Situácia je taká, že kolegyňa nafasovala scanner Canoscan 5600f na skenovanie faktúr a zmlúv a ich publikovanie na webe. Najvyšší čas, od januára to treba robiť do dvoch mesiacov a už je koniec februára. Takže tento týždeň sa to učila a teraz už usilovne maká. Keď dobehne dvojmesačnú stratu, tak bude scanner relatívne voľný a budem experimentovať... Zatiaľ som len pozrel zjednodušenú príručku, je tam všetko o skenovaní 36 mm filmov, aj dia-rámčekov, ale nič o preklápaní negatívu na pozitív.
Akurát teraz mi však poraďte - mal som doma filmy postrihané po 6 obrázkov a pozastrkávané do takých papierových ochranných obalov, vznikla s toho celá kniha... Knihy s diapozitívmi v rámčekoch som našiel, ale kde by mohli byť tie negatívne filmy? Neviete mi poradiť, kde som ich pred takými 20, možno aj viac rokmi, založil?

Cyklistika je len jedna. Sú len rôzne bicykle a rôzne formy jazdenia na nich.
Keď ide Bratislavčan domov, tak ide do Bratislavy. Keď ide domov Blavák, tak odchádza z Bratislavy.
Wilier = W Italia Libera e Redenta

24.02.2011 - 22:22:11
00
Toto mi poslal kamos:

Prílohy:

Scan.jpg
Scan.jpg 34.13 KiB thumb_up0thumb_down

Musi na vas dozerat aj niekto dospely. :-)
http://www.tronkosice.sk

24.02.2011 - 22:56:45
00
Výborný výber skeneru. Mám v práci Canon 8800F (síce o radu vyšší model no už sa nevyrába, takže zhruba úplne rovnaké ako ten 5600F - P.S. sekretárka má aj ten, presne na ten istý účel ako Tvoja kolegyňa).

Po spustení aplikácie "MP Navigator EX" je ďalší postup zrejmý z obrázkov :
Príloha:
Canon03-vysledok.jpg
Canon03-vysledok.jpg 578.54 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Canon02.jpg
Canon02.jpg 73.44 KiB thumb_up0thumb_down

Pridávam aj nekomprimovaný výsledok skenovania takmer 10 rokov starého negatívu voľne pohodeného v šuplíku plnom blbostí :
Príloha:
Canon01-spustenie.jpg
Canon01-spustenie.jpg 42.46 KiB thumb_up0thumb_down

beer inside team

http://www.jarnysprint.sk

25.02.2011 - 11:13:58
00
Zabudol som dodať že softvér si rozpozná a oreže jednotlivé filmové políčka úplne samostatne :)

beer inside team

http://www.jarnysprint.sk

25.02.2011 - 11:15:10
00
JoKo dojdeš ku mne na kavičku a školenie a zvladneš to lavou zadnou ;)
25.02.2011 - 18:24:17
00
Situácia je taká, že výpočtová technika urobila za 10 rokov obrovský krok vpred. Aspoň ako medicína.
Dnes som vyhnal kolegyňu do banky a sadol si za jej počítač. Založil som 6 obrázkov diapozitívneho filmu, vcelku jednoducho ponastavoval a za 15-17 minút som mal 6 vcelku slušných obrázkov. Akurát otočených na rub, softwerovo však nie je problém urobiť zrkadlový obraz.
Tak som vyskúšal 5 obrázkov čiernobieloho negatívneho filmu, tie už som vedel ako založiť... V počítači som ich mal tak za 10 minút, už v bieločiernom prevedení. A na posledný pokus vložil 6 obrázkov farebného negatívneho filmu. Na tom som po prvom naskenovaní označil 3 obrázky a za 10 minút som ich mal v pozitívnom tvare na disku...

Вот это большая техника!

Ďakujem za spoluprácu.

Teraz už len nájsť tie staré filmy a porozmýšľať, či budem večer skenovať v robote alebo kúpim skener domov... No a keď kúpiť domov, tak kde ho umiestnim... Lebo nemám miesto ani na tlačiareň.

Keď ide Bratislavčan domov, tak ide do Bratislavy. Keď ide domov Blavák, tak odchádza z Bratislavy.

28.02.2011 - 19:35:35
00
tak si kup skenerotlaciarnokopirku a staci ti jedno miesto

"The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who don't have it"

28.02.2011 - 20:50:43
00
hej a ***** tak akurát s tým oskenuje :D
28.02.2011 - 20:53:58
00
sak tie stare filmy budu uz aj tak na *****

"The power of accurate observation is commonly called cynicism by those who don't have it"

28.02.2011 - 20:58:12
00
Skúšal som skenovať tak 18-19 ročné. Neuveríš mi, ale ORWO boli zrejme celkom slušné filmy - diapozitívy dobré, farebné by mohli byť o trochu lepšie a čiernobiele sú vyblednuté. Ubraním sýtosti, úpravou kontrastu a prípadným vyvážením farieb vo Fotošope to však ide celkom dobre urobiť.
Keď som robil pokusy pred 12 rokmi, tak výsledky boli ďaleko horšie a znechutený som toho nechal....

28.02.2011 - 21:43:32
00
keyboard_arrow_up