HK CL a B&W P5 vie niekto porovnat ? Porty Pro, UR 40 mam uz nejaky ten piatok doma, ale uvazujem nad niecim kvalitnejsim.


na P5 vela ludi nadava co som cital recenzie, ja mam C5 a som nadseny
skus pozriet Focal Spirit One
27.01.2013 - 10:17:15
00
No tak som sa rozhodol, že si urobím radosť, ale potreboval by som vašu pomoc.
Bol som dneska v Datarte s skúšal som Senny HD 239 (http://www.alza.sk/sennheiser-hd-239-d315977.htm)
Síce určite hladám circuma-aurálne ale zaujali ma tak prečo si ich nedať na hlavu. Síce iba FLAC z mobilu ale môžem povedať, že basy decentné ale velmi priemne, výšky a s tredy čisté ale výšky dosť dominovali nad ostatnými.

Zaujali ma http://www.headphones.cz/inshop/domaci/otevrena/akg-k-540.htm
Cena 70€ čo je super. Ale boli v nepriehladnom obale a čo som pohladal recenzie narýchlo na mobile, tak neboli nejako extrémne pozitívne. Na Av-manii ich nejaký chlapík zase velmi chváli.
Nemáte prosím vás niekto nejaké skúsenosti ? Nemali ste v ruke ? Nepočuli ?
Dizajnovo sa mi páčia.
29.01.2013 - 17:01:41
00
Nikto ste neporadili, tak som to nechal na seba. Už sú doma :D
30.01.2013 - 14:52:00
00
Sakra, som chcel odporučiť Sennheisery pre ich pohodlie, ale nejak mi to zaniklo medzi mnohými kartami
Čo si nakoniec vzal?
30.01.2013 - 18:40:03
00
Zobral som AKG K540 (http://www.datart.sk/Sluchatka-AKG-K540BLK.html)
A zatial sú super. Ale videl som pár prasknutých hlavových mostíkov takže na ne dávam dobrý pozor.
Sú pohodlné, škoda toho hlavového mostíka, lebo inak vyzerajú, že by mohli dlho vydržať, spracovanie dobré, priemne prekvapil 2m dlhý pletený kábel s pozláteným konektorom.
Neviem, prečo sú uvádzane ako polootvorené, niekde som ich dokonca videl ako otvorené. Konštrukcia je circuma-auralna, do mušlí sa bezproblémov zmestia celé uši. Moc neizolujú(čo mi nevadí), von nehrajú takmer vôbec (keď ich má niekto na ušiach tak do 30 cm sa dá spoznať, že hrajú).

K zvuku sa ešte neviem vyjadriť, niesu "vypálené" a nemám ich napočúvané. Ale prvotný pocit je že hrajú naozaj dobre. Decentné nevtieravé basy, ktoré sa dajú zosilniť cez Eq(mám ho vypnutý), stredy a výšky dobré čisté.

Sennheisery som mal na hlave iba HD 201, pohodlné ale zbytočne masívne a obrovské, taktiež majú 3m kábel a niektoré telefóny ich majú problém utiahnuť.
Tie 239 boli velmi pohodlné, ale sú supra-aurálne a majú velmi výrazné výšky(až nepriemne), basy mali priemne decentné.
219 som neskúšal, ale konštrukciov zhodné s 239, ale asi horšie hrajú (veď aj stoja skoro polovicu).

A dávam do pozornosti túto stránku, majú odmeraných dosť sluchátok a čo som skúšal tak to sedí:
http://en.goldenears.net/9893

//edit: Ešte som zabudol AKG K540+ HTC Desire X úplne v pohode, hrajú pekne a v hlasitosti majú ešte rezervy)
imgupload.sk
30.01.2013 - 19:31:35
00
Ja kupil uz pomerne davno (cosi cez 6 rokov) Technics RP-F300 za nejakych 1500,-Sk. Uz su hodne opotrebovane, mam ich na hlave denne, kozenka okolo usi uz komplet opadala, ale hraju stale paradne, taktiez kilometrovy kabel s pozlatenym konektorom a eq nikdy nepouzivam.
AKG mi je sympaticke, mam nejaky cas v praci na mp3 stuple K315 a su tiez fajn, az na kratky kabel.
Tieto K540 sa mi pozdavaju. Kde si videl tie prasknute hlavove mostiky? Rad by som aby mi dalsie sluchatka zas vydrzali tych 5 - 6 rokov :)
30.01.2013 - 21:11:39
00
ja som si kupil tie akg k420 ale strasne ma z nich bolia usi (neni chyba sluchatok) aj ked sa niekedy rano zobudim tak ma strasne bolia ale neni to bolest ako ked ma boli ucho "zvnutra" ale skor zvonka (neviem ci ma niekto pochopi :D ) napriklad teraz som ich mal 2 hodiny pocas filmu a myslel som ze mi zhoria usi ked som si ich dal dole. na to ze ked sa zobudim ma bolia som si zvykol no pri sluchadlach sa mi to este nestalo
30.01.2013 - 21:32:13
00
Snáď nebude vadiť link:
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1130365&st=0&sk=t&sd=a&start=135
Asi v polke strany sú fotky.

