http://www.youtube.com/watch?v=Fm_-a29Oxwg&feature=youtu.be

ty buď rád že si jemne ťukol zboku ty jeho a nie on teba :tmi: :x možno nabudúce začneš dávať aj trochu pozor čo na tej ceste stváraš :x
17.01.2014 - 13:02:40
00
a osvetlenie bolo? z videa vyzera ze nie ,reflexne prvky v tomto pripade nemal ako osvietit...
17.01.2014 - 13:06:57
00

youtube.com/watch?v=auTFJGCrJJU&t=0

17.01.2014 - 13:27:10
01
Je tam jasne vidiet osvetlenie, cca v 3.s , proste ked je menej svetla na chodniku a potom pri strete "naraze" v 12s ako silno osvetluje biely lak dveri. Chybu by som este videl aj na strane vodica co dava prednost. Do kelu, preco dava pri zelenej prednost autu, co ide na uplne druhu stranu na iny smer, ved ten sa tam moze prestrikovat ked je cervena a auta mu nechaju priestor.... To by som fakt ani ja necakal. Kazdopadne do buducna treba mensiu rychlost, vacsi rozhlad a predvidavost. Tiez tadial chodim podobne, kedze inak to naozaj nejde (skusal som po ceste), lebo auta nenechavaju dostatocny priestor pre cyklistu pri krajnici a cyklista nema inu moznost ako ist po chodniku (ak nechce obiehat auta v protismere a riskovat protiiduce auto, ktore sa vyhyba diere na vozovke). Akurat pri tom "zliezani" z chodnika by mal dat vacsi pozor. Kazdopadne, vidim tam viac chyb z kazdej strany, ale stale neviem pochopit naco niekto pri ZELENEJ dava predsnost autu z ulicky, ktore krizuje celu cestu a na tu zelenu ani nepojde... (to si tu doteraz nikto nevsimol ako jednu z dalsich pricin)
17.01.2014 - 14:10:44
01
ale to ze mas zelenu, neznamena ze nemozes davat prednost... zelena ti povoluje jazdu. viem, ze je to cudne a nelogicke, ale tiez som sa svojho casu nad podobnou situaciou rozculoval. cervena prikazuje stop, zelena len umoznuje prejazd... a ked niekomu vletim z chodnika do auta, tam je cisto chyba cyklistu, nie vodica.
17.01.2014 - 15:25:24
00
1. Oficialne nemas jazdit na bicykli po chodniku.
2. Podla zakona ak prechadzas cez cestu cez prechod, tak musis z bicykla zosadnut.

Ty si isiel po chodniku, mimo zorneho uhla vodica a vlastne si mu skocil z chodnika na cestu.
Odkial prosim Ta mal ten vodic vediet, ze ked uz si na chodniku tak nepokracujes po nom doprava
ale mu ides prekrizit cestu? Tu krizovatku poznam velmi dobre.
17.01.2014 - 21:45:31
02
A preco mu daval prednost? A preco nie, nikde nieje prikazane kedy tak moze vodic spravit a kedy nie. Roky som pracoval v tej budove vedla krizovatky a zazil som tam situacie, ze Ta vodici nepustia ani ked je zelena ani ked je cervena.
17.01.2014 - 21:48:54
00
A preco mu daval prednost?

lebo tam je carnogurskeho paneuropska vysoka skola prava. sudny proces by si nevyhral aj ked si mal zelenu :D
17.01.2014 - 23:11:41
01
no ale ked to zoberes doslovne podla vyhlasky tak on siel na zelenu a auto mu malo dat prednost, je jedno co kde ako
18.01.2014 - 00:05:18
00
1. Oficialne nemas jazdit na bicykli po chodniku.
2. Podla zakona ak prechadzas cez cestu cez prechod, tak musis z bicykla zosadnut.

Ty si isiel po chodniku, mimo zorneho uhla vodica a vlastne si mu skocil z chodnika na cestu.
Odkial prosim Ta mal ten vodic vediet, ze ked uz si na chodniku tak nepokracujes po nom doprava
ale mu ides prekrizit cestu? Tu krizovatku poznam velmi dobre.


To je pravda, okrem toho skočil z bicyklom rovno do cesty. Koho vina? Jednoznačne cyklistu. ;-)
18.01.2014 - 16:36:08
01
Dnes som po dlhom case narazil na ignorantskeho vodica, resp. vobec ma nevidel, pricom jednou rukou telefonoval a druhu mal na radiacej pake. Tak som o neho decentne dobrzdil :-) Tusim dal aj smerovku, ale velmi som ju cez ine auto nevidel a tak som myslel ze ide rovno kedze bola prave zelena...http://www.youtube.com/watch?v=Fm_-a29Oxwg&feature=youtu.be

Telefonujuci vodic, to je cisty mor dnesnej doby :tmi: .. ale z videa je uplne jasne, ze si spravil chybu v odhade, na to treba davat pozor. Vzdy byt radsej pesimista a cakat aj nemozne, ako potom travit polroka na urazovke.
18.01.2014 - 16:54:53
00
http://www.youtube.com/watch?v=Fm_-a29Oxwg&feature=youtu.be


nehnevaj sa, ale podľa mňa to bola čisto tvoja chyba. Ty si tuším dajaký samovrah :)
20.01.2014 - 08:59:30
00
ludia treba davat bacha asi je uz moc prazdna kasa ked nas zacinaju dzubat za reflexne prvky.
brat vcera dostal pokutu. zevraj nema reflexne prvky. pri zimaku na trnavskej zisiel z chodnika na cestu lebo tam bolo na chodniku poprdel rozhadzanych aut pre hokej. ako zisiel na cestu v tom momente za nim majaky a odstavenie. mal cyklooblecenie s reflexnymi prvkami, reflexne pasy na kolesach, pasku sice na predstavci miesto na nohe ale policajt argumentoval ze tie reflexky na obleceni nie je vidno ze ma pouzivat pasku na ruke. aj ked im bracho povedal ze v osvetlenom meste tie reflexne prvky nie je tak vidno nebavili sa s nim vypisali papiere odovzdali doklady a prchli.
pravda je ze svetla nemal a policajti ich ani nespominali. presuval sa 2km domov z prace.
takze tie pasky radsej tam kam patria.

Prílohy:

3.jpg
3.jpg 801.3 KiB thumb_up0thumb_down

4.jpg
4.jpg 190.18 KiB thumb_up0thumb_down

20.01.2014 - 13:09:54
00
policajny stat
20.01.2014 - 13:17:47
01
keby kkti dali človeku pokutu povedzme tých 20,- Eur, ale v tom by dostal nejaké tie reflexné pásky, prípadne blikačku...to by bolo účinnejšie a výchovnejšie, u nás existuje len represia...
20.01.2014 - 13:17:57
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up