Sesulak napísal:
Ja mam Talon a tam ide predne koleso dole a do auta, bicykel je uchyteny oskou za vidlu a je velmi stabilny. Dialnicne tempo 140km/h bez problemov a ani skoro vobec nehuci.


Ja mám tiež Seasucker TALON, za mňa úplná spokojnosť...ako hovoríš bicykel stabilný a na dialnici úplne bez problémov..
01.06.2023 - 10:54:53
10
Aktualny prehlad Thule nosicov na tazne aj na strechu s vysvetlenim, vratane novinky na tazne Epos:

thumb_up0thumb_down
11.06.2023 - 08:48:33
01
Epos je úplne mega - hlavne tie rozostupy medzi bajkami
11.06.2023 - 11:14:31
01
Ja som sa nakoniec nevedel rozhodnut, ze ktory na strechu, tak som kupil vsetky varianty - UpRide, ProRide aj FastRide.

FastRide - uchytenie za vidlu je najpevnejsie (ale na to sa vlastne ani nehraje), iba 3.3 kg cize lahka manipulacia. Male minus - treba davat dole koleso, ale to je otazka 10 sekund (v pripade rychloupinaku), nic co by ma nejako otravovalo. Nevhodny pre e-bike (lebo max limit 18kg) a pre viac bicyklov (kedze kolesa vam zaberu cely kufor ... nemusi vadit pri jednodnovom vyjazde). Pre pevne osky treba adapter.

ProRide - nevhodny pre e-bike, avsak nie az tak kvoli hmotnostnemu limitu (20kg), ale hlavne kvoli velkosti ramu. Na karbonovy ram sa odporuca dokupit adapter, co je dalsia investicia. Hmotnost nosica je 4,2 kg, stale lahka manipulacia. Upnutie bicykla je jednoduche, treba len davat pozor, aby to rameno bolo na ram spravne nasadene. Male minus - ked som sledoval tiene na dialnici, tak v tomto nosici sa bicykel malinko knise (ale fakt len malinko)

Upride - je to "macko". 7,7 kg, manipulacia je uz trosku horsia, ale nic strasne. Max nosnost 20 kg, ale kedze drzi za predne koleso, tak je vhodny aj pre e-bike. Velkost a tvar ramu nemusi nikoho zaujimat. Male minus - je oproti Fastride velky a tazky.

Vyuzivam vsetky 3. Ebike kvoli ramu musim davat na Upride, karbonovy cestak upinam do Fastride a ostatne bicykle mojich znamych do Proride, kedze maju vecsinou klasicke horske. Tolko moja mala "recenzia" :)
11.06.2023 - 21:21:42
03
Ešte ti chýba TopRide :)
Malo by to byť podobné ako FastRide, ale o čosi vymakanejšie, netreba už zvlášť dokupovať adaptér na TA, ale cenovo už tiež inde.
Dik za reviews, tiež rozmýšlam, ktoré z nich si zadovážiť.
12.06.2023 - 16:16:42
00
upride je aj jasna volba pre bike ktory je vacsi, to znamena XL tam sadne paradne, do istatnych sa nezmesti
12.06.2023 - 17:58:18
00
Ricardo ... ono je tych "ride-ov" este viac, ale povecsinou stare modely. Tusim starsia 591 (s ramenom) nema momentove utahovanie, rovnako ako Thruride (upinanie za vidlu) - obe som kvoli tomu z vyberu vyradil. Pozeral som aj TopRide, ale kedze mi slo cisto o rychloupinak, tak nebol dovod platit 2x tolko (oproti FastRide) :)

Aj tak sa mi najviac pozdava FastRide. Jednak je kompaktny a lahky, upevnenie za vidlu pevne, tazisko bicykla na streche nizsie, ziadne kyvanie sa a teda aj o malinko lepsia spotreba.
13.06.2023 - 09:59:55
00
O 591 som vedel, ale to som už vyradil ako zastaralé, nehovoriac o tom, ako sa z toho bike dá ukradnúť za pár sekúnd, ak videá neklamú, snáď 598 to už má porešené lepšie.
Fastride/topride aj z toho hľadiska má aspoň šikovne schovaný kábel a keď treba zamkneš.
13.06.2023 - 12:13:12
00
Nechcem ti brat iluzie, ale to lanko rozkuses zubami a ten zamok otvoris so spicami na bicykel :)

Unlock :)
thumb_up-1thumb_down
Thule 591 "v akcii"
thumb_up0thumb_down

Ja bicykle bez dozoru nenechavam ani sekundu.
13.06.2023 - 13:21:29
00
Áno, som si toho vedomý, ale lepšia aspoň nejaká ochrana ako žiadna.
Bez dozoru na dlhšiu dobu určite nie, ale môže sa stať situácia, že zabehnem za roh a nevidím na auto, tak aspoň niečo.
Nakoniec to aj tak poriešim tak, že so sebou budem voziť extra zámok.
13.06.2023 - 14:56:26
00
Na ten nový Epos existuje Abus zámok ako príslušenstvo. To by užmohlo byť lepšie - tiež nie, že človek nechá biky cez noc na nosiči, ale popri káve/obede s výhľadom na biky
14.06.2023 - 13:19:35
00
ahojte. daju sa klasicke priecniky, ktore mam teraz na hagusoch prerobit na integrovany? daju sa nejak vymenit len tie upinacie casti, aby som nemusel kupovat cely novy nosic, alebo sa to ani neoplati? vdaka za odpoved
22.06.2023 - 09:51:13
00
Záleží akú máš značku nosičov. Pohľadaj si podľa toho náhradné diely. Napríklad na thule si vieš kúpiť samostatne pätky podľa typu nosičov na aute, resp uchytenia.

Dnes som kúpil nosič Oris Tracc. Pridám čoskoro nejakú krátku recenziu. Budem trochu porovnávať s Thule Easyfold XT3.
22.06.2023 - 22:18:23
00
Ahojte som žena a nevyznám sa prosím len o rýchlu radu hľadám nosič na ťažné do 300€ pre dva bicykle a rozhodujem sa medzi peruzzo instinct 2 a Thule euroride 940. Ktorý odporúčate ?
Ďakujem
26.06.2023 - 08:26:41
00
Za mna peruzzo, das tam do buducna aj ebajky :P hlavne nepovazuj tie zamky za nieco, co zabrani kradezi.
26.06.2023 - 11:27:57
00
keyboard_arrow_up