Zaujímavá fotka tmax, ešte keby tam stál nejaký chlapík s akože "samopalom, puškou" tak to nemá chybu :)

Ďakujem, tak bola fotka mienená. Komparz nikde nebol. :( :D

ved jasne velky pes to bol .. presnejsie dva jeden nemecky ovciak a druhy este vacsi ;-] a bolo to v udoli vlastne .. cize ta fialkova by to mohla byt

Ak to boli tie psy, ktoré behajú za plotom domu na majeri, tak sa čudujem. Ešte som ich vonku nevidel, i keď sa tade vždy snažím rýchlo prefrčať, nevyzerajú priateľsky. Avšak s nôžkou sa určite rady skamarátia. :D
10.11.2009 - 18:00:35
00
Je to teda začiatok Fialkovej doliny.
K tým psom: zatiaľ na biku bez problemov, vždy štekajú.
Častejšie tade chodím ale pešo a som stretol toho väčšieho psa aj na voľno bez vodítka a náhubku :) aj s majiteľom a pes iba pozrel, dva krát štekol a nič. Takže si mal vtedy asi šťastie :)
10.11.2009 - 19:41:16
00
to s tymi konarmi tam mate divoke :D tych smejdov dobit a zakopat u nas zasa robi problem zima , teraz ked napadol prvy sneh tak polamalo tolko stromov ze ani lesaci tade neprejdu s traktormi a farwardermi , inac po tej tazbe drewa kedysi nechavali lesaci cesty zahadzane konarmi co odrazali zo stromov ale teraz nasadili tazke forwardery ktore nielen porezu stromy a odkonaira ich ale aj radlicou upraiva cestu do parady :D
21.11.2009 - 23:29:35
00
Tak pridám niečo aktuálne:
Prvá fotka je z 1.1.2010 - je to bočný chodník okolo plota základne. Snaha dať tie stromy preč bola samému márna, pretože boli veľmi ťažké. Čo znamená, že ten kto ich tam dal sa s tým musel dobre narobiť.

Druhá fotka je z 3.1.2010 - je to to krátke klesanie k výhliadke na Kobyle. Bolo to tam len tak hodené, nasleduje zákruta. Vidieť stopy naľavo toho kto to tam dal.

Neschvaľujem takéto činy, ale na druhej strane ich chápem. Keď si niektorý akože cyklista myslí, že je majster sveta, tak sa asi aj tak správa. Podľa mňa na turistických chodníkoch majú prednosť turisti a nie cyklisti, z toho vznikajú konfliktné situácie, ktoré tí druhí riešia aj takýmto spôsobom. Veľmi často som svedkom toho ako nejakí ****** na turistickom značenom chodníku, si to dávajú dole kopcom pomedzi turistov. Vidia, že tam sú nejakí ľudia ale ani slovo nepovedia, aby sa im tí turisti, ktorí sú im chrbtom a nevidia ich, vyhli. Následne ich tí super bajkeri len tak tesne obídu (čudujem sa že do nich nevrazia) a sú z toho asi celý vzrušení :) Je asi ťažké pre niektoré individuá povedať niečo v tom zmysle, "s dovolením" (poprípade zazvoniť) obísť turistov a následne povedať "ďakujem".
Toto bolo bolo myslené len na tých pár výnimiek, pretože verím, že väčšina tunajších cyklistov (mtb či cesta) s tým nemá problém.

Prílohy:

