Tomu sa hovorí byť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.
Nemysli na to a jazdi! :clap:


jj dobre vravis, clovek na to nemysli, ale ked sa stane, tak sa stane čo už, chvalabohu nemam este taku skusenost, ze by som spadol z biku "pomocou vodica", ale tak pocitam so vsetkym pri kazdom treningu a podobne... Kto nerad jazdi kvoli tomu, neni spravny cyklista! :) :y: :sun:
18.01.2010 - 22:41:41
00
fuuha, bol som uz v podstate rozhodnuty ,ze si dokupim k MTB ziletku ale po precitani tejto temy som dostal z kazdonenneho bikovania po nasich cestach strach. Je to az take zle jak to vyzera? poznate niekoho koho na biku nejako vaznejsie zranilo auto?

Meno Rastislav Žitný, celebrita z Markízy, ti nič nehovorí? To je vrah cyklistov...

Keď najazdíš 50 km mesačne na frekventovaných cestách, tak budeš furt posraný a aj posrano budeš jazdiť. A tým budeš nebezpečný nielen pre vodičov, ale najmä pre seba.
Čím viac budeš jazdiť, tým viac získaš cit pre jazdu a budeš vedieť, čo si môžeš dovoliť a čo nie. A budeš podvedome cítiť, či auto, ktoré ťa predbieha, je pre teba nebezpečné, alebo nie.
Samozrejme, môže sa stať, že ťa niekedy ciťák sklame... Ale ani v lese sa ti každý strom neuhne.
19.01.2010 - 00:29:07
00
Ale ani v lese sa ti každý strom neuhne.

Stromy v lese ma neohrozuju. Nie su opite, nadrogovane, neriskuju, nevolaju sa Zitny, ...
19.01.2010 - 09:27:42
00
Tak ja za seba poviem, že po ceste jazdím len pri nevyhnutných úsekoch, ktoré sa nedajú obísť iným spôsobom. A aj to sú vačšinou dedinské cesty 2-3triedy. V meste jazdím zásadne po chodníku bez ohľadu na to či sa to smie alebo nie.
A čo sa týka priamych skúseností. Bol som ako chodec očitým svedkom ako mladý had na felícii predbehol dedka cyklistu a vzápatí začal odbočovať doprava. Dedko zamyslený to narval do pravého zadného nárazníka auta a dal nedotočené salto. Mladý ani nezastavil. Tak som si poznačil značku, zavolal fízlov. Starý pán to nerozchodil a ja som sa motal zo 5x po súdoch ako svedok. Ani neviem aký bol rozsudok. Sa mi vidí, že dostal podmienku.
19.01.2010 - 10:22:51
00
čera rano ma obiehal kamion a šetek ten sajraid čo bol medzi vyjazdenými kolajami na mna, mal som to až v ušoch a komplet mokrý, ...a miesta tam mal ten debil :finger:

