Ahoj, už som videl sedačku namontovanú aj na sedlovke malý má lepší výhľad a ty trošku horšiu stabilitu ale myslím že sa to ani výrobcom neodporúča. Tak som ti asi moc nepomohol čo.
11.06.2015 - 21:09:21
00
Ja mam tuto: http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/sedacka-predna-bilby-jr-sivo-strieborna/1021#.VXq9gfmqpBc ten kusok lanka k presmykovacu mam prevleceny popod drziak a radi to. Je na drziaku taky zahyb, ktory to umoznuje prevliest.
Zaklad - dieta do 2 rokov urcite nie na zadnej sedacke - nemas ziadnu kontrolu ci mu nevysi hlava. Od 2 rokov sice mozno ano ale aj to musis ustrazit aby ti nezaspalo :).
Maleho vozim ja aj zena na prednej od 1 roka. Chce to ale opatrnost trpezlivost a ochotu spolupracovat. A hlavne velmi rychlo priputat a vystartovat. Kazde zdrziavanie zvysuje nervozitu :).
12.06.2015 - 13:02:06
01
na ten isty drziak davam aj zadnu :
http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/sedacka-bilby-zadna-samonosna/1702#.VXq9wvmqpBc
mam obidve.
12.06.2015 - 13:05:33
00
Jeho maly uz z tej prednej vyrastol, takze preto museli riesit zadnu.
12.06.2015 - 13:14:57
00
Ja vozím už druhé dieťa zhruba od roka a nemá problém ale samozrejme nie po teréne alebo keď už tak veľmi pomaly a nemôže zaspať (na to treba veľa piškotiek a zvieratiek okolo cesty :-) )
12.06.2015 - 17:49:06
00
Ja mam tuto: http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/sedacka-predna-bilby-jr-sivo-strieborna/1021#.VXq9gfmqpBc ten kusok lanka k presmykovacu mam prevleceny popod drziak a radi to. Je na drziaku taky zahyb, ktory to umoznuje prevliest.
Zaklad - dieta do 2 rokov urcite nie na zadnej sedacke - nemas ziadnu kontrolu ci mu nevysi hlava. Od 2 rokov sice mozno ano ale aj to musis ustrazit aby ti nezaspalo :).
Maleho vozim ja aj zena na prednej od 1 roka. Chce to ale opatrnost trpezlivost a ochotu spolupracovat. A hlavne velmi rychlo priputat a vystartovat. Kazde zdrziavanie zvysuje nervozitu :).


Aky dovod,ze dieta do dvoch rokov nie v zadnej sedacke a co ked zaspi? Na to predsa mam sedacku polohovatelnu. Moje nemalo ani rok a pol a jednoznacne dozadu. Sedacku do predu by som napriklad ja osobne nikdy neriesil. Nie je to ani bezpecne ani pohodlne.
12.06.2015 - 20:20:41
01
Mne vyhovovala predna sedacka, maly toho viacej videl a spolu sme sa pekne rozpravali a vysvetloval som mu a ukazoval, prvu jazdu v zadnej mame za sebou a ked mi nieco hovoril skoro nic som nepocul. Co sa tyka pohodlnosti je mi to jedno ci v predu alebo v zadu, nevadilo mi ani jedno, hlavne je aby mal maly pohodlie a v zadu ma toho pohodlia uz viacej (2 roky a 8 mesiacov). Tak ako matko001 pisal tak uz mu bola predna mala, ale ked by nebola urcite si ju nechame. A na bike ideme ked viem ze uz spat nebude, cize bud doobeda alebo poobede, niekedy nespi cely den, takze z tohto hladiska sme sa zhodli doma ze polohovatelna je pre nas konina o 20€ drahsia. Len ma stve to suchanie sedacky o koleso pri trosku vacsej jame na ceste, chcel by som vybehnut aj do lesa trochu so sedackou ale tam sa z toho suchania asi zblaznim a nechcel riskovat defekt alebo tak
12.06.2015 - 21:36:36
00
Vyhoda sedacky v predu - interakcia s dietatom a ma lepsi vyhlad. To je samozrejme, vo vsetkom ostatnom je zadna sedacka lepsia:
1. pohodlie som myslel pre dieta, nie pre seba. - v predu nema dobru opierku chrbta a sedacka je na tyci => citi kazdy naraz.
2. bezpecnost
3. pri jazde ak fuka vietor, dieta v predu dostava plny napor, vzadu je chranene
4. Mne osobne ten rozdiel v cene - nepolohovatelna 50 a polohovatelna 70 mi neprisiel tak velky aby som rozmyslal nad tym ci lacnejsou usetrim - platis za komfort
5. Z dovodu defektu - ktory som uz aj ja so sedackou dostal, som na to uz myslel dopredu a adapter ma na biku aj manzelka. Takze sme do pol minuty vymenili sedacku na druhy bike a oni sa mohli vozit dalej.

