koho budete volit?
SMER 6% [ 19 ]
Siet 8% [ 26 ]
KDH 2% [ 5 ]
SNS 5% [ 15 ]
Most 5% [ 14 ]
Olano 14% [ 42 ]
SaS 49% [ 151 ]
niekoho kto sa nedostane do parlamentu 12% [ 36 ]
Celkový počet hlasov : 308
o tom sú už dnes fungujúce kredity,učitel sa musí stále zlepšovať chodiť na školenia,kurzy a tým si aj zvyšuje plat plus reálne vyhodnotenie ako vo vyučovacom procese uplatňuje nové poznatky,na to zas máme štátnu škol.inšpekciu.pretože toto čo počujem od učitelov je cesta akurát tak do grécka.treba to spraviť rýchlo tvrdo a bez nejakého dohadovania.Toto ti ,ale žiaden Sulík nikdy nepovie,lebo by nemal 5%,ale 1.
21.02.2016 - 21:12:25
02
FEDERERzazivam nieco podobne v praci - mladsi, s ktorymi obcas pracujeme, su schopni dielo odvzdat v kvalite za ktoru by nas v skole na semestralke vyrazili cez zatvorene dvere (a su na svoj vykon pysni) a to som studoval uz vtedy, ked naroky boli vyrazne nizsie ako x rokov dozadu...
21.02.2016 - 21:14:09
01
Fúú, Triki, ak teda kredity, školenia, kurzy a inšpekciu považuješ za cestu ku kvalite, tak potom chápem, že sa nezastávaš učiteľov. Mimochodom, čo znamená "rýchlo"? Koľko rokov? A stále si nenapísal, ako pri tej rýchlej ceste bez nejakého dohadovania rozlišiš učiteľa lempla od učiteľa nelempla, Podľa kreditov a prezenčiek zo školení?
21.02.2016 - 21:17:10
00
správa oecd je jasná,školy do 250 žiakov začať rušiť a spájať.ušetrené peniaze investovať do zvyšných škôl.A to odlíšenie musí začať už na ped.fakultách.Vo Fínsku sa na ňu dostane 1z 10.školy sa pravidelne testujú cez monitor a to je výsledok učitelov.
21.02.2016 - 21:21:26
02
No, správa OECD je správa OECD, faktom je, že v triedach je bežne 25 decák a nezriedka vyše 30, a potom to ich vzdelanie aj tak vyzerá - z hľadiska predagogického je optimálnym počtom 15 detí. Lenže toľko učiteľov nikdy nezaplatíme, keďže musíme platiť denne 300.000 € za R1 Pribina, zachraňovať Váhostavy, nkupovať násobne predražené cétečka a ďalšie tunely a ešte aj tie ďalšie, ktoré Fucko ešte chystá.
Tak či tak, aj to spájanie škôl bude nejakú dobu trvať a odlíšenie už na pedagogických fakultách (aj keď teda neviem, ako by také odlíšenie malo vyzerať) by sa prejavilo až v horizonte mnohých rokov. Takže dovtedy by mali mať učitelia, najmä nastupujúci učitelia, nízke platy? Vieš prečo sa vo Fínsku dostane na pedinu 1 z 10? Pretože tam má učiteľ vysoký plat.

Môj názor je taký, že treba učiteľom primerane zvýšiť platy, aby nezarábali menej ako opravár kopíriek, ale ako ten, čo tie kopírky projektuje. Peniaze na to v systéme sú. Potrvá to zhruba tak stredný časový horizont, kým sa vďaka vyšším platom do školstva dostane predsa len viac rozumných ľudí. Žiadna rýchla cesta neexistuje.
21.02.2016 - 21:33:52
03
netreba čakať žiadne zmeny,proste len plávame a tak to bude aj ďalej.
21.02.2016 - 21:45:22
00
Keby sa zrusili vsetky tie nezmyselne humanitne odbory ako masmedialna komunikacia a podobne bulsity, hned by bolo v systeme viacej penazi.
A otitulovani looseri by nebrali gymnazistom pozicie pri ktorych je titul zbytocny.

Normalny clovek take kktiny studovat nejde. To su odbory ktorych jedinym zmyslom je dalsich 5 rokov prazdnin a nepouzitelny titul.
21.02.2016 - 21:58:39
011
no len asi sa cez tie "VS" najlepsie stracaju peniaze :-(
21.02.2016 - 22:03:11
00
Jaroh ja Ti poviem kolko to bude trvat, ako si napisal, strednodoby horizont, konkretne jednu generaciu. To je moj skromny odhad. A to v pripade ze sa do toho pustime poctivo hned teraz po volbach.
21.02.2016 - 22:11:42
00
nimm_zwei napísal:
stale neviem co konkretne mas na mysli. V ostatnych mesiacoch bol Sulik najhlasnejsi prave k imigracnej teme. Tam sa kruta realita postupne “ohyba“ v jeho prospech. Od rakuska az po skandinaviu.

Ja ti poviem co je za ostatne mesiace neprekusnutelne. Verejne vystupovanie beztvarej, impotentnej entity zvanej FigelBugar. Ci uz solo, alebo ako kulisa hranateho precedu, pri ich vystupeniach nahlas pocujes ako ti odumieraju mozgove bunky. To je na alternativu strasne malo. Bezohladu na to, ci precislime SMERovladu alebo nie, ja potrebujem vo verejnom diskurze obsah - napriklad zakladnu ekonomicku gramotnost a viziu. A vo vlade aspon stopove prvky integrity. Nositelom tohto je v SaS, priznajme si to, najma Sulik, aj popri vsetkych chybach a trapasoch, ktore ma na konte.


nespochybnujem obsah sulikovej ekonomickej agendy. neviem prekusnut jeho povahu, ktora sa mi nijako nezlucuje s povahou politika (slovo "politik" myslim v pozitivnom vyzname; slovo "statnik" by bolo vhodnejsie k tomu, co na co myslim, ale na statnika (nastastie) nema ambicie ani on sam).

hej, imigranti (nespochybnujem, ze su problem), zverejnenie sms s radicovou, video macko usko, niekolko vystupeni, ktore som zachytil, ... este raz, je to moj dojem a nikomu ho nevnucujem. urcite by bol dobry minister financii. nesmie ale od neho zavisiet vlada. podla mna. tych chyb a trapasov ma na konte prilis vela. uz o niecom hovoria. ;)

figela a bugara nemam potrebu riesit. pisal som, ze netusim, komu to hodit a ze SaS mi je hodnotovo najblizsie. urcite volit pojdem a pre niekoho sa rozhodnem. ;)
21.02.2016 - 23:12:51
00
napodobne je aj zdravotnictvo!!!! tiez clovek plati nehorazne sumy do poistovne a pridem k lekarom,ktori su vypatlani a nevedia zaklady biologie....... chapem trikiho
22.02.2016 - 03:10:37
00
ešte, že máme ten GUUUGEL ....
ja by som ho "hneď zakázal" ... a bolo by minimálne o polovicu menej "majstrov sveta" v každom odbore
:-)
22.02.2016 - 07:28:07
03
briko
a k tomu SaS, podľa teba by bolo lepšie keby si S nechal "srať" na hlavu od svojich "kamarátov" a držal hubu ??
podľa mňa osobne NIE
22.02.2016 - 07:30:16
03
hehe
papaj.gulas.sme.sk
22.02.2016 - 10:23:45
02
:D
https://www.facebook.com/KomunitaSanca/videos/589999494483032/?pnref=story
22.02.2016 - 16:46:03
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up