Trochu mimo temu: Mate niekto skusenosti so zamkami Kryptonite? Oplati sa do nich investovat?
25.02.2016 - 09:58:13
00
pohladaj v historii - kdesi sa to tu myslim riesilo ...
25.02.2016 - 10:18:14
00
Včera alebo predvčerom (25.-26.2.2016) kamošom v Stupave ukradli 3 bicykle.
Biely full: Cube AMS 120 ročník 2012 (veľkosť 21)
Čierna carbonova Merida o.nine 1000
A staršiu krosovú Meridu.
Keby ste na ne náhodou narazili, dajte mi prosím vedieť alebo priamo jemu (kontakt je v kradnutých bajkoch). Díky.

27.02.2016 - 09:32:37
00
kto z Vas je taky odvazny a parkuje Gianta full pripnuteho o zabradlie pred nemenovanym bizniscentrom v BA?
Ja sa bojim prist na bajku do roboty a parkovat ho v garazi na to urcenej.
31.03.2016 - 09:04:41
00
Kolegovi asi pred dvoma mesiacmi ukradli bike z balkóna, ktorý mal zasklenny a zamknutý, škoda bola aj na systéme zasklenenia a hlavne zmiznutý bike. Bike mal cca dva roky, malo jazdeny a stal ho 600€, viem žiadna mašina, ale aj tak to naserie. Dnes mu prišlo z poisťovne preplatenie škôd a ze škoda na zasklennom systéme 254€ na základe faktúry o oprave, a za bike mu preplatili 132 €, faktúru im takisto dolozil. To sú chrapuni tie poistovne. Nasrat im

Otázka na vás, kto niečo také riesil, neviete či pomôže nejake odvolanie alebo sťažnosť poslať do poistovne na prehodnotenie sumy?
01.04.2016 - 12:55:48
00
Treba si v prvom radse poriadne nastudovat podmienky krytia - kradez z "prislusenstva bytu" - tj z balkona a pivnice ma VZDY nizsie plnenie ako kradez priamo z bytu. Bud je toto krytie obmedzene percentualne, alebo (castejsie) aj pevnou sumou okolo 500 eur.
01.04.2016 - 13:21:09
00
bombtrack napísal:
To sú chrapuni tie poistovne.
Nasrat im


Chcelo by to uviesť meno tej milej poisťovne, nech majú aspoň publicitu.

Fakt je ten, že viaceré majú tendenciu zamietnuť čo sa dá, lebo štatistika hovorí, že existujú submisívni ľudia, čo sa radšej nebudú hádať. Preto je lepšie sa automaticky odvolať. Ideálne je, ak má niekto kamaráta advokáta, ktorý to "priateľsky" pošle na svojom hlavičkovom papieri, to sú potom v pozore. Poisťovne zvyknú mať aj nervy z DAS.
01.04.2016 - 13:23:24
01
Chce to hlavne CITAT a hlavne rozumiet pisanemu textu ktory poistovakovi podpisujem. Poistovne su tvrdy biznis, neviem preco si vela ludi mysli nieco ine.
01.04.2016 - 13:27:58
00
bombtrack nevies na ktorom poschodi mu to ukradli z balkona?
01.04.2016 - 13:31:56
00
A nenechať sa odradiť. Toť môj boj s poisťovňou Allianz po úraze lakťa. Vojnu som nakoniec vyhral a po vyplatení poistného poistku okamžite zrušil.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
Dostojevského rad 4
815 74 Bratislava V Bratislave 6. 9. 2010




Vec: Poistná udalosť číslo XXX/XXXXXX/0 – o d v o l a n i e
_____________________________________________________________________

Týmto podávam o d v o l a n i e voči rozhodnutiu poisťovne Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. o ukončení likvidačného šetrenia poistnej udalosti číslo XXX/XXXXXX/0 z poistnej zmluvy číslo XXXXXXXXXX v súvislosti s uplatnením nároku na trvalé následky po úraze z 28.7.2009.

Odvolanie odôvodňujem nasledovne:

Vo svojom rozhodnutí uvádzate: „ Z údajov uvedených v Správe ošetrujúceho lekára na tlačive Hlásenie poistnej udalosti vyplýva, že stav trvalých následkov nie je možné považovať za ustálený...“ V uvedenom Hlásení ošetrujúci lekár na otázku „Je liečenie úrazu skončené a súčasný stav ustálený“ explicitne označil odpoveď „áno“. Navyše, v správe z kontroly u ošetrujúceho lekára z 13.4.2009 ošetrujúci lekár rovnako explicitne uviedol „stav ustálený“. (fotokópiu správy prikladám aj napriek tomu, že som ju predložil poisťovni už pri uplatnení poistného plnenia za čas nevyhnutného liečenia a denné odškodné a teda poisťovňa ju má k dispozícii). Teda to čo tvrdíte je nepravda.

