Dúfam, že nebude moc vadiť táto téma. Nakoľko bike je už kúpený ešte rozmýšľam nad komplet oblečením k takémuto biku.

Chcem si nechať poradiť tak aby to pekne zladilo - /prilba najlepšie aj s možnosťou v pohode uchytenia gopro kamery, voľné šortky, okuliare, rukavice, vrchné oblečenie/.

Veľmi sa mi pozdávajú produkty Silvini /rukavice, šortky, vrch/. Prilba BLUEGRASS GOLDEN EYES HES matt black/green. Okuliare Julbo. To sú v podstate informácie ktoré som získal trošku čítaním tu uvedených príspevkov, no možno predsa len mi odporučíte aj niečo iné na porovnanie a prípadne aj kvalitnejšie za dané ceny uvedených produktov. :) Ďakujem.
30.08.2015 - 13:06:44
00
Skus popozerat ENDURA
30.08.2015 - 16:49:43
01
veď čo si si vybral sú kvalitné produkty a asi už vieš čo chceš...okuliara julbo-som mal a zatiaľ to bola najlepšia optika akú som mal (fotochromatické sklá zebra) a tiež sa prikláňam k endure-kvalitné veci za dobré ceny :)
30.08.2015 - 19:52:04
00
tak v tom endure sa skusim zastavit a kuknut to :)

Co hovorite na znacku fox? Napr ta prilba striker alebo flux? S porovnanim Bluegrass.. Najlepsie len najst niekde kde si to mozem vyskusat vsetko.
30.08.2015 - 21:00:06
00
to je tá Endura ako značka sama o sebe .... www.endurasport.com .... a prilbu si kúp tú, či ti bude sedieť na hlave pevne a presne či Flux, Hex, Super, A1, .... to je veľmi podobné, daj si to na hlavu a sám zistíš
30.08.2015 - 23:37:53
00
ok dakujem budem hladat nech mozem vsetko poskusat a podla toho sa rozhodnem :)

Pozeram ze taká prilba MET Parabellum HES, vraj by v baleni mal byt drziak na kameru aj gopro? Tu casom aj chcem a zda sa mi ze ta prilba je fakt skvela.
31.08.2015 - 07:43:27
00
ok dakujem budem hladat nech mozem vsetko poskusat a podla toho sa rozhodnem :)

Pozeram ze taká prilba MET Parabellum HES, vraj by v baleni mal byt drziak na kameru aj gopro? Tu casom aj chcem a zda sa mi ze ta prilba je fakt skvela.


Ale aj cena je skvela
31.08.2015 - 09:04:45
00
Je to dobrá prilba ale... Naozaj ich treba všetky vyskúšať a vybrať si presne tú, ktorá ti sedí, GoPro úchyt je maličkosť (mimochodom má ho aj Bell Super ak sa nemýlim). V niektorých máš viac "ponorenú" hlavu, dlhší šilt a pod.. Naozaj v vyskúšaj, tieto top modely by mali bezproblémov mať, keďže sa hojne predávajú.
31.08.2015 - 09:11:54
00
jo favoritov mám takze teraz skusat . .
31.08.2015 - 10:26:42
00
Tak tak prilbu jedine odskusat, mne sa tiez pacilo vela prilieb tesil som sa na spesl ambush alebo parabelum na obrazku uzasne aj podla recenzii ale bud su velke/male alebo mi vobec nesedia. Taky rychly hint co mi poradili v obchode na skusanie prilby. Uplne povol vsetky stahovatka, nasad na hlavu bez toho ze by si nieco zapinal alebo dotahoval. Uz v takomto stave by prilba nemala na hlave lietat zlava doprava a mal by si mat len minimalnu stranovu volu .Stahovanim potom zafixujes len predozadnu polohu, treba fakt skusat uplne svetko a kupit aj taku co sa ti na prvy pohlad nepaci. U prilby by som esteticke kompromisy urcite nerobil. Kratasi a dres si kup co sa ti paci, odporucam vsak dobru cyklovlozku do tych kratasov, ja som velmi spokojny s gore.

Rukavice - casom som dosiel na to ze najlepsie si dlhoprstove a s co najmenej vypchyvkami na prstoch a s dobrym odvetranim zhora. Som spokojny s tymito speslami a funguju aj na dotykovom displeji. http://www.specialized.com/cz/cs/ftr/gloves/long-finger-gloves/body-geometry-ridge .

No a nezabudni tiez na batoh s hydravakom, kam nahadzes aj vsetko naradie, dusu a podobne.

Hlavne v tomto obdobi ked sa napr. vracias a je uz chladnejsie je vhodne mat nejaku tenku budnu co na seba hodis, ja nosim endura pakajak(je to taky maly balicek) , skladacia, proti vetru a chladu pri zjazde a na trailoch super. Ale nie je nepremokava(skor len taka prehanke odolna) ani extra vzdusna co sa tyka materialu (ale ma aj odvetranie), tj na vyslapy do kopca kde sa spotis alebo ju mas oblecenu uz od zaciatku cely vyjazd nieje uplne idelna, ta jej membrana nestiha odvadzat vsetok ten pot. Ale stale pouzitelna. Kvalitna membranova predsa len stoji 3x tolko.
02.09.2015 - 09:49:04
00
Batoh s hydrovakom bolo prve čo som kupil. Zobral som Camelbak MUVE NV 2015

https://www.bike-components.de/de/Camelbak/M-U-L-E-NV-Trinkrucksack-Modell-2015-p42042/

Dnes sa chystam do predajne ENDURA v Nitre, dost sa mi pacia rukavice

http://www.endurashop.sk/rukavice/507-singletrack-plus-rukavice.html

aj

http://www.endurashop.sk/rukavice/282-mt500-rukavice.html


Kratasy to je tazsie, mam 178cm 81,5 kg a 96cm pas. Mne to pride na L ale možno aj XL? Co sa mi pacia su len v XL,

http://www.endurashop.sk/baggies/289-singletrack-ii-kraasy-2012.html

K tomu vsetkemu nejake triko. Uvidim ked tam budem poskusam veci a ako mi to sadne. A ak mi sadne aj prilba MET parabellum tak tu by som chcel v tej matnej edicii s limetkovym zadkom a napismi :)
02.09.2015 - 11:27:02
00
pri 178cm a 92-3cm pas je Lko z tych kratasov len tak-tak, tebe bude urcite male
02.09.2015 - 11:49:46
00
takze v tom pripade XL bude akurat :)
02.09.2015 - 12:05:05
00
Ja som chcel kratasy tiez singletrack II ky, ale prisli mi zbytocne hrube aj na leto, nakoniec som zobral Hummvee Lite. Tie su tensie a lahsie ale vydrzia ozaj dost. Prilbu ani neries online, sanca ze ti sadne ta co sa ti paci je velmi mala.

Rukavice ak mam odporucit, kup take co maju polstrovanie maximalne na dlani a prsty co najvolnejsie bez vypchavok a spevneni. Pomozu dobre hlavne ked mas mokru ruku a pri pade ochrania dostatocne.


Naposledy upravil marek_K dňa 02.09.2015 - 13:00:46, celkovo upravené 1 krát.

02.09.2015 - 12:51:09
00
Ano jasne prilbu to bez skusania ani nemienim kupit. Prve co chcem skusit je ta MET parabellum v limetkovej farbe a potom Bluegrass.
02.09.2015 - 13:00:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up