snazil som sa najst nieco na tuto temu ale boli to len utrzkove informacie, tak by som chcel zalozit novu temu kde by bolo mozne najst informacie pre zaciatocnikov (ako ja). takze, ti co to maju zmaknute a maju v sebe stipku citu pre vysvetlovanie hor sa do toho! dakujem:)
05.03.2010 - 21:55:42
00
http://www.math.com/tables/geometry/circles.htm
05.03.2010 - 21:57:16
00
aj mam nieco ironicke napisat alebo radsej nie?
05.03.2010 - 21:59:45
00
ak sa nemylim, tak minimalne joko to tu uz spominal, takze:

Prílohy:

bez_názvu.JPG
bez_názvu.JPG 62.34 KiB thumb_up0thumb_down

05.03.2010 - 22:04:08
00
ked a tu moze 1000x riesit, ci alivio alebo deore, tak myslim, ze 2x o kruhovom slapani nikomu neublizi...
tiez by som si o tom cosi rad precital...mozno sa dozviem cosi nove
05.03.2010 - 22:08:58
00
jedina obsiahlejsia tema je tu tato http://forum.mtbiker.sk/pieskovisko/ako-sa-mam-naucit-spravne-pedalovat-t16153.html kde vsak toho moc popisaneho nie je. pisal som ze som hladal, a dokonca aj google viem pouzivat;)
05.03.2010 - 22:09:38
00
neviem, ci si cital toto
http://kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm

lekar radi: kapitola 6
05.03.2010 - 22:11:56
00
mnavak:

bez ironie .. nastuduj tieto 2 veci:
http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/content/view/165/65/
http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/content/view/24/57/
Bohate to postaci. Aspon ja som sa vdaka jeho postrehom dokazal pred 6 rokmi dostat z kadencie na rovine okolo 80 na 160, s maximalkou 180. Plus kadencia do kopca z 60 na 80-90. Na fulle :)

Nie je to tazke, ale je nutne dodrziavat urcity rezim a disciplinu. Taktiez je dolezity posed a nastavene kufre. A pocitaj s tym, ze ak doteraz jazdis na malej frekvencii, tak trening potrva asi mesiac, pricom musis trenovat asi 4-5 tyzdenne.

edit: google bot .. hes .. ides do :swear:
05.03.2010 - 22:14:48
00
valce kupovat nemienim. z clanku, ak som to dobre pochopil pri spravnom slapani treba pedal nielen tlacit dole ale v druhej polovicu pohybu aj tahat hore? toto mi nebolo jasne ci je idealne vyuzivat cely rozsah alebo pri momente kde by bolo treba tahat pedal hore pouzit druhu nohu.
05.03.2010 - 22:28:00
00
Valce nemusis .. to druhe .. ano :y: .. musis proste donutit svaly aby pracovali tak, aby vysledny moment posobiaci na pedal bol co najefektivnejsi vzhladom na slapanie do kruhu. Ta sila nie je velka, naopak .. len proste musis natlacit do hlavy tie pohyby noh .. teda .. tym treningom. Ovsem, to nastaveni posedu je tiez dolezite. Napr. cim rychlejsie tocis, tym viac sa posuvas nad kluky (smerom dopredu) .. ako pise Vojtech ... proste kruhove slapanie nie je uplne prirodzene, existovali kluky, co to zlepsovali, biopace a este jedny .. ale to sa nejak asi uz nevyraba .. sice skor vykon, efektivitu, nie frekvenciu.

edit1:
nie je dobre skusat kadenciu na rotopede :lol: .. raz som to na jednom roztocil na 180 .. a skoro som zletel pri brzdeni :rofl: , este ze som rychlo napucil odpor.

