Ad 1. Stalo sa to kamosovi na DX bikovom svetle (to co mala vacsina na cyklokempe, kde si bol). Vadny kontakt na kabli. Vibracie na biku by som nepodcenoval.
Ad vyhrady:
- Konkretne upnutie H51 na prilbu (Giro) je uplne bezproblemove;
- Na riadidlach 2 svetla: 1x akysi xxxFire SSC-P7, 700 ci 900lm, 1x bikove svetlo z DX, 900lm (vraj kopia Lupine), a napriek tomu spot z H51 presvietil vsetko pod kolesami aj do dialky.
15.09.2011 - 21:07:00
00
na svetle sa neoplati šetriť Lupine má teraz super svetielko sice aj stoji ale neriešiš DX :D a nie je lepšie nosiť jedno poriadne svetlo ako 2-3 ks roznych svetiel a budeš ovešaný ako pepko :P čelovka je nepotrebná pri normálnom svetle a ako piše kiri pri jazde je uplne jedno čo je inde zaujíma ma to čo je predomnou
15.09.2011 - 21:14:11
00
Pre mna to bol skor test, co prinasa nocne jazdenie, ci ano alebo nie, a urobit si nazor na jednotlive svetla. Realne by som urcite volil jedno lepsie svetlo (zrejme vsak nie Lupine, vysoke ceny) + dobru celovku.
15.09.2011 - 21:19:38
00
vysoka cena to je ralativna vec jasnačka za cenu novej Betty 7 od Lupine si kupiš desiatku DX svetielok ale...
15.09.2011 - 21:25:12
00
Rasťo, pamätáš na 24h vo Vimperku 2009 (keď ste prišli pretekať bez bikov :-D), som mal na rajdoch Denisove Lupine aj DX svetlo a rozdiel minimálny. V tom ťažkom 1km dlhom singli som chytil do kola konár priemeru 2cm (koleso hneď do šmyku), a vtedy som asi prvý krát využil možnosť vybrať svetlo z držiaku. Musel som sa trochu ponáhľať lebo som šiel so Svaťom a chcel som s ním to kolo prejsť.
Lupine je fakt fajn, ak by nešlo o prachy tak to asi beriem. Ale buďme realisti pre väčšinu z nás je rozdiel dať za svetlo 60€ alebo 300€.
K mojej plnej spokojnosti som 3 až 4 roky fungoval na klasických DX svetlách + plastový držiak, teraz mám DX bike svetlo takisto k plnej spokojnosti. Najazdil som v noci niekoľko desiatok hodín, prevažne v teréne (nie najľahšom).
Čelovku používam na turistiku, do auta, do domácnosti, keď sa hrabem v PC, atď... no na bike mám voči nej priveľa výhrad.
15.09.2011 - 21:40:38
00
kiri pamätám veď sme vas tam fotili a blyskali bleskami do oči aby ste nazapali :D
bohužial Lupine nekopiruje a nekradne ako činan(klon Tesly) a ja to nemám rad takže aj keby to svetlo bolo zadramo nechcem ho.Ja nikoho nekritizujem,neposmeivam sa ani nič podobne tomu kto ma DX svetielko.V pohode ano nie každý si to môže dovolit(Betty 7 stoji 730€ :D ) ale to čo Lupine ponuka komfort naprogramovania,prevedenie do najmnšieho detajlu,servis vybavenie reklamacie na DX nemáš ale jasne tu to kupiš za daleko viacej a aj od toho toto všetko očakávaš.Proste menit baterky pomaly každu hodinu ked svietiš na plno a nosit kopec bateriek pre mňa ee (ano možeš aj menej ale potom načo vela lumenov že?)
Aj Hope dalo do predaja nove svetlo ( "2000" lum) ale na plný výkon batarka po hodinke v prdeli a nemáš možnosť si dokupiť akumulátor s väčšou kapacitou.
mám rad veci čo ponúkajú aj pridanu hodnotu a to pre mňa bohužial alebo bohu dik DX neponúka.Poslednú dobu jazdim iba večer v lese a ocenujem to čo mám už 3 rok bez problémov ale pokukujem po niečom inom viacej svietiacom veď doba ide dopredu ;)
15.09.2011 - 21:54:36
00
Tesla prišla až po číňanoch. V tomto sú naozaj poprední, power LED ktoré oni používajú 4-5-6 rokov sa do EU výrobkov dostali len nedávno.
15.09.2011 - 22:02:18
00
vysoka cena to je ralativna vec ...

...
mám rad veci čo ponúkajú aj pridanu hodnotu ...

Rasťo, robim vo firme, kde nas vyrobky z LED uz roky zivia ;) a tak trochu do veci vidim, aj konstrukcne. Lupine vyrobky su vymakane do detailov, ale vzhladom na cenu si nemyslim, ze ponukaju "pridanu" hodnotu, skor odobratu :D. Ani vyrobne naklady ani vyvojove nezodpovedaju koncovej cene, LED svietidla nie su konstrukcne narocne, nie je to ziaden high-tech, vsetko je zname, od budenia LED po konstrukciu menicov, snad len optika ... A najdolezitejsie je LED chipy dobre uchladit ;).
15.09.2011 - 22:20:39
00
http://forum.fotonmag.cz/index.php?s=&showtopic=1909&view=findpost&p=40923
je to za ovela prijatelnejsiu cenu ako Lupine, ale pre mna je to stale vela (teda pre moju zenu :D, ja by som za takuto hracicku tie bubaky dal)
16.09.2011 - 07:31:11
00
...
http://www.manafont.com/product_info.php/ultrafire-ufh2-q5-modes-cree-led-headlamp-aa14500-p-4184
tu bola tá akcia za $16.88 http://budgetlightforum.com/node/3278 , teraz sa čaká na H3 model a ten bude asi tiež za tú cenu...

