smejte sa kolko chcete, Duratec Cult bol jedna basen :evil: !!
http://bikeri.cz/galerie/main.php?g2_itemId=28289
.
btw. Quasko, kde vystavovala Orbea mtbcka? celkom som sa tesila, ze kuknem, ale okrem dvoch modelov tam boli same ziletky...
10.11.2008 - 08:20:33
00
Orbea predava najme cestaky v Cechach no a to bol ich stanok.
Ja som tam bol strtok a bolo tam :
- POPR - alu. HT
- OCCAM CARBON - full ako ma quasko len v karbone
- ALMA - carbonove HT - to bolo najvacsie sklamanie vystavy pre lebo to mal byt origos bike Juliena A. no ten isiel na vystavu do Portugalska :roll:
10.11.2008 - 08:48:12
00
4EVER nie je vyrobca ala nakupovac taiwanskych ramov - ten "ich" full najdes na fotkach z Eurobiku z mnohymi dalsimi logami tiez "vyrobcou" :P
Jedna fotka ze nekaecam :arrow:

aha takze takto to je?! tak uz ho nechcem anonymneho taivanca, za tie prachy ze sa nehanbia ponukat taky mackopes!
ale inak jazdilo sa na nom fakt skvele.. ;)
toto je ale napr. vysledok ceskeho vyvoja full ramu - dost otras..
http://www.mtbs.cz/obrazek.html?obrazek=sl08blesk_rbiq.jpg
10.11.2008 - 09:48:42
00
nevjem ci je to otras .. ale kazdopadne uchytenie tlmica na zadnej stavbe sa mi dost pacilo
10.11.2008 - 09:57:08
00
toto je ale napr. vysledok ceskeho vyvoja full ramu - dost otras..
http://www.mtbs.cz/obrazek.html?obrazek=sl08blesk_rbiq.jpg

Mne sa celkom paci, aj ked uplny ideal to nie je. Ale plati, ze v jednoduchosti a cistote dizajnu je nadcasova krasa. Minimalne je to z mojho pohladu urcite podarenejsi vytvor ako tie pokrutene trubky Virusu. Ale trochu pochybujem o dostatocnej bocnej tuhosti zadnej stavby, urcite zaostava za podobnymi typmi ramov s vahadlom. Napr. za mojim oblubenym. :)
10.11.2008 - 10:10:36
00
na 100% suhlasim s jezusom.
10.11.2008 - 10:24:02
00
4EVER nie je vyrobca ala nakupovac taiwanskych ramov - ten "ich" full najdes na fotkach z Eurobiku z mnohymi dalsimi logami tiez "vyrobcou" :P
Jedna fotka ze nekaecam :arrow:


...ako 95% vsetkych znaciek, ktore na trhu posobia a ako tak o nich je pocut. takze ako argument pre/proti kupe to u mna neobstoji...
10.11.2008 - 10:25:27
00
hmm ja len zee to ze ram je z katalogu este neznamena ze je zly ...hm?
10.11.2008 - 10:27:36
00
presne tak. a pokial ide o pouzivanie foriem resp. technickych vykresov - casto je to tak, ze menej renomovana znacka kupi formu, resp. vykres od renomovaneho velkovyrobcu - v pripade, ze ten sa rozhodne dany model uz nevyrabat. cize ja na tom nevidim noc zle, ked sa napr. author v 2008 dostane k forma scott-u z 2005 a po malych designovych upravach to predava ako produkt "vlastneho vyvoja". mozme si o tom kazdy mysliet svoje - ale ten vysledny ram nemusi byt a ani nebude zly...
10.11.2008 - 10:34:51
00
Napisal som ze 4EVER nie je vyrobca nic viac nic menej . Je pravda ze viac znaciek si nechava robit ramy v azii no su to produkty ich vlastneho vyvoja a tym sa da povedat vyrobca.
10.11.2008 - 10:49:39
00
...ako 95% vsetkych znaciek, ktore na trhu posobia a ako tak o nich je pocut. takze ako argument pre/proti kupe to u mna neobstoji...

Je rozdiel medzi znackou a "znackou".
ak mam dat za bike 100 a viac tisic tak ocakavam, ze firma spravi nieco viac ako ze vyberie ram z katalogu, na to capne svoje logo plus povybera komponenty z katalogu aby to nejako hralo a z toho posklada bike.
Ocakavam nejaky vlastny vyvoj, historiu, tradiciu, vlastny testovaci team, ktory odovzdava svoje skusenosti vyvojarom a na zaklade toho kazdy rok inovacie. To kde sa samotny bike vyraba nie je az take podstatne, ale nie je nahoda, ze vacsina masovych producentov bikov a komponentov sa robi v azii, ale specializovane firmy si stale drzia vyvoj aj vyrobu v zemi kde vznikli.
Par mien ktore pre mna znamenaju skutocnu MTB znacku: Marin, Rocky Mountain, Mongoose, Trek (Gary Fisher, Klein), Santa Cruz, Kona, Cannondale
Su aj slavnejsie mena a vacsi hraci (Scott, Bianchi, Specialized, Giant, Merida, Author, Lapierre...), ale bud nezacinali ako vyrobcovia MTB bicyklov, alebo robili a robia aj cosi ine co s MTB vobec nesuvisi. Alebo su to taiwanski masovkari ;)
No a potom su tu mensie firmy, ktore robia skvele biky, ale nemaju globalnu popularitu a ani taku slavnu historiu a image ale zaujmu dobrym pomerom cena/vykon tu a teraz: Canyon, Ghost, Cube, Haibike ..

Ked si to tak vezmes, tak jedine co definuje znacku je ram, ostatne su komponenty, ktore sa po case mozu (a niektore aj musia) vymenit.
10.11.2008 - 13:51:51
00
smejte sa kolko chcete, Duratec Cult bol jedna basen :evil: !!
http://bikeri.cz/galerie/main.php?g2_itemId=28289


strasny humus :cry:
10.11.2008 - 13:55:04
00
strasny humus :cry:

sakra neser ma ty hnusna macka :twisted:
10.11.2008 - 14:13:43
00
buko, ja nic proti poslednym styrom menovanym, ale minimalne dvaja su tam taktovediac "taiwanski masovkari"
10.11.2008 - 14:15:34
00
duratec je v pohode akurat,ze teraz by sem ho uz nescel... 8)
10.11.2008 - 14:16:21
00
keyboard_arrow_up