diky moc
14.06.2017 - 19:59:13
00
Caute, potreboval by som poradiť
Planujem kúpiť tachometer, a chcel by som aby mal okrem základných funkcií(rychlosti, vzdialenosti, cas,...) aj funkcie ako vyska (max,min, nastupana), teplota(nie je moc podstatna), sklon a možnosť neskor pripojit aj snimac kadencie a tepu. A hodila by sa aj moznost jazdu neskôr spracovat v pc(mozno aj spraviť nejaky graf), ale neviem ci to v tejto cene mozne.
Som ochotny investovat okolo 60€ max 70
Popripade, co hovoríte na tento https://www.alza.sk/sport/sigma-bc-16-16-sts-cad-d4721322.htm
Vopred dakujem za rady
16.06.2017 - 14:56:27
00
Este som nasiel tieto, sú sice o kus drahsie, ale spĺňaju úplne vsetky poziadavky, ten druhy ma aj dalsie merace
http://www.bonusko.sk/sigma-rox-7-0-gps-cerna/
http://www.bonusko.sk/sigma-bc-23-16-sts-cad/
16.06.2017 - 16:30:42
00
Hilko Samko: Mám Sigmu BC 14.16 STS (bez Cad, ale dá sa kúpiť aj s Cad) a ten má aj výškomer, BC 16.16 výškomer nemá. Kupoval som v Axit.cz za priaznivú cenu 46 €, verzia s Cad je tuším o 10 € drahšia.
http://www.axit.cz/D149700_Sigma_bc_14-16_sts_cad.html
16.06.2017 - 16:36:21
00
Zdravím, priživím sa trochu na tejto téme a chcel by som si od Vás nechať poradiť pri výbere cyklopočítača pre otca. Veľmi sa v tejto téme neorientujem, takže možno budú niektoré moje požiadavky trochu mimo :)
V prvom rade to bude darček, takže bazár nepripadá do úvahy. Využitie bude čisto amatérske - v pekné dni na výlet do okolitých dedín (cca 20-30km okruh) a možno raz za čas nejaká dlhšia trasa (cca 100km). Bol by som veľmi rád, keby sa dal prepojiť cyklopočítač s mobilom (iPhone 4S a 5S) a nejako vyexportovať záznam o trase do nejakej appky s tým, že by trasa obsahovala aj GPS pozíciu (z cyklopočítača alebo iPhonu). Dodatočné senzory k cyklopočítaču asi nepotrebujem (minimálne snímač kadencie ani tepu ma nezaujal, otec to neberie nejako vážne), ale nebránim sa tomu. Taktiež by ma zaujímala aj výdrž na batériu, v akom rozmedzí sa približne pohybuje ( + rozdiel so zapnutým/vypnutým GPS). Cenu si predstavujem tak do 100€, ale ak sa oplatí, tak sa dá priplatiť.
Čo som zatiaľ pozeral, tak sa mi pozdávalo zopár modelov:
Sigma ROX 7.0 - cca 90€ (nemožnosť pripojiť senzory, takže sa ani nedá vypnúť GPS na meranie rýchlosti)
Sigma ROX 11.0 - cca 120€ (s pripojenými senzormi cca 170€, možnosť vypnúť GPS + využiť hrudný pás aj s telefónom pri behaní)
Bryton Rider 310E - cca 90€ (nedostupnosť na SVK, iba cez Amazon)
Alebo ak zhodnotíte, že sa to neoplatí, tak kúpim nejaký základný model ako Sigma BC 14.16, 16.16 alebo 23.16 a dlhšie výlety si bude trackovať iba pomocou iPhonu a appky :)
Vďaka
20.06.2017 - 03:33:25
00
So Sigmou malo tolko ludi problemy, ze ja by som to urcite neriskoval. Bryton ma najlepsiu vydrz na jedno nabitie a senzory sa daju dokupit, ale nemyslim, ze su nutne. A dostupny je bezne aj mimo Amazonu: https://www.bike-discount.de/en/buy/bryton-rider-310-e-524431
20.06.2017 - 08:05:55
00
dobre, pripusťme, že Bryton bude najlepšia voľba - no mám pár doplňujúcich otázok:
- asi sa neoplatí priplácať 35€ za Bryton Rider 330 oproti 310, keď 330 má navyše len navigovanie?
- asi by bolo vhodné dokúpiť aj senzor rýchlosti (bude to presnejšie a nebude potrebné GPS pri tých nezaujímavých trasách), či?