Na zaklade pozitivnych recenzii som teda kupil UltraFire-H2B za USD 29.00 ako darcek na venovanie. Takze mozem trochu porovnat original (H51) s kopiou H501:
UF-H2B (1W)
+ dobre prevedenie;
+ perfektny flood;
+ celovy pas so silikonovym drziakom typu O-O v cene, kvalitne prevedenie;
+ pamat poslednej hodnoty jasu;
- tuhy chod spinaca;
- na spojite ovladanie jasu si treba zvyknut;
- odber pri max. jase 1.2A (NiMH Sanyo XX 2400 mAh, 1.31V), t.j. 1.57W - deklarovana je ako 1W, zrejme horsia ucinnost menica;
- parasitic drain (stanby) 5.8 mA !!! (vo vypnutom stave spolahlivo vybije 2500 mAh bateriu/aku cca za 18 dni);
pre porovnanie H51 (3W):
+ kvalitne prevedenie;
+ odpor spinaca tak akurat;
+ celovy pas, 2 drziaky;
+ jednoduchsia a hlavne jednoznacna volba jasu v 3 urovniach (pozn.: kazda uroven ma 2 moznosti nastavenia s pamatou);
+ odber pri max. jase 2.3A ((NiMH Sanyo XX 2400 mAh, 1.31V), t.j. 3.01W;
+ parasitic drain (stanby) < 9 uA (a dalej klesal, prestal som merat);
- cena.
Napatie aku merane bez zataze (mimo svietidla).
Mechanicke prevedenie UF-H2B je na prvy pohlad dostatocne kvalitne, horsie je to uz s tym, co nie je vidno, teda s elektronikou.
28.09.2011 - 23:23:22
00
mam nejake nejastnosti tak to fuknem sem nebudem zakladat nove.
kupil somXtar WP2 II kvoli tomu ze nabija baterie 18700 ktore uz vlastnim a taktiez nabija nechranene bat. ktorych mam mrte zo starych NTB. vcera som nabijal bateriu xtar 18700 2400mah nabita za +- 5hod a nabijacka vypla (teplota pohodova vlazna baterka aj nabijacka). pri nabijani nechranenych bat z NTB som po 8hod baterky radsej vybral lebo sa uz nedali ani v ruke udrzat a nabijacka stale futrovala (teplota nabijacky vlazna baterie neudrzatelne v ruke). ked pisu ze nabija aj nechranene baterie neznamena to ze sa automaticky nabijacka po nabiti aj vypne?

Prílohy:

aku.JPG
aku.JPG 322.27 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2012 - 08:56:58
00
zalezi od nabijacky ci ma taku funkciu ze sa vypne, lebo ak nema tak je jedno ci nabijas protektovane alebo neprotektovane, stale tam bude do nich tlacit. akurat ze protektovana baterka sa pri 4.2V vypne sama
25.02.2012 - 09:27:17
00
Podla merani http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?321423-Review-of-Measurement-on-Xtar-WP2-II-charger alebo aj tu http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?323237-Selbuilt-Review-of-the-Xtar-WP2-II-Li-ion-Charger nabijacka ma CC/CV charakteristiku a vypina pri dosiahnuti pozadovaneho napatia. Mam ju tiez, ale unprotected clanky nie, takze neviem potvrdit meranim. Nabijacka moze byt aj vadna, bolo by treba prilozit voltmeter ku nabijanemu clanku a monitorovat napatie pocas nabijania, tym sa by sa to zistilo. Trochu problem je, ze nabija "impulzne" (inak povedane, v pauze meria napatie kvoli presnosti), ale da sa to odsledovat (fyzicky som to robil na protected).
25.02.2012 - 10:03:07
00
hej odporúčam odmerať napätie článkov. A samozrejme tie notebookové nabíjať na tom pomalšom režime. A ešte si pozrieť, ktorý kanál to ako rýchlo nabíja - stáva sa, že ten kde je aj usb výstup môže nabíjať raz tak dlho (to je už samozrejme nejaká vada) :)
Celkovo nechránené články nerobia tej nabíjačke problém. Pokiaľ nie sú vadné :D
25.02.2012 - 10:09:50
00
to s tym vadnym clankom je trefna pripomienka :lol:
este otazka pomaly a rychly rezim sa prepina prepinacom poloha 1 a 2 a 0 je usb? kua nepribalili mi navod :D
to meranie by som aj rad zrealizoval ale aj keby som mal merak ja sa celkovo s elektrikou neznasam toto je moja slaba stranka :lol: preto som chcel taku nabijacku co robi a riadi vsetko sama :D

edit: no teraz som donabijal tie modre baterky a vyplo to same. takze problem bude v tych cervenych baterkach tie sa hreju a nevypne ich. ale nafutrovane su naplno v baterke mi svietia uz tretiu hodinu naplno takze vadna by nemala byt. ci?
25.02.2012 - 20:18:05
00
keyboard_arrow_up