Treba si najst cestu .. zistis to sam ako. Este takato rada .. frekvencny trening nema zmysel, ked su nohy unavene .. musia byt v pohode. Netreba nijak zvlast tyrat nohy .. dolezitejsie je skor pravidelnejsie a kratke.A vydrzat :y: Lepsie pomalsie vo vyssej kadencii, pretoze dost rastie pulz pri vyssich frekvenciach a to treba udrzat v nejakom rozumnom pasme.

edit2:
Zvysenie kadencie zo siloveho na frekvence prinasa zvysenie AP/ANP prahu o cca 8-12 tepov a je to v podstate jedina cesta ako zvysit vykon na bajku. S tym, ze to o nieco viac zatazi srdce a obehovy system, ale odlahci svalove vlakna. Podla klasickej poucky, ze vykon = krutiaci moment * frekvencia. Netreba potom ale zabudat, ze v ramci treningu je dobre potom trenovat aj silove momenty, co do svych clanokvo aj Vojtech zaradil pred nejakym casom. Plus jeho vysveltlenie z hladiska fyziologie. Ludske svalstvo je uzasna vec :y:


Naposledy upravil lto dňa 05.03.2010 - 22:42:20, celkovo upravené 1 krát.

05.03.2010 - 22:31:10
01
kadenciu ani tep sice nemam ako zmerat ale myslim ze tych idealnych 80-100 (ak som sa dobre docital) nebude az tak zlozite odhadnut. dakujem za rady zatial;)
05.03.2010 - 22:40:53
00
No, zhruba 80 do kopca, a 90-110 rovina .. vypocitas to dost lahko, podla toho co mas nastavene obvod kolesa, rychlost, prevod vpredu a vzadu :y:

Je dobre trenovat vyssie kadencia, potom idu lahsie tie nizsie. S tepom je to tazsie, ale tak nejak hodne priblizne podla schopnosti dychat nosom, ale to plati pod AnP. Tepak je zaklad.

edit1: v tvojich podmienkch sa da povedat, ze snazit sa intervalovo tocit do kruhu aby si co najmenej vybiehal do stran, nadskakoval a pod. Je nutne vydrzat. Prve lastovicky uspechu prichadzaju postupne :y:

edit2: ideal ma kazdy inak .. tie cisla su cca .. obvykle sa to nelisi nijak zvlast .. ale obcas aj moze. Co chces natrenovat Ty, proste chces natrenovat. Ostatni a nejake idealy nemusia byt pre Teba zaujimave.

ps: ... drahovi cyklisti tusim tocia az 220 :lol:
05.03.2010 - 22:44:29
00
valce kupovat nemienim. z clanku, ak som to dobre pochopil pri spravnom slapani treba pedal nielen tlacit dole ale v druhej polovicu pohybu aj tahat hore? toto mi nebolo jasne ci je idealne vyuzivat cely rozsah alebo pri momente kde by bolo treba tahat pedal hore pouzit druhu nohu.

Ak máš nášlapy,zacvakni si len jednu nohu ,druhú nechaj mimo pedál a ťahaj ,myslím,že pochopíš čo je šlapať do kruhu ;)
06.03.2010 - 07:20:49
00
Zrovna tento víkend ma cyklomag inšpiroval aby som sa sústredil na šľapanie. Rozhodol som sa, že zlepším výdrž a efektívnosť. Tak som sa v soboru a v dnes skoro ráno vybral na vysielač. Bol som prekvapený ako som vyšiel 5km bez prestávky pri stálej rýchlosti 10km/h bez toho aby som bol hore zadýchaný, len nohy pobolievali. Bežne som mal prestávoku a hore som bol zničený. Ešte pár víkendov tréningu a na Jarnom šprinte vydržím až dohora :)
07.03.2010 - 19:24:32
00
vazne ked sa trosku sustredis na to,ze co robia nohy,tak sa ti o vela zlepsi efektivita slapania :) pekne je to popisane v cyklomagu :devil: nehodim tu aj popis,kto ma zaujem,nech si kupi Cyklomag :P

Prílohy:

Komentár súboru: Copyright - Cyklomag
spd_slapanie.jpg
spd_slapanie.jpg 172.96 KiB thumb_up1thumb_down

07.03.2010 - 19:40:43
00
keyboard_arrow_up