no je to u nas vo firme...panko ze som myslel ze to vyjdete...:)
03.11.2016 - 11:22:06
00
Mal si mu povedat ze to by bolo drahe vyjdenie :D
03.11.2016 - 11:42:04
00
jasné že sa hneď šupol na to moje miesto...byť chrapúň tak mu to tam dám rovnako, že však to vyjde...
03.11.2016 - 11:59:16
00
Vidis to ma nenapadlo :D To je aky luxus, zaparkujes si ako chces a odides. Dokonca ta pridu zavolat, ze sa ti ide uvolnit miesto aby si mohol pokojne zaparkovat.
03.11.2016 - 16:44:12
01
minule som šiel zubárovi a jeden umelec zaparkoval tak, že zablokoval celý vstup z cesty na ich súkromné parkovisko, síce pršalo a tie vodorovné čiary na zemi mohol prehliadnuť ale aj tak to bolo proti zdravému rozumu, pretože aj bez značiek je úplne evidentné že je to prístup niekam... ešte si šéfko asi myslel ako dobre vychytal voľné miesto medzi radom pozdĺžne zaparkovaných áut.., keď som odchádzal, tak už ho tam riešili policajti.. no keby zaparkoval na to súkromné, tak by si ho možno ani nik nevšimol....
03.11.2016 - 17:44:52
00
Predomna sa tiez pravidelne postavi nejaky curak, co nechape ze s 5-metrovym razvorom to nevytocim ani keby som sa posral.
03.11.2016 - 17:48:17
01
marina_militare napísal:
len jedna malickost: ludia vozte blikacky co realne funguju! tie male nieje poriadne vidno! vodici nemaju sancu vidiet cyklistu bez osvetlenia. totalne neohladuplne.

Ja som minal dvoch takych samovrahov na ceste bez krajnice. Obaja v tmavom obleceni, bez lampasa, bez blikacky. Sam nechapem ako som ich mohol vidiet. Ked som ich obiehal s poriadnym odstupom a spomalil na uroven toho prveho, co v jednej ruke niesol este krabicu pizze, tak som mu zareval, ci im uplne neyebe.
04.11.2016 - 14:31:52
01
Palo TT napísal:
Bezny sposob parkovania v BA. Zaklad je vyradena rychlost a nezatiahnuta rucna brzda :)

no hej, v ba je toto uplne bezne, ale aj mna to uz sere. takto nemozem parkovat na normalnom parkovisku lebo sa tam hentak nadrbu dostredu za sebou x aut... to by som musel toho prveho odtlacit von z parkoviska a za nim dalsich 5 aby som vedel vyparkovat... nedajboze ze by potrebovala frajerka ist niekam a takto by bola zaparkovana tak koniec...

s tym parkovanim by uz mali nieco robit, kaslat na to ze ludia pindaju, budu vzdy pindat. proste vacsina aut v blave parkuje kadetade MIMO parkoviska. na chodnikoch, na trave, v strede parkoviska, zaberu 1-2 pruhy z cesty a spravia z nej jednosmerku...

byt po mojom tak vyznacim parkovacie miesta a kto chce parkovat nech si ho kupi, kto nebude mat nech preda auto, bodka
04.11.2016 - 15:09:42
01
capulo napísal:
byt po mojom tak vyznacim parkovacie miesta a kto chce parkovat nech si ho kupi, kto nebude mat nech preda auto, bodka


toto mi príde ako nonsens, keďže v prvom rade nie je dostatok parkovacích miest. Príklad - nový bytový dom, 30 bytových jednotiek, 20 parkovacích miest, každý majiteľ bytu má auto - ako vyriešia predaj parkovacích miest? Kto skôr príde, ten skôr melie? Dražba a tí čo nemajú dostatok financií na dražbu, nech auto predajú? A čo ak k niekomu príde návšteva? Jednoducho v BA a aj inde je ten problém, že developeri pri projektoch nepočítajú s parkovacími miestami, resp. robia ich žalostne málo
04.11.2016 - 15:28:17
01
ale ved tak to funguje vsade, kto nema peniaze tak ten nezere, res nebyva v rodinnom dome ale v garzonke alebo v podnajme atd..
alebo nech pravidelne obiehaju policajti sidliska a davaju pokuty vsetkym co parkuju kadetade
ak by si to chcel uplne ferovo tak spravit megavelke parkoviska na krajoch blavy a kto nebude vediet parknut pri dome tak kyvadlovkou do blavy... ked to niekoho bude bavit ist k autu a od auta 15 minut domov tak vsetko v poriadku

