcom .....aj lavy, aj pravy pruh. Za mnou bolo SUV a veeeeeelmi tvazky frajer v nom, ktory to asi neuniesol, vybosil spoza mna na chodnik a obehol nas stojacich po chodniku a pokracoval v jazde ....cisty k.

To je len tým, že SUVčko ti znesie obrubník. To nie je o tom, že niekto má SUVčko, ale aký typ auta má. S Daciou Duster, aj keď to je SUV, si toto nikto nedovoli, takíto kkti bývajú na drahých autách... BMW a Audi vodiči sú najväčšie hovädá, na sedanoch ešte horší, pretože ti nebudú obiehať po obrubníkoch, ale po odstavných pruhoch alebo v protismere, kde ešte viac ohrozia viac ľudí.
11.04.2018 - 16:01:47
00
Toto je dosť drsné...


Pre toto sa radšej nemotám za zadkom pomaly idúcemu náklaďáku a ak nie je možné dostať sa pred neho, neustále skúmam pohyb za mnou, pripravený urobiť únikový manéver.
11.04.2018 - 17:27:10
00
johnnySVK napísal:
Moj super zazitok zo soboty:

Dňa 7.4.2018 som šiel po ceste na bicykli medzi Devínom a Bratislavou....... .


Napisal som do DPBA a tu je kratky citat z ich odpovede:

Po oboznámení s obsahom Vášho podania službukonajúci vodič uviedol, že si nie je vedomý toho, že by nejakým spôsobom počas služby dňa 7.4.2018 ohrozil iného účastníka cestnej dopravy a poprel Vami opísaný spôsob jazdy.
Službukonajúcemu vodičovi nevieme spätne jednoznačne preukázať porušenie interného predpisu pre autobusovú dopravu. Ide o tvrdenie proti tvrdeniu.
Napriek uvedenému, s vodičom bol vykonaný pohovor, pri ktorom bol upozornený na dôsledné dodržiavanie dopravných a interných predpisov, ako aj ohľaduplnosť i ostatným účastníkom premávky, najmä cyklistom.

Pokiaľ k udalosti došlo tak ako ju opisujete, touto cestou sa ospravedlňujeme.
Vaše podanie zároveň využijeme pri pravidelnom školení vodičov MHD.


No vyzera to tak, ze moj pripad budu spominat na skoleniach pre vodicov. Som moc naivny?? :)
12.04.2018 - 12:51:23
01
skor si myslim, ze po odpovedi sa stlacilo tlacidlo delete
12.04.2018 - 13:45:40
02
No zrejme takuto "vzorovu" odpoved dostane kazdy, kto sa stazuje na sofera. Teda pokial nema dôkazy. Dostal niekto z vas stazujucich sa uz niekto nieco taketo?
12.04.2018 - 13:49:01
01
ja som uz takuto odpoved niekde cital :-)
ale je fakt na zamyslenie, ze najhorie skusenosti s vodicmi su prave s tymi profesionalnymi...
12.04.2018 - 13:51:13
00
kedze soferov je malo a podniky vynakladaju zvysene financie na ich nabor vo forme roznych benefitov a pod......tak s nimi asi jednaju celkom opatrne a tudiz nic vazne s nim nepreberali. Slusne, diplomaticky sa ospravedlnili a zmazali. Vychovna facka na konecnej busu by bola lepsia
12.04.2018 - 13:53:17
03
Chápem, že bez dôkazov sa komukoľvek veľmi ťažko niečo rieši. Aj tak je dobré zaslať im takéto podanie, lebo ak je to hulvát vodič a bude na neho viac podaní, tak si nadriadený urobí mienku aspoň na základe štatistiky a možno sa niečo udeje.
12.04.2018 - 16:14:15
02
Bade napísal:
nikdy si nekupim cestak. radsej sa rozje.em v lese o strom ako riskovat zivot na ceste v premavke.

:-) vykydnes sa do jamy par metrov od chodnika a neschopny pohybu budes hodiny a dni zomierat lebo ta nik nebude vidiet ani pocut. tiez dobra vyhliadka, co? ;-)
12.04.2018 - 17:08:49
00
ty si poistovak! ;-)
12.04.2018 - 17:25:30
01
b0b0 15 rokov som lietal paragliding, a tiez ma strasili ze spadnem, nikto ma nenajde bla bla. ide o to ze si za to budem môct sam, ide o neprecenenie vlastnych schopnosti. na cestaku mozes mat schopnosti ake len chces (napr. Scarponi ) a nejaky ***** s telefonom za volantom ta zabije, to neovplivnis. jedine tak, ze sa ceste proste vyhnem.
12.04.2018 - 17:26:49
01
Myslím, že toto nie je dobrá logika. Nekúpim si cesťák, lebo moju smrť môže zapríčiniť ten druhý. Na MTB si myslíš, že ťa nikto nemusí sundať? Ani cestou do roboty? Či už pôjdeš peši, autom, na bicykli alebo MHD? Všade ťa môže zostreliť nejaký nešťastník, ktorý musí mať nutne prilepený telefón na uchu alebo arogantné prasa, alebo proste len dostane infarkt a zoberie ťa nechtiac so sebou.
12.04.2018 - 17:37:30
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up