Ja som sa rozhodol, že to risknem. Uvidíme, či to nebudem lutovať :D
31.01.2013 - 14:39:46
00
V tomto má Koss výhodu vďaka doživotnej záruke. Ale vyberať sluchátka podľa záruky by som aj tak neodporúčal, hlavné je, aby bolo počúvanie príjemné. U mňa sa to vykryštalizovalo tak, že najviac používam klasické biele Apple štuple (hlavne na počúvanie podcastov), potom Creative EP630 (pri behu) a ďalej v poradí Koss Porta Pro, Sennheiser HD595 (na doma) a Grado iGrado. Tie posledné sú síce zvukovo fajn, ale dosť nepríjemné na nosenie.
01.02.2013 - 16:13:59
00
V tomto má Koss výhodu vďaka doživotnej záruke. Ale vyberať sluchátka podľa záruky by som aj tak neodporúčal, hlavné je, aby bolo počúvanie príjemné. U mňa sa to vykryštalizovalo tak, že najviac používam klasické biele Apple štuple (hlavne na počúvanie podcastov), potom Creative EP630 (pri behu) a ďalej v poradí Koss Porta Pro, Sennheiser HD595 (na doma) a Grado iGrado. Tie posledné sú síce zvukovo fajn, ale dosť nepríjemné na nosenie.

aké su tie Creative EP630 rozmyšlam že ich kupim priatelke na bežne nosenie.. Sennheiser CX 300 su už pre nu asi zbytočne drahé
01.02.2013 - 17:00:19
00
je to to isté, akurát s priamym konektorom a symetrickým káblom. Výrobca Fostex, predáva sa to pod kadejakými značkami od AKG až po DX noname. Slušný zvuk s trochu zvýraznenými vyššími basmi (tie úplne spodné chýbajú), neagresívny. Jednoduchá manipulácia, nevypadávajú z uší. Kupoval som ich po 7-8 libier na Amazone, za tú cenu nič lepšie nepoznám. Pre porovnanie napr. Shure SE110 alebo Klipsch Custom 1 sú proti nim odpad. Stačí? :)
01.02.2013 - 17:07:35
00
Chcel by som sa spýtať aké slúchadlá odporúčajú tunajší fajnšmekeri. Nemienim dávať veľa € (tak do 40,max 50). Chcel by som klasické "mušle" čo najlepšie odhlučené na doma ale aj von. Má niekto nejaké skúsenosti, vie mi niečo odporúčiť? :clap:
(potrebujem aby boli kompatibilné s iPod-om)
05.02.2013 - 15:58:32
00
ja mam tieto prenosne - spokojnost,za ty prachy
http://www.progamingshop.sk/sennheiser-px-200ii-p-2472.html
tieto maju aj dvihanie hovorov,cena...
http://www.headphones.cz/inshop/s-mikrofonem/pro-iphone-a-pod/sennheiser-px-200-iii.htm

edit: ale pozor nie som fajnsmeker :)
06.02.2013 - 09:48:34
00
Nezavadzia ti ten ovládač hlasitosti, čo je na kábli? Nie je ten most pridlhý (vyzerá tak :lol: )? A ako to je keď počúvaš dlhšie? (cestami busom zvyknem počúvať aj 3-4 hodiny)
06.02.2013 - 13:59:27
00
ten ovladac hlasitosti akurat niekedy "hladam " je na nom hacik takze sa da prikvacit o oblecenie ,okraj vrecka,ale vahovo... nevies ze je tam ,ten handsfree ovladac som nevidel,most je polstrovany tak isto musle -tie su mensie takze ich treba dobre umiestnit na usiach,ale su pohodlne aj na dlsie nosenie napr . viac ako kossy porta pro na najmensi pritlak,odrusenie je dostacujuce na cestovanie parada ,akurat moc nedrzia pri sporte otrasoch...
most je pevny a masivny skladaju sa dobre -otocne gulove ulozenie musle ,mohol by byt este aj pevny obal na prenos ale nosim ich aj zlozene bez vrecka v rupsaku a pohoda
most je asi dlhsi ale zas pri "vyske hrubke..." musli aj musi byt,geometriu maju dobru :)
06.02.2013 - 14:19:37
00
keyboard_arrow_up