napr od nas je problem vyjst na dvojprudovku, lebo jeden prud si spravili parkovisko a povacsine tam parkuju mensie nakladiaky a prd cez nich vidno ze ci daco ide... sa musim vysunut az do druheho pruhu aby som videl ci daco ide... a okrem toho je tam prechod, to je uz aj v predpisoch ze kolko metrov od prechodu nesmu parkovat a vzivote som tam nevidel dostat niekoho papucu alebo pokutu
04.11.2016 - 15:35:21
00
Dorien09 napísal:
Príklad - nový bytový dom, 30 bytových jednotiek, 20 parkovacích miest,

Podareny priklad. Uz len najdi taky v reale. :)

capulo napísal:
a okrem toho je tam prechod, to je uz aj v predpisoch ze kolko metrov od prechodu nesmu parkovat a vzivote som tam nevidel dostat niekoho papucu alebo pokutu

Daju papucu, ak zavolas na mestsku policiu. Proaktivne to neriesia, len reaktivne. Btw. v zakone je aj to, aka musi byt ponechana sirka jazdneho pruhu ak vozidlo zastavi na krajnici. Cize aj to by si mohol riesit, ale to je v BA uplne nerealne. Ten priechod este ako tak.
04.11.2016 - 15:37:43
00
uvidime ci prejde nova parkovacia politika v BA - http://bratislava.sme.sk/c/20373646/primator-parkovacia-politika-ma-zmysel-aj-ked-sa-nezapoja-vsetci.html

ale mozno bude odpor taky silny, ze neprejde.
04.11.2016 - 15:39:42
00
čím menej CP v BA, tým viac voľných parkovacích miest :D ale sú aj iné cesty ako nekonečné budovanie parkovísk, treba ľudí učiť tomu, že auto je v meste na príťaž a tým pádom skôr tvoriť infraštruktúru pre alternatívnu dopravu... ale to je pri konzervatívnych, zadubených slovákoch ťažká úloha, keď v domácnosti musia mať aj 3 autá a používať ich na kilometrové jazdy.. lebo šak nie som socka..
04.11.2016 - 16:14:20
01
Jezus samozrejme, že ide len o úplne vymyslený príklad a náhodné čísla na vyjadrenie reálneho stavu s parkovaním v BA. Ale v utorok sa mi možno podarí nazrieť do projektovej dokumentácie niektorých domov v BA. Aj keď však developeri majú nejaké vzorčeky na výpočet počtu parkovacích miest, tak je ich stále málo. Odporúčam navštíviť Karlovku super mestská štvrť s "dostatkom" parkovacích miest ;) Navyše je kopec starších bytových domov, ktoré majú len nejaké malé parkovisko pre pár áut alebo v "lepšom" prípade parkovisko nemajú.

Kľudne ma ukameňujte, ale som CPčkar a bývam v BA v podnájme a mám aj vlastné auto, ktorým jazdím do práce. MHD by som začal využívať jedine v prípade ak by nastala výrazná zmena. V momentálnom stave by mi cesta MHDčkou nepriniesla absolútne nič, finančná úspora je zanedbateľná, o pohodlí sa v súvislosti s BA MHD hovoriť ani nedá a časovo by sa mi cesta predĺžila o viac ako dvojnásobok. Ďakujem, neprosím.
Mne samému sa tento môj prístup nepáči, lebo som vždy nadával na to, ako môže niekto jazdiť autom sám a zbytočne tak zvyšovať počet áut na cestách/parkoviskách, ale bohužial.
04.11.2016 - 16:32:29
01
pri novostavbach ten pocet parkovacich miest je pri vacsich bytoch, abo domoch 2 ks na byt/dom, pred par rokmi to zhruba vychadzalo 1 miesto na byt... problem je, ze je v tom zahrnute aj parkovanie, ktore si stavebnik spoplatnuje, tj garaze a plochy na predaj pre parkovacie statie a takisto aj mestke plochy, ktore mozu casom sluzit na nieco ine...
v BA je riesenim bicykel, aj ked infrastruktura je na PUCHOV, ale popri dunaji je cyklotrasa krizom cez cele mesto, od DNV po Petrzalku, Vrakunu, sever zase obhospodaruju karpaty, cesticka sa da skoro vzdy najst...
04.11.2016 - 17:01:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up