Mam pretazenu stehennu slachu na koleno, uz mesiac sa liecim, beriem lieky a mastim gelmi...no neprestava to boliet, pomozte mi prosim co by som mohol s tym robit, ak mate nejake skusenosti. Uz mesiac som nebol na bicykli, a dufam, ze to prejde...dakujem pekne :wink:
28.09.2008 - 11:46:55
00
nie je odporúčaná rehabilitácia na kolenné "šlachy" práve bicykel?
28.09.2008 - 17:13:58
00
Nie, odporucana rehabilitacia je pokoj a nezatazovat ...
Keby to bola rehabilitacia tak jazdim ako sialeny cely den :lol:
28.09.2008 - 22:20:39
00
ktore slachy? mas tam 4, si si isty ze su len natiahnute?
ako pise majso, odporucana rehabilitacia na kolenne slachy je bajk a plavanie a hlavne drzat ich v teple a pred vykonom riadne rozohriat
29.09.2008 - 12:05:39
00
skusil by som aj nejaku sportovu vyzivu na klby, slachy a pod....
29.09.2008 - 13:50:26
00
Ta najvacsia slacha na vonkajsej strane stehna. To, ze je ta slacha pretazena mam od lekara, a jednoznacne sa odporuca nepretazovat a dat si pokoj. No plavanie mozno pomaha, neskusal som :wink: A nejake vyzivove doplnky, ktore by napomohli uzdraveniu? dikes :)
29.09.2008 - 13:57:05
00
Tiez si myslim, ze len klud. Dalsou zatazou pretazenej slachy si privedies akurat tak zapal. Pohyb by jej nemal vadit, ale asi len taky, pri ktorom slacha neboli a teda sa nejako nenamaha. Niesom sice doktor :lol: , ale vecne mam nieco presilene, mam nejake citlive slachy :) ,ale vzdy mi pomoze klud. Rehabilitacia bicyklom, plavanim... zabera skor po dlhodobom znehybneni nohy, ked sa slachy stiahnu.
29.09.2008 - 14:42:15
00
aha takze upon steheneho svalu, no tak to naozaj len klud, udrziavat to v teple a dost pomahaju aj masaze, ide o to postihnutu cast poriadne prekrvovat cim sa postihnutemu miestu dostanu latky potrebne na regeneraciu, po case pomalicky a velmi lahko zatazovat
na svalstve je nevyhoda ze sa dlho dava doporiadku, kym zlomeninu mas v poriadku za par tyzdnov zraneny sval (slachu) budes citit aj za rok :(
29.09.2008 - 15:06:30
00
Presne tak, dlha liecba a ... lenze beriem lieky na to urcene, proti zapalu, ale maju vela neziaducich ucinkov :(
A beriem ich uz mesiac, no vyskusal som to, ked ich vysadim, zacne to boliet. Raz som bol aj na bicykli, a nedopadlo to dobre, zhorsil sa stav...Lenze ja tie lieky nechcem brat do nekonecna, nie je nieco, co by snad pomohlo? =nejaka vyziva pre slachy a klby alebo nieco take, co by som mohol vyskusat? Cital som cosi a hladal na nete, a udajne pomaha pri zapaloch sliach Wobenzym, no ale neviem, alebo nejaka klbova vyziva?? poradte prosim ja uz neviem
Tento rok som uz aj tak s bikovanim skoncil :cry:
29.09.2008 - 15:18:07
00
Wobenzym je dobry vseobecne pri regeneracii cohokolvek v tele. Vyskusal by som. Ale fakt to budes este dlho citit. Ja ked mam nejaky taky uraz, aj ked mensieho rozsahu, tak velmi dlho pobolieva, sem tam sa zhorsi, ale po nejakej dobe to z nicoho nic zmizne uplne. Pozoroval som to pri mojich povykrucanych clenkoch aj pri kolene. Inak v zime 2005 som si v robote ked som zatlacal bokom kolenom krabicu do regalu natiahol nejaku slachu nad lytkom na boku kolena. Ta sa stale ozyvala a prestalo to az tento rok v lete.
29.09.2008 - 15:26:41
00
Ja pouzivam na cerstve veci zabaly - mokry uterak a na to nejaky igelit a sup do tepla riadne zaparit (najlepsie pod perinu na celu noc). Celkom to pomaha ale neviem aky to ma ucinok na starsie zranenia. To som este neskusal.
29.09.2008 - 18:17:38
00
mozem potvrdit ze wobenzym pomaha, ale je to dost draha liecba. ja som po zraneni /tiez poskodene slachy, ale trochu viac/ po operacii nasadil wobenzym a za cca tri mesiace som ani nevedel ze som mal nejake zranenie. wobenzym sa predava na kusy a da sa zohnat za cenu cca 4Sk za kus. normalne davkovanie pri zraneni je 3x10 tabliet denne. a sme pri podstate veci preco je to draha liecba...
mokre zabaly som tiez vyskusal a tiez mi pomohli. ked som behaval este pred bikom tak ma zacali boliet kolenne slachy a kolega-atlet mi to odporucil. na noc som si daval mokry zabal na koleno a bolesti presli...
29.09.2008 - 18:36:49
00
ja som mala pretazene upony lytkovych svalov za kolenami, tak, ze som nemohla slapat do pedalov. lekari len ze klud a masticky. dva tyzdne (v strede sezony!!!!) som nejazdila, a prd mi to pomohlo. grrr... takze klud ti predpisu ak nevedia co s tym. inak je klud hovadina, maximalne tak prides o kondicku.
ale! bolo mi odporucane (chalani co jazdia nejaky ten patek ziletky) - vinove zabaly na noc - hned na druhy den rano citelny rozdiel. za tri dni (noci), velmi citelne zlepsenie. po tyzdni som bola fit. kondicka sice v prdeli, ale zakolenia zdrave. takze treba jazdit - pozvolna, zase sa nerozbi jak cigan buben, ale neprestan to zatazovat a tie zabaly. :wink:
29.09.2008 - 20:22:12
00
Wobenzym,alebo phlogenzym...zarucena odskusana a trosku draha vec... 8)
30.09.2008 - 19:42:10
00
ja som mala pretazene upony lytkovych svalov za kolenami, tak, ze som nemohla slapat do pedalov. lekari len ze klud a masticky. dva tyzdne (v strede sezony!!!!) som nejazdila, a prd mi to pomohlo. grrr... takze klud ti predpisu ak nevedia co s tym. inak je klud hovadina, maximalne tak prides o kondicku.
ale! bolo mi odporucane (chalani co jazdia nejaky ten patek ziletky) - vinove zabaly na noc - hned na druhy den rano citelny rozdiel. za tri dni (noci), velmi citelne zlepsenie. po tyzdni som bola fit. kondicka sice v prdeli, ale zakolenia zdrave. takze treba jazdit - pozvolna, zase sa nerozbi jak cigan buben, ale neprestan to zatazovat a tie zabaly. :wink:



A ake vino si pouzila, pomohlo by to aj na prsty na rukach???
02.10.2008 - 10:49:18
00
keyboard_arrow_up