- ak už sa dokúpi senzor, tak je jedno akej značky, ale musí podporovať ANT+? Pretože ten Dual sensor (Speed + Cadence) od Brytonu stojí 55€, čo sa mi zdá celkom dosť
- ako dlho vydrží batéria v senzoroch?
- je možné prepojiť cyklopočítač s mobilom, ale nemyslím na synchronizáciu, ale napríklad na upozornenie na hovor/sms?
Vďaka :)
20.06.2017 - 14:35:59
00
1. Neviem ci sa oplati, to si musi zvazit kazdy sam.
2. To ci sa da merat rychlost, vzdialenost, priemerka a pod. za pomoci senzora pricom clovek nespusti zaznam neviem, to Ti musi odpovedat niekto kto to skusal. A ano, senzor je presnejsi ako GPS co sa tyka vzdialenosti aj rychlosti. Ale pre rekreanta nepodstatne.
3. Ano, senzor musi podporovat komunikacny protokol. Je jedno akej je znacky.
4. Neviem, to Ti musi odpovedat niekto kto to skusal.
5. Nie. Ale su ine zariadenia ktore to vedia.
20.06.2017 - 14:48:47
00
1) tento rok som sa k tomu este nedostal (uraz a nejazdim od februara ), ale minuly rok, ked som chcel navigaciu pouzivat, tak som mal problem v tom, ze som dnu nevedel vlozit cudziu trasu - mohol som ist iba po nejake mojej uz prejdenej trase
mozno to momentalne ide (novsi FW / podpora zo strany webu / nejako :))
2) ako pise Jezus - z GPS ziskas udaje, ktore su menej presne
4) bryton je na trhu cca rok (?) - mozno baterky iba zacnu odchadzat ...
20.06.2017 - 16:01:55
00
Podľa videí, čo som videl, tak by sa mala dať pomocou mobilnej appky nahrať trasa a tiež som videl ako cez PC niekto stiahol trasu vo formáte *.gpx a nahral do Brytonu - tak snáď to pôjde. Zatiaľ to vyzerá, že vezmem Bryton Rider 330E a ak bude treba, tak dokúpim nejaký dual senzor :) škoda len tých upozornení z mobilu, to by som aj ja vedel využiť.
K tým baterkám - tam som myslel, koľko to vydrží v snímačoch, ale už som zistil, že je to individuálne, no väčšinou vydržia rok a viac.
Vďaka za Vaše rady :)
20.06.2017 - 16:57:22
00
Ahojte, nejake typy na tachometer v cene 30-40Eur? Pripadne ak nejaky drahsi, tak preco? Nemam teraz prehlad, ktore funkcie su nutnost a bez ktorych sa da prezit :-)
11.07.2017 - 09:09:55
00
sam by si mal vediet, ake su aspon minimalne poziadavky ...
to co je nutnost pre mna, nemusi byt pre teba ;)
11.07.2017 - 14:09:15
01
Ked sa takto pytas, tak ti bude stacit uplne zakladny za par eur.
Odpovedz si, ci chces dratovy, alebo bezdratovy.

Zakladne funkcie ktore chces su:
1. akutalna rychlost
2. denna prejdena vzdialenost
3. celkova prejdena vzdialenost
4. hodinky
balik malinko naviac:
5. denna doba jazdy
6. celkova doba jazdy
7. priemerna rychlost
8. maximalna rychlost

A potom dalej uz prechadzas do super vlastnosti, ktore si podla polozenej otazky asi moc chybat nebudu
9. pulz meter
a. aktualny tep
b. priemerny tep
c. maximalny tep
10. kadencia
to iste ako pri tepe
11. nadmorska vyska
Barometricky?
Alebo podla podkladov
12. GPS tracker
13. Navigacia
a. sipky
b. mapy



A samozrejme si treba zvolit a skontrolovat, ci sa da urobit podsvietenie
11.07.2017 - 14:31:08
01
@matko001 Urcite chcem prvych osem funkcii, to bol standard uz pred 15timi rokmi :-) A kedze viem ake problemy vie robit kabel, tak urcite bezdrotovy.....Dik za prehlad......
11.07.2017 - 15:12:44
00
A potom zistis, ake problemy vie robit ten bezdratovy. Kazde ma svoje pre a proti.
11.07.2017 - 15:31:38
00
keyboard_arrow_up