len tak btw z FB :envy:

"Ahojte,preposielam Vam email od jednej holky z Vancouveru, z dejiska olympiady a jej cerstvu skusenost.... :o/Ahojte,neda mi, aby som sa s Vami nepodelila o moju skusenost, ako funguje Slovenskyreprezentacny dom pocas olympiady vo ...Vanco...uveri. Hrdi tym, ze jeprvykrat v historii otvoreny sirokej verejnosti a uspesne propagujenasu krajinu www.... Zobrazit vícerepredom.sk.V skutocnosti mas slovensky dom robi nasej krajine taku hanbu, ze bylepsie urobil, keby bol zavrety. Keby sme tam nemali predplatene listkyna jedno vystupenie, uz tam ani nikdy neprideme.Prvykrat sme sav Slov.dome boli pozriet v nedelu, ked sme boli na kulturnompredstaveni Ciganski diabli. Bolo to velmi pekne vystupenie. Celinadseni sme si po predstaveni chceli kupit v ramci repre domu v barevodu a kavu, nedalo sa vsak. Typicky slovensky pristup, na ktory som siuz za tie roky odvykla. Organizatori nam povedali, ze bezne pitie ajedlo sa tam kupit neda, ale ak si zaplatime 60 dolarovy obedovy listokma osobu, potom sa mozeme najest aj napit z bufetoveho stola. My sme imale vysvetlili, ze si chceme kupit len nieco na pitie. Nedalo sa, taksme si sli kavu kupit na vedla ulicu za 2.5 dolara :). Len preinformaciu, vo Vancouveri sa za 60 dolarov najedia dvaja ludia ludia anie jeden v kvalitnej restauracii.Do po tomto zaziku som prislado repre domu aj s kamaratkou vypomoct ako dobrovolnicka hosteska (estepred casom sme slubili, ze prideme pomoct) na vecernu smenu od 18 hoddo 23 hod. V tom case nam dali organizatori instrukcie, ze nasou ulohoubude kontrolovat, ci navstevnici slovneskeho domu maju zakupeny vecernylistok za 115 dolarov vratane dane za osobu, ktory zahrna veceru (jedloa pitie) a navstevnici mozu ostat do polnoci. Pre informaciu, za tutosumu si mozete vo Vancouveri zarezervovat noc + dostanete v ceneranajky v dobrom hoteli alebo a minimalne 2 ludia sa mozu najest vextra luxusnej restauracii.Tak sme sa organizatorov opytali, zeci si budu moct ludia prist len posediet pri pivku, vinku a zaplatitlen za to resp. prezriet si zadarmo pavilon. A oni ,ze nie, musia sikupit listkok za 115 dolarov. Tak sme sa opytali, ci si myslia, zeludia zaplatia take peniaze, ale evidentne im to bolo jedno. Tak sme toisli vyskusat v praxi. Vsetci navstevnici vratane Slovakov, Kanadanov aturistov z inych krajin sa po vypocuti ceny listkov zvrtli na pate aznechutene odisli. Niektori boli sklamani, niektori nahnevani, jedenchalan krical cez ulicu, ze na Slovensko v zivote nedojde. Za celyvecer pocas piatich hodin, co sme tam stali si listok nekupil ANIJEDEN JEDINY clovek, dobre pocujete, ani jeden. "Zabavalo" sa tam lenkopec slovenskych VIP osob, organizacneho stabu, manazerov v ramcirepre domu. Najpotupnejsie bolo sledovat tvare tych turistov, co si onasej krajine myslia. My sme sa tam s kamaratkou hanbili ako pes a lensme sa im ospravedlnili. S organizatormi dohodli, ze uz viac nepridemepomoct, lebo sa nevieme stotoznit s ich politikou a nechceme bytsucastou tejto blamaze. To, ze o ulicu dalej bol otvorenyIrsky olympijsky dom a bolo tam dobrych 2000 ludi, ktori sa tamzabavali, pili pivo, lebo sa tam predavalo za 8 dolarov, to