to ja som na strednej skole fical na Half-Life... este kym prisiel do mody Counter Strike... to uz som bol na vyske...
ako ja nemam nic proti PC hram.. ale aby dospeli chlapi chytali pokemonov a behali kvoli tomu po meste a potom si o tom vypisovali na fore?? :D
no dobre.. nech sa kazdy bavi ako chce, mozno len ja tomu nerozumiem... ale pride mi to vtipne :)
29.07.2016 - 16:24:24
00
mňa skôr baví to že dospelý chlap si nevie dať pohov a musí riešiť niečo, čo ho nezaujíma :lol:
29.07.2016 - 17:01:00
02
Hosť napísal:
My tiez mame 3 sick day-e do roka a pouzivaju sa vpodstate len na 3 veci:
1. opica, 2. predlzenie dovolenky, 3. predlzenie vikendu.


Takže zneužívanie vo veľkom :n: . Bohužiaľ my Slováci sme už raz takí :x .....a potom sa divíme keď zahraničné firmy tieto benefity majú a Slovenské pobočky majú všetko porušené.
29.07.2016 - 17:03:55
00
Hosť napísal:
mňa skôr baví to že dospelý chlap si nevie dať pohov a musí riešiť niečo, čo ho nezaujíma :lol:


sme v teme status, tu je normalne riesit veci, co pre cloveka niesu zaujmovou cinnostou, ale ma potrebu sa o nich niekomu zdoverit :D
29.07.2016 - 17:06:59
01
Ale no....tie firmy sem chodia hlavne kvoli usetreniu nakladov na mzdy.....A Slovensko a Cesko sme jediné krajiny v Europe, kde ludia idu aj v praci proti sebe..
29.07.2016 - 17:10:47
00
winter78 napísal:
Takže zneužívanie vo veľkom :n: . Bohužiaľ my Slováci sme už raz takí :x .....a potom sa divíme keď zahraničné firmy tieto benefity majú a Slovenské pobočky majú všetko porušené.


To nie je zneuzivanie, ale pragmatickost. Ked sa to necakane prezenie s alkoholom a clovek na druhy den nevstane do prace, tak je nezmysel riesit narychlo nejake vybavovanie a schvalovanie jednodnovej dovolenky, alebo pytat od nejakeho doktora PNku. Z pohladu nasich "chlebodarcov" - zahranicnych projektovych manazerov - je im uplne jedno ci moja nepritomnost je oficialne v slovenskom HR systeme zaznamenana ako dovolenka, sick-day, alebo trebars slovensky statny sviatok. Jedine co ich zaujima je to, ze nepracujem. A samozrejme je to o zodpovednosti - pokial su nejake kriticke terminy akceptacie, go-live a pod, tak si nikto nedovoli rano napisat nemcom ze sry je mi blbo a nebudem pracovat.
Proste v nasej sfere je ten pracovny vztah ovela viac uvolneny a flexibilny, a zalezi len na vysledkoch. Nikto tu nestoji s bicom nad nikym a nesleduje kto kedy prisiel, kedy sa isiel vysrat a kolko mu to trvalo.
29.07.2016 - 18:14:24
03
Teraz som chvilu pozeral na Markize koleso stastia a normalne mi vybilo poistky, to naozaj v tv robia samí diletanti...???
29.07.2016 - 18:50:42
00
ANO
29.07.2016 - 19:00:58
01
po dlhom case vecer sam pre seba...takze Bernard Ale, na gauc do horizonalnej polohy, zapnut NG alebo podobny dokumentarny kanal a aspon na dve hodky vypnut to co nosim v gebuli :) ( ...a potom navrat do reality a pekne do prace "vycistit si stol" )

Prílohy:

WP_20160729_005.jpg
WP_20160729_005.jpg 171.36 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2016 - 19:47:46
05
PhilJ áno však záleží kto kde pracuje. Ja pracujem vo výrobe na montážnej linke, kde sa to hemží rôznymi hlupákmi, ktorí si myslia že pojedli všetku múdrosť sveta :D a tie špekulácie aké sú ľudia schopní robiť v práci....to človeku až rozum ostáva stáť.

V jednej firme tu z okolia mali zamestnanci Birthday-Off Day, to znamená že v deň narodenín mohli ostať doma bez toho aby si minuli dovolenku. Ak niekomu vyšiel tento narodeninový deň na weekend, tak sa mu automaticky presunul buď na piatok alebo pondelok (to si mohol zamestnanec sám vybrať). Zo začiatku to fungovalo super, ale časom začali ľudia špekulovať...tí, ktorím tento deň vychádzal na stred týždňa, chceli aby sa im to presunulo na piatok, lebo si chceli predĺžiť weekend. Samozrejme na piatok už mali nahlásenú dovolenku iní a tak hrozilo že v práci nebude nikto.... .Neskôr sa začalo špekulovať či by sa ten deň nemohol presunúť na iný mesiac, pretože človek mal vtedy dovolenku a tak si tento deň chcel spojiť s ňou. Takto vznikalo kopec nejasností a zmätkov, pretože ustrážiť to vo výrobe s 800 zamestnancami bol problém. Tak náš zahraničný majiteľ urobil to čo by som urobil aj ja - narodeninový deň na Slovensku zrušil. No a potom sa celá výroba pol roka bila do pŕs a nariekala že akí sme my Slováci utláčaní ( a ja by som dodal že aj poriadne hlúpi).
29.07.2016 - 20:22:38
012
...jj, tiez pocuvam ludi ako napr "vydrbali" so systemom a kupili si namiesto drahych leteniek s Emirates ( cca 450e ) lacnejsie letenky s FlyDubai ( cca 300-350e )...
https://www.theguardian.com/business/2016/jul/29/airline-pilots-complain-dangerous-fatigue-leaked-documents-flydubai

o pohodli cestovania A380/B777 ( s kvalitnym servisom ) vs B737 ( s minimalnym servisom alebo vacsinou za priplatok ) pisat radsej nebudem
29.07.2016 - 22:02:17
01
S Emirates aj na koniec sveta :) U nich každé euro stojí za to. Kto nevyskúšal, neuverí. Jednoducho treba zažiť.
29.07.2016 - 22:34:55
00
Hosť napísal:
To nie je zneuzivanie, ale pragmatickost. Ked sa to necakane prezenie s alkoholom a clovek na druhy den nevstane do prace...


No a tu máme jasný príklad, akí sme my slováci :fubar:
Ako sorry, ale keď viem, že idem ráno do práce, tak asi sa neožeriem, to je o prístupe a zodpovednosti.
By som mu ja dala aj voľný deň :x
29.07.2016 - 23:33:25
02
ved prave - zodpovedne nenastupim do prace aby som nesposobil nejaku skodu :lol:

...beries to moc vazne, a netusis aky charakter ma nasa praca.... ono raz som takto cely den doma prespal a ani som ten sick-day nemusel vobec cerpat :rofl:
29.07.2016 - 23:57:46
00
Trdlo :lol: :lol:
29.07.2016 - 23:59:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up