Ak ti sedacka sucha, tak asi nieco nie je dobre - ja s nim orazne mozem aj skakat a kolesa sa mi nedotkne a to mam 27,5".
13.06.2015 - 13:00:27
01
A on má rám L a 29" kolesá
13.06.2015 - 21:18:45
00
RTG
1. To nie je pravda, mal som sedacku prednu tak isto upevnenu tak isto ako zadna len konstrukcia isla do predu, a pruzenie bolo rovnake, len nie nad kolesom ale nad ramom.
2. V com je bezpecnejsia predna ako zadna? Take iste upinanie dietata od tela az po nohy a po prvych par jazdach mam pocit ze lepsia stabilita bicykla bola so sedackou v predu.
3. To je pravda + este aj mušky do tvare tak nelietaju:-)
4. Komfort aky? Aj pri polohovatelnej by mu hlava lietala kade tade a na bicykel s malym chodim ked viem ze spat uz nebude, tzn. Ak vstane pred obedom tak viem ze zvysok dna uz spat nebude, ak vstane skoro rano, viem ze na obed pojde spat tak ideme poobede:-), dlhe tury nehrozia kedze nas maly je energizer a ked zbada ihrisko uz "skace" zo sedacky:-) max tak 25 - 30 km vylet
4. Mne islo ale o defekt ktory mi moze spracit sedacka, ale je na nu redukcia ktora mi ju zdvihne vyssie, takisto si sucham päty o maleho spičky. Ako pisal matko001 kolesa 29 = trochu problem s montovanim, ale vsetko sa da nejako vyriesit.
14.06.2015 - 09:53:50
00
Ak ma predna sedacka oporu chrbta nizko - je horsia. Ak ma oporu chrbta vyssie, tak to ti nezavadzia?
2. Bezpecnost - ak zletis s bikom, spadnes rovno na dieta ak je v predu, zadna sedacka je rozhodne bezpecnejsia.
4. Ja som spanie riesit nemusel, dieta sa mi vyspi aj v sedacke bez problemov. Takze zrejme to bude o prioritach.
14.06.2015 - 12:05:39
02
Ja som kupoval tuto, tu z mtbiker shopu a maximálna spokojnosť aj moja aj synova..

Prílohy:

bellelli-mr-fox-relax-detska-sedacka-zadni-624757111.jpg
bellelli-mr-fox-relax-detska-sedacka-zadni-624757111.jpg 56.24 KiB thumb_up0thumb_down

14.06.2015 - 16:11:09
00
Do dvoch rokov v prednej preto lebo musis mat dieta nonstop pod kontrolou. Dieta este nerozprava nepovie ti, ze mu vletela mucha do ust, ze ho nieco boli, tlaci a pod. Neberiem to ako prepravna pomocka ale ako spestrenie volneho casu deti s moznostou vyuzitia na prepravu.
Bezpecnost riesit na tych sedackach podla mna nema zmysel. Musi byt bezpecne upevnena a dieta z nej nesmie vypadavat. Ostatne v pripade padu zrazky a pod by dopadlo katastrofou takze to uz je o skusenostiach cyklistu ako sa zariadi aby tomu predisiel (bezpecna trasa, najazdy na chodnik dostatok miesta predvidanie). Povedat, ze tato sedacka ma vyssiu opierku a je preto bezpecnejsia mi pride dost odvazne. Pomoze to v niecom? Pri prednej sa aspon viac sustredis na cestu a nemusis sa obzerat na dieta.
15.06.2015 - 09:55:55
02
no, absolvoval som to s troma detmi takze asi takto:
1. prveho som do dvoch rokov nosil v sedacke vzadu, vratane terenu (odpruzeny karbonovy ram, polohovatelna sedacka samonosna uchytena na sedlovke - bez akychkolvek problemov), maly si v sedacke aj pospal... absolvovali sme aj vylety cez 50+ km v narocnom terene (KE - kojsovka - kloptan - mnisek nad hnilcom - od cca 3 rokov uz bol na svojom bycikli na ťahacej tyči..
2. dvojičky išli do vozíka (spätne musím povedať, že bezpečnejší a pohodlnejší spôsob prepravy neexistuje) a od 3 rokov na dvojtyč...

v podstate treba povedať že vozík je najbezpečnejší a najpohodlnejší spôsob prepravy, vrátane terénu (croozer s odpružením od fialu je cenov najvýhodnejšia varianta)
15.06.2015 - 11:45:54
02
Ked som chcel kupit sedacku dopredu, chlapci v nemenovanej zelenej predajni mi to velmi rychlo, strucne a mierne vulgarne vyhovorili. Okrem ineho aj tym, co napisal RTG a co vidno aj na tom Yeppovi hore - hlavicka dietata trci nad uroven sedacky. O tom ze pri naraze idem celym telom do decka ani nehovorim.
Mam dve uplne jednoduche Belleli, decka tam isli cca od 15 mesiacov, kontakt mi naozaj trochu chyba, tak sa viac otacam :-) a co sa tyka tych polohovaytlnych, co vazia a hlavne stoja vyrazne viac - moj osobny, nikomu nevnucovany, nazor je ze dieta tam nema v sedavke co spat. Ak chcem dlhsie vyjazdy, musim platit za vozik, ale hlavicku aj s helmou kluckajucu v zakrutach z jednej strany na druhu urcite nie.
23.06.2015 - 23:36:44
00
keyboard_arrow_up