Ďalej uvádzate: „Podľa medicínskych poznatkov stav trvalých následkov je možné hodnotiť najskôr rok od skončenia liečenia...“ Toto tvrdenie odporuje informáciám, ktoré uvádzate na Vašom tlačive v pokynoch pre vyplnenie Hlásenia poistnej udalosti: „- nárok na trvalé následky úrazu sa uplatňuje a posudzuje v čase, kedy je už zdravotný stav ustálený spravidla po 1 roku od dátumu vzniku úrazu,...“. Nikde v týchto informáciách ani v informáciách priamo na tlačive Hlásenie poistnej udalosti nie je zmienka o lehote 1 rok od ukončenia liečenia, všade sa udáva iba lehota od vzniku poistnej udalosti, resp. od vzniku úrazu. Toto považujem z Vaše strany za vyfabulovanú konštrukciu s cieľom vyhnúť sa poistnému plneniu.

Ďalšia nezrovnalosť vo Vašom rozhodnutí je nasledovná: „Stav trvalých následkov na základe uvedeného bude prehodnotený rok od skončenia liečenia úrazu, t.j. 4/2011. V tejto súvislosti nám, prosíme, zašlite najneskôr 30 dní pred koncom trojročnej lehoty, t.j. do 3/2011 lekárske správy potvrdzujúce aktuálny zdravotný stav súvisiaci s trvalým poúrazovým telesným poškodením.“ Hrubo som vyznačil lehotu, ktorú uvádzate. Táto trojročná lehota nemá žiadny časový súvis ani s dátumom vzniku úrazu ani s dátumom ukončenia liečenia. Je to ďalšia nelogická a nezmyselná veta vo Vašom rozhodnutí.

Domnievam sa, že Vaša poisťovňa sa na základe vyfabulovaných konštrukcií a nepravdivých tvrdení snaží vyhnúť poistnému plneniu v uvedenej poistnej udalosti. Žiadam Vás aby ste znovu prehodnotili rozhodnutie v tejto veci a pristúpili k plneniu v zmysle zákona a relevantných poistných podmienok. V prípade nečinnosti, resp. vyhýbaniu sa povinnosti vyplývajúcej z poistnej zmluvy podniknem ďalšie potrebné kroky smerom k vymoženiu svojich práv.


Prílohy: 1/1


S pozdravom
01.04.2016 - 13:34:10
015
MageZ to neviem, bolo to v ruzinove, teda teraz mi povedal že 1 poschdie, ale vieme ako sú nízko balkóny na ružinovských panelakoch na prvých poschodiach

astro
Dakujem, poslem mu to nech z toho vyčerpá nejake poznatky a napíše si odvooaniale, čo som mu už povedal že nech skúsi. A neuveris ide takisto o allianz:-)
01.04.2016 - 13:49:24
00
najskor nech si pozrie podmienky poistnej zmluvy - lebo 99% ludi ani netusi aku poistku ma uzavretu a potom sa stazuje na "zle" poistovne ktore im nechcu preplatit nieco, co ani nemaju poistene
01.04.2016 - 13:51:05
00
Nedavno sa znamy rozculoval nad poistnym plnenim pricom o tom, ze existuje poistenie domu a poistenie domacnosti nemal ani tucha (mal len to prve), trochu som ho usmernil :)

Pri Allianzi pozor aj na podpalacov aut.
https://www.poistenie.sk/je-vase-auto-poistene-proti-podpalacom
01.04.2016 - 13:56:37
00
Otazka je ako je definovany este balkon. Pretoze bike v spolocnych priestoroch - aj v zamknutej pivnici by neuznali a nezaplatili by nic. Pivnica by musela byt vo vylucnom vlastnictve. Balkon je ale podla mna sucast bytu a teda domacnosti - aj ked je to asi na hrane. Ako bolo povedane, vela zavisi od danej zmluvy a casto tomu nerozumeju ani sami poistovaci - otec mal poistenie elektrospotrebicov - vyslovene to ziadal. Zhorel PC tak, ze ideme vyskusat ako sa k tomu postavia. Vysvitlo, ze to zmluva vlastne nepokryva a poistovak ho bud odrbal, alebo nepochopil co chce, alebo sam tomu nerozumel. Nasledne sa prerabala zmluva a uz by to malo byt ok.
Co sa tyka Allianzu - vie niekto o lepsej poistovni? Pretoze osobne som s nimi nemal nikdy problem.
01.04.2016 - 16:28:02
00
Balkon je (rovnako ako pivnica) len prislusenstvo bytu a konkretne allianz ma vo vseobecnych podmienkach limit plnenia na 350 eur, 500 a 700 eur v zavislosti od poistneho produktu (jeho ceny).
Ak ten balkon je na prvom poschodi a dotycny tam nema ani mrezu, moze byt este rad ze vobec nieco dostane.
01.04.2016 - 16:44:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up