Prečo mam pocit, že sme asi krajina s najčastejšie menenymi predpismy? Apropo, ak by sa to zakotvilo rozumne, logicky, netreba to každe 2-3 roky doplňať.
06.11.2019 - 23:54:11
00
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kamion-ridic-nemecke-osobni-cvaknem-ucty-doprava.A191105_112551_domaci_onkr
07.11.2019 - 00:32:42
00
lto napísal:
Nove pravidla cestnej premavky

- zipsovanie sa aj pri zbiehani pruhov . hmm, preco, ked nie je kolona ?

to zipsovanie nie je len ked sa ide krokom? minule som s tymto zachytil nejaku dramu na facebooku a argumentovali tym ze to je len v kolone
07.11.2019 - 13:13:51
00
Nenasiel som nic konkretnejsie :( .. ale mne to tiez dava zmysel len v kolone a vlastne takto som aj fungoval. Aj zachranarska ulicka uz obcas vidim, ze funguje, hento len vlozil do zakona, ale naplno /postihy az niekedy od jari.
Pozeral som aj tuto https://www.pravnenoviny.sk/zmeny-v-zakone-o-cestnej-premavke-platne-od-1-decembra
07.11.2019 - 13:37:55
00
to zipsovanie je snad jasne ze len v kolone. Snad si nemyslite ze vidis, ze auto pred tebou sa zaradilo auto a ty zastanes a cakas, aby si pustil dalsie z druheho pruhu, hoci tam ziadne nie je...je to hlavne o tom, ze uz to nemusi byt prikazane specialnou znackou, bude to platit vsade by default.
07.11.2019 - 13:45:58
01
Tak na zipsovanie zastavovat nemusis, postaci nechat pred sebou prazdny priestor... ja len aby potom si poniektori nevysvetlovali narok na zaradenie sa predo mna, namiesto prednosti v jazde, len preto, ze v zakone nemaju explicitne kedy :D . Ale mozno je to vysvetlenie v inej casti, uz v suvislosti s existujucim.
07.11.2019 - 14:01:17
00
pekny argument. Ani Jozo nema, tak ani ja nemusim... Ovčiarstvo ako sa patri.
"Pre cyklistov nad 15 rokov sa vypúšťa povinnosť nosenia prilieb mimo obce (pre deti do 15 rokov ostáva táto povinnosť zachovaná bez zmeny, t. j. prilbu musia nosiť všade) a nosenia reflexných prvkov (povinnosť mať reflexné prvky na bicykli ostáva zachovaná). Táto zmena bola opakovane iniciovaná hromadnou pripomienkou verejnosti zastúpenou Cyklokoalíciou a zohľadňuje aj skutočnosť, že žiadny okolitý štát takúto povinnosť nemá a v rámci EÚ povinnosť nosenia prilby pre dospelých cyklistov má podľa našich dostupných informácií len Španielsko."

EDIT: Tomuto rozumiem spravne kontrola VIN pri evidencii ?
"Vypúšťa sa vykonávanie fyzického porovnávania údajov uvádzaných v dokladoch vozidiel s údajmi priamo na vozidle na dopravných inšpektorátoch. Takéto kontroly identifikátorov vozidiel zabezpečujú pracoviská technických kontrol, ktoré je potrebné absolvovať v pravidelných lehotách. Rovnako vykonávajú kontrolu identifikátorov vozidiel aj pracoviská kontroly originality vozidiel, ktoré sú na túto činnosť patrične vybavené."
07.11.2019 - 14:09:29
00
Akaze prednost v jazde je pri zbiehani pruhov... ako ja obcas zasnem
07.11.2019 - 14:27:58
00
Izzy68 napísal:
pekny argument. Ani Jozo nema, tak ani ja nemusim... Ovčiarstvo ako sa patri.
"Pre cyklistov nad 15 rokov sa vypúšťa povinnosť nosenia prilieb mimo obce (pre deti do 15 rokov ostáva táto povinnosť zachovaná bez zmeny, t. j. prilbu musia nosiť všade) a nosenia reflexných prvkov (povinnosť mať reflexné prvky na bicykli ostáva zachovaná). Táto zmena bola opakovane iniciovaná hromadnou pripomienkou verejnosti zastúpenou Cyklokoalíciou a zohľadňuje aj skutočnosť, že žiadny okolitý štát takúto povinnosť nemá a v rámci EÚ povinnosť nosenia prilby pre dospelých cyklistov má podľa našich dostupných informácií len Španielsko."

