Tak som googlil a ked som tie informacie poskladal dokopy, tak mi z toho vyslo, ze motorkar siel neprimerane rychlo pomedzi auta pomaly sa sunuce v kolone, narazil zozadu do Mazdy a nasledne spadol pod kolesa Fabie a ta ho presla. Je pravdepodobne, ze vodic Mazdy sa chcel preradit z jedneho pruhu do druheho a nevsimol si / nepredpokladal, ze zozadu ide vysokou rychlostou motorkar stredom...

Tu je aj video z jedneho z aut ktore predchadzal, on je ten prvy motorkar:
http://www.topky.sk/cl/10/1617595/Odstrasujuce-VIDEO-tragickej-nehody-motorkara-v-Bratislave--Posledne-sekundy--takto-riskoval
23.03.2017 - 14:22:44
00
Ten kamión je cca 15cm za čiarou a on meter od krajnice ...
23.03.2017 - 14:32:44
00
Ak odbočoval doľava a dával prednosť kamiónu, je normálne, že zastavil ľavým okrajom vozidla pri stredovej čiare, tým umožní vozidlám za sebou pokračovať v jazde (aby ho mohli obchádzať zprava po krajnici). Toto hádam učia už na autoškole. No a preto nesmie kamión v protismere rezať zákrutu, lebo presah cez stredovú čiaru ho v tomto prípade vyjde draho.
23.03.2017 - 14:41:42
00
V tomto prípade ho môže obísť tam moped, či bike
23.03.2017 - 15:02:19
01
V kazdom pripade aj keby to nebola jeho vina, tak karma je zdarma... aky pozicaj, taky vrat.
Cyklista v prvej casti videa tiez nebol na vine a keby sam nezareagoval tak oblizuje kapotu.
23.03.2017 - 15:44:48
00
Jezus napísal:
Tak som googlil a ked som tie informacie poskladal dokopy, tak mi z toho vyslo, ze motorkar siel neprimerane rychlo pomedzi auta pomaly sa sunuce v kolone, narazil zozadu do Mazdy a nasledne spadol pod kolesa Fabie a ta ho presla. Je pravdepodobne, ze vodic Mazdy sa chcel preradit z jedneho pruhu do druheho a nevsimol si / nepredpokladal, ze zozadu ide vysokou rychlostou motorkar stredom...



no neviem, na tom videu to nevyzera ani na 50kmh... o to to viac zamrazi ze pri tak pomalej jazde sa zabil...
23.03.2017 - 16:29:44
00
Ja tam jazdim v tychto kolonach 30-35 km/h a auta ledva predbieham, takze podla mna siel viac ako 50. Tipol by som medzi 60-70. Ale to je nepodstatne. On sa predsa nezabil z titulu extremnej rychlosti. Zomrel preto, ze po nom preslo auto.
23.03.2017 - 16:47:05
00
sekundárne, možno keby dodržiaval predpisy tak sa mu nič nestane, či je snáď jazda medzi pruhmi na motorke povolená? myslím že v niektorých krajinách to tuším je, ale či aj u nás..
23.03.2017 - 19:22:06
00
silne pochybujem, aspon ja som o tom niky nepocul. a motorkari si velmi radi spravia pruh tam kde nie je, ci uz v strede alebo zlava zprava... uz aj mne sa raz stalo ze som skoro sepalil motorkara ked som sa vramci svojho pruhu vyhybal jame a odrazu sa vedla mna objavil motorkar. sledujem veci pred sebou, za sebou a susedne pruhy a intuitivne viem kedy ake auto kde okolo mna je. ale sledovat kadejake pseudo medzi pruhy je absolutne bez sance, preto aj pochybujem ze take nieco je dovolene
23.03.2017 - 23:45:51
00
Nie je to dovolené.
Dovolené je stojacé a pomaly idúce vozidlá predchádzať zprava ak je jasné, že nikto z kolony neodbočuje do prava. A dovolené to je iba cyklistom, chodcom, motocyklom do 50ccm a "športovcom" (=korčuliarom, bežcom, kolieskobežkárom a na obdobnom športovom náčiní) ... presnú definíciu sa mi nechce hľadať :)

Motocyklista v tomto prípade z veľkej miery si to zavinil sám.

edit: a tuším aj vozičkárom to je povolené (asi predsa to len pohľadam v zákone, nech dám presnú info)
24.03.2017 - 08:08:34
00
par. 55, ods 5 Zákona č.9/2008 Z.z., Zákon o cestnej premávke
(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.
24.03.2017 - 08:17:23
00
§15 (1) Predchádza sa vľavo. Vpravo sa predchádza vozidlo, ktoré mení smer jazdy vľavo a ak už nie je pochybnosť o ďalšom smere jeho jazdy. Pri jazde v pripájacom jazdnom pruhu alebo v odbočovacom jazdnom pruhu sa smie vpravo predchádzať aj vozidlo idúce v priebežnom jazdnom pruhu.

§55 (5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.

a o tých chodcoch a športovcoch zasa hovorí §52 osobitné ustanovenia o chodcoch

edit: si ma predbehol
24.03.2017 - 08:22:06
00
vozickar na motorke? :)a vozicek taha za sebou?
24.03.2017 - 08:22:48
00
Toto ustanovenie mám v hlave, viem ho odcitovať. A každému vodičovi MHD, ktorý je nervózny z toho, že si ho cyklista dovolil pred križovatkou obísť sprava ho odverklíkujem s patričným komentárom. Už sa mi stalo, že ma kvôli tomu busák vytlačil na obrubník.
24.03.2017 - 08:24:20
02
ale na našich cestách to nie je moc bezpečné, keďže to veľa ľudí nepozná, že to cyklista môže a pri slovenskej samonasieracej povahe ho tým rýchlo vytočíte, lebo ego dole, keď si ho nejaký cyklista dovolí obehnúť a ešte sprava...
k tým motorokám, myslím že sa to tu kedysi rozoberalo a hentaká jazda medzi pruhmi je v niektorých štátoch USA dovolená pri kolónach resp. pomalej súbežnej jazde..
u nás aj keby to bolo dovolené, tak je to zasa čistý hazard ako s tými cyklistami vyššie, nikdy nevieš kedy ti nejaký komplex otvorí dvere alebo ti tam schválne strčí predok...
24.03.2017 - 08:39:08
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up