To som nenapísal, snáď to tam niekde vidíš?
Ale môže byť stále menej nebezpečný ako taký čo ide na diaľnici 60.
Alebo prehnane opatrný neskúsený vodič so smerovkou vpravou odbočujúc vľavo.

Neschvaľujem jazdenie 200, ani to, že hrozí len finančný trest, ale vadí mi to generalizovanie a okolo.
15.06.2020 - 13:23:25
01
darebak napísal:
Ked niekoho znervoznuje pomale auto tak, ze vznikne z toho nebezpecna situacia, tak ten dotycny by nemal mat vodicak. Ten pomaly sofer s tou nehodou nema nic spolocne. ;)
Cesty nepatria len rychlym supersoferom s nadupanymi brzdami :D



To tiez nieje tak uplne pravda.... ty totiz na ceste nemas ist ani zbytocne pomaly.... a ist 50 na 90tke ak mas auto v poriadku fakt nieje OK ani normalne....

Ps: pises to ako keby si nikdy nesedel za volantom.....

Dennodenne na okreskach vidim pred sebou nervoznych vodicov snaziacich sa obehnut slimaka....

Ono je vidiet ze isty cas mu to toleruju ale ak sa za nim tahaju uz par kilometrov bez sance ho predbehnut zacina to byt na tej ceste vcelku pestre :tmi:
15.06.2020 - 13:27:09
00
Jasne ze bezdovodne pomala jazda je otravna a nezakonna, ale to neni napr 70 na 90. Skus tak ist niekde mimo mesta, po chvili mas niekoho nervozneho v kufri. A nakoniec sa s tym nervoznym predbiehacom stretnes v dalsom meste na prvej svetelnej krizovatke, len bude o 3-4 auta vpredu :D
Praveze jazdim a viem aj porovnat s minulostou, ked bola premavka mensia.
Si pamatam ako som sa chodil len tak povozit, lebo ma to bavilo. Kludne aj celu nadrz za den, len tak jazdenie bez dovodu. Teraz autom len fakt ked musim. Prave koli tej agresivite, nie koli zaciatocnikom a neskusenym pomalym suchtosom.
Premavka dost zhustla a cesty sa nebuduju. Preto treba zmenit spravanie na tych cestach.
15.06.2020 - 14:15:59
05
Presne tak. Mimo roboty nesadnem za volant
15.06.2020 - 17:07:19
00
V trnavskom kraji sa za vieknd stali 3 dopravne nehody v ktorych boli cyklisti:
▶️V okr. Dunajská Streda riešili dopravní policajti haváriu motocyklistu a dve zrazené cyklistky. 10 ročné dievčatko nedalo v obci Dolný Bar prednosť autu a pri nehode utrpela ľahké zranenie. Ľahké zranenie mala aj 65 ročná cyklistka v obci Sap, ktorá sa zrazila s osobným autom.

▶️V meste Skalica išla 47 ročná cyklistka na bicykli po priechode pre chodcov a s bicyklom vbehla rovno pod prichádzajúce auto. S bolesťami chrbtice a nôh ju brali záchranári do nemocnice.

A to je len Trnavsky kraj a jeden vikend. Zachvilu nariadna na bicykle PZP.

scontent.fbts3-1.fna.fbcdn.net
https://www.facebook.com/KRPZTT/posts/639596519971667
15.06.2020 - 18:36:58
00
Stáva sa a stávať sa bude. Ja sa snažím maximálne predvídať v aute a preto som niekedy brzda premavky a aj tak sa doslova modlím aby mi niekde nevbehol odniekiaľ chodec, cyklista či auto. Keď ale vidím prechod automaticky púšťam, aj keď som na hlavnej - pri križovatke spomalím a počítam, že niekto vybehne. Okolo stojaceho autobusu v protismere prejdem autom vždy krokom atď. Proste bacha, za tie problémy to nestojí
15.06.2020 - 18:59:18
14
darebak napísal:
Jasne ze bezdovodne pomala jazda je otravna a nezakonna, ale to neni napr 70 na 90.


uz minule som sa pytal, ci toto este vo vyhlaske je, ale nikde som to nenasiel. ak som to prehliadol, vie mi dat niekto odkaz? :) dik
16.06.2020 - 08:35:24
00
Povinnost vodica, nesmie:
k) prekážať v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovať plynulosť cestnej premávky,

l) znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky,
16.06.2020 - 08:49:50
06
V aktuálnom cenníku je to myslím za 30€
16.06.2020 - 09:15:17
00
darebak napísal:
Povinnost vodica, nesmie:
k) prekážať v jazde rýchlejšie idúcim vozidlám a obmedzovať plynulosť cestnej premávky,

l) znížiť náhle rýchlosť jazdy alebo náhle zastaviť, ak to nevyžaduje bezpečnosť cestnej premávky,

na toto uplne ser*, fascinuju ma odstavene auta na vozovke, 4 blikačky a akože pose*me sa!
16.06.2020 - 12:29:11
02
No jo, vcera na Racku pri Tescu tak stalo auto. Ani nie aby sa posunul o par metrov dalej do odbocovacieho pruhu na Sancovu, ale drbol to do praveho a zablokoval. Predpokladam, ze siel bud do toho tesca, alebo do bankomatu...
16.06.2020 - 14:03:45
00
:fubar: V sobotu sme trafili na exota co nevedel vydrzat na vedlajsej ceste pred nim este auto a on drb do protismeru a skoro do nas vpalil. Vcera dalsi ide oproti polkou auta v protismere az som ho zobudil trubenim
16.06.2020 - 14:14:48
00
To jazdenie v protismere vídať viac a viac. Keby v ostrej zákrute a vletí tam ten blázon rýchlo, tak aspoň viem prečo, ale nie v dlhej tiahlej, ktorá sa dá prejsť 90-kou, on ide 70 a pol auta v protismere. Nechápem.
16.06.2020 - 14:23:06
01
Ono je to v prvom rade o tom ze ti ludia absolutne nepoznaju limity svojich aut a pneumatik....alebo skor by som povedal asi schopnosti svojich aut....zakrutu ktoru by bez brzdenia presli na pohodu v ramci svojho pruhu potom radsej strihnu cez protismer.... :tmi:

Rovnako ako nepoznaju ani sirku svojho auta....

Potom sa mi bezne stane napriklad v arborii v trnave ze idem domov a ulicka kde sa vopcha dodavka s autom a v pohode okolo seba prejdu tak je pre vodica maleho pezota
ocividne priuzka lebo on ide stredom ako uplny blb... :tmi:
16.06.2020 - 14:49:30
00
nie. je to o tom ze ludia uz nemaju absolutne ziaden odhad - pravidelne mi niekto vybehol z vedlajsej a rozbiehal sa akoby nikoho na hlavnej nebolo. vsade sa dnes ocakava co ti kaze zakon/vyhlaska, kde je aka znacka rychlosti a pod. ludia nemaju vlastnu hlavu, vlastnu uvahu nic. kedysi platilo jedine - mas prisposobit jazdu stavu a povahe vozovky. dnes pred kazdou ostrejsou zakrutou musi byt znizena rychlost lebo to blbci beru rovno.
a ked sa prcinam nakupia SUV-cka velkosti dodavky, pritom by mali problem zmeastit sa na cestu s Ticom
16.06.2020 - 15:10:37
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up