3.1.2010.jpg
3.1.2010.jpg 134.48 KiB thumb_up0thumb_down

1.1.2010.jpg
1.1.2010.jpg 84.53 KiB thumb_up0thumb_down

04.01.2010 - 09:27:34
00
Ja narozdiel od teba nechapem ani jednu z tychto skupin.Pokladat cez cestu polena,natahovat neviditelne droty ci zapichovat do zeme kliny,toto vsetko moze viest ku vaznym nasledkom a nieje to cesta ktora by mala nejaky zmysel.Je to len detinske robenie si napriek a toto nikdy nepochopim :x Sam clovek so si takto riesi komplexy sa v mojich ociach zhodi na uroven maleho dietata a s takym sa neda jednat ako s dospelym clovekom.
04.01.2010 - 09:36:43
00
Súhlasím s tebou. Ale tu sa jedná len o pár polien. Drôty a klince sú nepochopiteľné aj pre mňa a hlavne je to trestné.
04.01.2010 - 09:39:28
00
A toto je zase minimalne detinske,ale zle(ci pre niekoho dobre?) umiestnene poleno by mohlo tiez sposobit pekny crash...
Co sa tyka tych turistickych chodnikov,skor si myslim,ze by sa mali respektovat obe strany a apelovat na bikerov aj turistov aby sa navzajom respektovali a neohrozovali.
04.01.2010 - 09:42:44
00
K tomu chodníčku okolo plota základne:
Na stromoch sú tam biele šípky a nedávno (1.1.) som si všimol, že na 1. strome na vrchole pribudol nápis "downhill". Čiže niekto si to tam označil a vozí sa... Či brvná súvisia s týmto faktom (tieto by som aj považoval za umelé prekážky na skákanie, to čo bolo minule, dá len zopár jedincov na fulloch 150/150 a vyššie :lol: ), neviem.
No a chodníček na označený vrchol je zaprataný v ostatnom čase skoro stále. To tam tí "ľudia" musia bývať alebo čo. :fubar:
04.01.2010 - 11:17:56
00
k tomu zapratavaniu..dnes som isiel hore na kobylu ale prv som narazil na prekazku na cervenej znacke smer kobyla ale niekde medzi chatickami a vysielacom od kv pri takej malej chatke u plotu a bolo to tam dane tak ze ani 150zdvyh ti nepomoze. dalsie som nasiel uplne hore na kobyle ked sa ide od zakladne k vyhliadke a bolo to dane tak ze kus dosky s klincami aby sa nedalo prejst potom tam boli este dalsie neake dreva..ja neviem ci to robi jeden clovek/skupina ale je to dost na roznych miestach .este byva aj na takej cesticke co sa napaja od dubravky k chatickam
04.01.2010 - 12:48:36
00
tak to bude urcite nejaky najomnik z chaticiek :lol: :devil:
04.01.2010 - 12:53:32
00
Pokial su tam uz klince,tak je to na trestne oznamenie na neznameho pachatela.Nastavovanie pasci je trestne pre zvierata,nieto na ludi!
04.01.2010 - 13:06:47
00
To by bola ironia, keby sa na tom poranilo nejake male dieta na prechadzke s rodicmi. Alebo nejaky starsi turista co dobre nevidi. Alebo ich pes... Bajker akurat zalepi a ide dalej, ale pesiaci su ohrozeni viac. Ked to chcete riesit, tak treba podat trestne oznamenie ze ste si to ako turista vsimli a hotovo.
04.01.2010 - 13:14:52
00
k tym klincom...no ono to asi bola neaka stara lavicka a tak tam ostali klince a boli zohnute nebolo to pravdepodobne spravene nato aby si dostal defekt bolo to tak ze sa nedalo ani prejst..ja som to otocil a presiel po tom lebo pod tym boli este dalsie konare.druha vec je keby niekdo skutocne daval taketo dosky s klincami..tak auuuc..to by bolelo hlavne chodcov.ale co neni moze byt :envy: lebo dreva vacsinov sa daju prejst. takze spomalia ale je to vzdy v usekoch kde sa neda ist nijako rychlo :)
04.01.2010 - 13:27:22
00
Smutné. ;( Tieto 2 prekážky stretnem na každom výjazde po kobyle (keď idem danou cestičkou). Zaujímavé, že sme ešte "ukladačov" (lebo 1 to byť nemôže, jedine nejaký Rambo) nestretli.
04.01.2010 - 17:34:45
00
nou chodite v nepsravny cas, skuste ist v inom case ako obycajne a verim ze ich vymaknete ]:) ;)
04.01.2010 - 18:50:44
00
keyboard_arrow_up