a ešte jeden odkaz by som chcel poslať šetkým šoferom, aj ked myslým že na tejto stranke je to zbytočné lebo tý čo jazdia(na dvoch kolesach) tak vedia:
ked idete za mnu večer po tme, a sme tam len my teda nikto ani nič nejde oproti tak uplne v pohode nechajte zapnuté dialkače, šak ja nemam spetáky a ani 99,99% bicyklov!!! bo ked ma auto za mnu dialkové tak vidim pekne na cestu a ovela lepšie sa mu uhnem, 10 z 9 šoferov vypne dialkove len čo zbada červenu blikačku
dakujem za pochopenie |(
19.01.2010 - 18:31:05
00
no zas neviem kolko mas nasoferovane, ale v cerstvom snehu vyletiet nahle z kolajnic do druheho pruhu cez vacsiu vrstvu snehu neni len tak jednoduche a bezpecne..
ale ze kamiony casto jazdia jak prasce suhlasim
19.01.2010 - 19:17:56
00
Ja myslím,že jazdenie po snehu na frekventovaných cestách je hazard nielen voči sebe ale aj voči vodičom.Ked to už musí byť tak nejaké odlahlé alebo lesné cesty.
Nič v zlom misobiker :lol: inak pedále slúžia. :)
19.01.2010 - 19:41:39
00
Nechapem cyklistov,ktori sa v tomto pocasi mocu po cestach,cisty hazard a nezodpovednost a este sa stazuju,ze ich ohadze auto...
19.01.2010 - 21:04:10
00
Ake pocasie mas na mysli? Lebo ja som dnes isiel po ceste a nemal som pocit, ze by som hazardoval.
K teme: koliziu s autom som nastastie este nemal, ale nikdy nepochopim vodicov, ktori na rovnom useku s viditelnostou min 100 metrov sa ani centimeter nevychylia z jazdnej drahy smerom k stredu pocas obiehania cyklistu. Take situacie riesim :fubar: a :finger:
19.01.2010 - 21:14:44
00
hohoho, jasne že som neny samovrah, čo ste na mna šetci vyleteli??
1. do roboty sa nemam ako inač dostať než na biku, takže jazdiť musim za každeho počasia
2. keby ten kamion nemal inu šancu ako ma predbehnuť tak sa nestažujem, ale viem že to spravil len z netolerancie, a ani to nebol čerstvý sneh cesta bola ok, len medzi kolajami bola sračka, je to cesta prvej triedy tak ta je celkom udržiavana

3. vikino1, som rad že si spokojný ;)
19.01.2010 - 21:16:27
00
Tí dnešní vodiči su totalne arogantní voči cyklistom, teda najdu sa aj vynimky, ale to je vynimocny pripad.. Su to podla mna tí ktorí bud sportuju, alebo kedysi sportovali a vedia nas pochopit a vyjadrit vzajomny respekt. Take "jednanie" sa mi paci..
20.01.2010 - 08:17:24
00
Ake pocasie mas na mysli? Lebo ja som dnes isiel po ceste a nemal som pocit, ze by som hazardoval.
K teme: koliziu s autom som nastastie este nemal, ale nikdy nepochopim vodicov, ktori na rovnom useku s viditelnostou min 100 metrov sa ani centimeter nevychylia z jazdnej drahy smerom k stredu pocas obiehania cyklistu. Take situacie riesim :fubar: a :finger:

Ake pocasie? Pozriem z okna a vidim vrstvy kasoviteho polozmrznuteho snehu na cestach,na ktorom idem priposrato aj na aute, nieto este na biku... Kolkokrat mi uz tito "cyklisti" skoro spadli pod predne kolesa napriek tomu,ze som ich oblukom obchadzal,v tomto pocasi dakujem bohu za trenazer a ked sa da,tak hura na polne cesty,ale tie su teraz u nas prakticky neprejazdne,pred tyzdnom som hodil na nich 3x drzku,tak stacilo...
20.01.2010 - 09:48:34
00
Aha myslel som si ze narazas na sneh. Ja len ze v Ke bolo vcera krasne sucho, tak som si nebol isty, neviem ako je v SI momentalne.
Ak je sneh tak na biku jedine tam, kde nie su auta. Trenazer ma nebavi, to idem radsej behat
20.01.2010 - 10:01:15
00
Aha myslel som si ze narazas na sneh. Ja len ze v Ke bolo vcera krasne sucho, tak som si nebol isty, neviem ako je v SI momentalne.
Ak je sneh tak na biku jedine tam, kde nie su auta. Trenazer ma nebavi, to idem radsej behat



Aj ja chodím teraz v zime dosť behávať + aj posilka, a je to super na udrziavanie sa v zime :) :y: :muscle:
20.01.2010 - 18:09:21
00
ja chodim kazdy druhy den do posilky a kazdy druhy den behavat, takto to striedam :) v takomto pocasi sa neodvazim ist na cesty medzi auta ani na mtb, nieto este na cestaku. :D
20.01.2010 - 18:23:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up