EDIT: Tomuto rozumiem spravne kontrola VIN pri evidencii ?
"Vypúšťa sa vykonávanie fyzického porovnávania údajov uvádzaných v dokladoch vozidiel s údajmi priamo na vozidle na dopravných inšpektorátoch. Takéto kontroly identifikátorov vozidiel zabezpečujú pracoviská technických kontrol, ktoré je potrebné absolvovať v pravidelných lehotách. Rovnako vykonávajú kontrolu identifikátorov vozidiel aj pracoviská kontroly originality vozidiel, ktoré sú na túto činnosť patrične vybavené."

Čiže keď bude cyklista osvetlený ako vianočný stromček a v krikľavom cyklooblečku, ale nebude mať odrazky na biku, tak môže byť pokutovaný?
07.11.2019 - 16:18:59
00
lapaloma napísal:
Akaze prednost v jazde je pri zbiehani pruhov... ako ja obcas zasnem


nad cim zasnes? v priebeznom pruhu mas prednost ked sa dva jazdné pruhy zbiehajú do jedného jazdného pruhu.
07.11.2019 - 16:26:39
00
milos21 narazal som na zrusenie povinnosti nosit prilbu mimo obce - nedava mi to zmysel, ako ani tie argumenty.
Ak si dobre pamatam z tohto fora, asi Minikin spominal, ze odrazove plochy na odeve splnaju tuto funkciu tiez (nemusia byt pevne spojene s bajkom)
07.11.2019 - 16:37:36
00
Izzy68 Nedava to sice zmysel, ale kedze bez prilieb jazdia hlavne ficovolici, byt tebou by som sa tym vobec netrapil. :-D
07.11.2019 - 16:43:28
02
okej, povznesiem sa nad tie sr*cky, aspon nebudem mat hnede nohy...
07.11.2019 - 17:06:26
00
Zákon 134/2018 §30
d)
zadným odrazovým sklom červenej farby,44) pričom toto odrazové sklo môže byť kombinované so zadným svietidlom s červeným svetlom45) alebo nahradenými odrazovými materiálmi podobných vlastností, odrazové sklo musí byť pevne umiestnené v pozdĺžnej strednej rovine bicykla alebo na ľavej strane čo najbližšie k tejto rovine alebo na chrbte cyklistu; zadné odrazové sklo môže byť nahradené odrazovými materiálmi umiestnenými na odeve alebo obuvi cyklistu,46)
e)
predným odrazovým sklom bielej farby,44) odrazové sklo musí byť umiestnené v pozdĺžnej rovine nad povrchom pneumatiky predného kolesa, ak ide o stojace koleso alebo na prednej časti cyklistu; predné odrazové sklo môže byť nahradené odrazovými materiálmi umiestnenými na odeve alebo obuvi cyklistu,46)
f)
odrazovými sklami oranžovej farby44) na oboch stranách pedálov, tieto odrazové sklá môžu byť nahradené odrazovými materiálmi umiestnenými na obuvi alebo v ich blízkosti,46)
g)
na lúčoch predného a zadného kolesa najmenej jedným bočným odrazovým sklom oranžovej farby44) na každej strane kolesa; tieto odrazové sklá môžu byť nahradené odrazovými materiálmi na bokoch kolesa alebo na bokoch plášťov pneumatík, či na koncoch blatníkov, alebo bočných častiach odevu cyklistu.46)

Novela zákona toto nemení. To len novinári trocha zjednodušili a Miloš trocha spanikaril keď čítal ich verziu " povinnosť mať reflexné prvky na bicykli ostáva zachovaná ". Novinárom netreba veriť.
Treba si prečítať zákon.
Oni to "NA BICYKLI" možno mysleli keď jazdíš na bicykli a nie fyzicky umiestnené na bicykli
07.11.2019 - 17:23:50
03
Blbosti. Ale bezpečné predchádzanie cyklistu s čo najväčším možným odstupom, to ne
07.11.2019 - 17:28:01
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up