nikohonetankovalo. A mne este dojde manazerka a povie mi, ze aki su tu voVancouveri ludia sprosti, ze idu pit do irskeho domu za 8 dolarov, kedu nas mozu pit a jest do nemoty cely vecer za 115 dolarov :) Ja somnevedela, ci sa mam smiat alebo plakat. K tomu vsetkemu trebaspomenut prisernu jazykovu vybavenost jedneho slovenskeho manazera,ktory to tam mal akoze vsetko pod palcom a ktory pozadoval, aby vsetkyrozhodnutia isli cez neho. Jeho arogantnost, neschopnost boliocarujuce..Ked som sa ho opytala, ze za kolko predavame vlajky,odpovedal "ze to nech necham na neho" :) Ked sa objavili reporteri zoznamej lokalnej stanice, ktory chceli natocil o slovenskom dome sot,bolo im povedane, ze event manazerka je sice pritomna, ale jezaneprazdnena a musia pockat :) ale aspon sa dockali :) Potomnafilmovali v pavilone "vynikajucu" atmosferu s prazdnymi bufetovymistolmi, zivajucimi papalasmi, ziadnymi turistami a zivou ludovouhudbou, co hrala pre nikoho. Ked dvaja navstevnici boli zvedavi akochuti nas tradicny alkohol slivovica, manazer flexibilne nam oznamil,ze slivovicu maju, ale iba pre prezidensky salonik :-) Jedine,comu som rada je to, ze turisti neboli taki sprosti, ze by platili zavecerny listok take prachy. Hanba slovenskym organizatorom slovenskehorepre domu. Keby sme sa my, ktori tu zijeme, tak spravali k ludom tu vKanade , o tyzden nemam robotu. Ak budu nasu krajinu reprezentovattakito ludia, navzdy budeme v zahranici vsetkym na posmech. Aj kopecmojich kanadskych kamaratov sa chcelo ist pozriet na nas repre dom, aleuz nepridu. Rozmyslali sme, ci dat nase zazitky doslovenskych novin, nevieme, ci to ma vobec nejaky vyznam a ci by tonieco vobec zmenilo. Tak to prosim preposlite aspon Vasim znamym.ahojte"
20.02.2010 - 19:38:12
00
Peto trosku si zaspal :rofl:
20.02.2010 - 19:42:28
00
ups...uz to tu bolo?Tyzden som tu nebol... :$
20.02.2010 - 19:44:56
00
s lotysmi to bude vecer divocina ako vzdy. s rusmi som si trufol tipnut, teraz radsejj budem ticho :tmi:
20.02.2010 - 20:08:04
00
Idem si dať s manželkou pizzu, trochu vytrávim a šup ho pred TV čumákovať na hokej :P
20.02.2010 - 20:09:41
00
To budete dlho pizzovať :tmi:
20.02.2010 - 20:15:16
00
A ak prehrame tak to bude pizzovať az do rana :rofl: :rofl: :rofl:
20.02.2010 - 20:32:48
00
ups...uz to tu bolo?Tyzden som tu nebol... :$
Ano :lol: post368427.html#p368427
20.02.2010 - 20:43:11
00
A ak prehrame tak to bude pizzovať az do rana :rofl: :rofl: :rofl:


Čo nieje vobec nereálne.A teraz ma zabite :rofl: :rofl:
20.02.2010 - 20:51:42
00
Môj tip 6:1 v prospech našich :clap:
20.02.2010 - 20:55:30
00
Dnes je úplne jedno aký bude výsledok. Podstatný zápas bude ten nasledujúci.
20.02.2010 - 20:57:07
00
Z našej strany mi pocet kúskov sedí len sa musim naučiť dôverovať Halakový
21.02.2010 - 07:34:57
00
kedže so som si zabudol natiahnuť budík, rád by som si pozrel aspon góly,....hľadám, hľadám....zatiaľ nič :(
21.02.2010 - 08:09:34
00
Tadeáško dobre pizzoval :y: .Johny40 klobúk dole!
21.02.2010 - 09:04:26
00
jj johny bol najblizsie...neviem preco ale som myslel ze lotysi sa na nieco viac zmozu..no nic aspon ma halak shoutout :clap:
21.02.2010 - 09:16:59
00
keyboard_arrow_up