Áno latin :) Idem ešte von mapovať jednu cestu. Tak skúsim večer :) Ale 3 rána po sebe to blblo, iba ráno, fakt neviem čo to je :D
28.05.2021 - 15:53:42
00
som myslel ze vytvorim gpx importnem do garmin connect (na webe), zapnem garmina s wifi, v connecte kliknem na odoslat do zariadenia a vybavene. no ono to odomna chce spustit aplikaciu v PC a ta chce nasledne pripojit garmina cez usb - to sa mi vobec nepaci - robim nieco zle, ci inak to nejde?
28.05.2021 - 21:21:19
00
Ved to posli cez bluetooth z telefonu. Wifi nepotrebujes
28.05.2021 - 21:38:16
00
Gusto0 napísal:
som myslel ze vytvorim gpx importnem do garmin connect (na webe), zapnem garmina s wifi, v connecte kliknem na odoslat do zariadenia a vybavene. no ono to odomna chce spustit aplikaciu v PC a ta chce nasledne pripojit garmina cez usb - to sa mi vobec nepaci - robim nieco zle, ci inak to nejde?

Spustenie aplikacie zrus a nahra sa cez WiFi. Ja toto robim s vypnutym Garminom. Nasledne ho zapnem a cez wifi prebehne synchronizacia a trasa sa stiahne.
28.05.2021 - 22:11:23
00
telefon mam mimo garminu a nikdy ho parovat ani nebudem. garmina pouzivam cisto len samostatne.

dal som aj zrusit spustenie aplikacie a nic sa nestalo. v stave zariadenia a synchronizacie ostalo napisane - 1 polozka na synchronizaciu a nic sa nedialo. ak ked som spustil app apripojil garmina cez usb (wifi nestacila) tak to zosynchronizovalo a odoslalo.bavime sa o stranke https://connect.garmin.com/modern/ vo firefoxe
pritom vyjazdy mi po prichode domov hned ako najde siet pekne odosle.
28.05.2021 - 22:22:01
00
tak som dnes skusil ist so zapnutou stopou - zbohom moj orientacny zmysel :-D ani neviem ci boli znacky na stromoch, krizovatky ked pojdem niekedy druhy krat bude to ako po prvy :-) stacil letmy pohlat na garmin a takmer ziadne rozmyslanie a vsimanie si nebolo treba. dokonca to prepocitava trasu - ale tusim na najblizsi bod ktory sa obisiel - cize to vyhadzuje blbosti.
29.05.2021 - 20:55:02
00
To prepocitavanie mavam vypnute, na MTB to robi iba neplechu. Ale ano pokial clovek ide neznamym terenom, je to dost podobne navigacii v aute,ze si nevsima okolie.
29.05.2021 - 20:58:25
00
ako vypnem to prepocitavanie ?
29.05.2021 - 21:04:51
00
Tu: https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge530/SK-SK/GUID-75D72D8E-4D22-41E2-A11A-15250A9CC91D.html
29.05.2021 - 21:21:43
10
Caute, zobral som 530ku a zatial som trochu sklamany co ale moze byt blbym nastavenim. Dnes som testil default nastavenie navigacie pred tym ako sa s tym skusim trochu pohrat a teda ta navigacia je dost divna.
1. vytvoril som si gpx v mapy.cz. Uz tu do dost blblo pretoze to pri planovani nepozna vsetky cesty co je pre mna dost prekazka
2. cez web som to syncol s edge530
3. zapol navigovanie podla trasy a snazil som sa trasy drzat

V skratke mat telefon s locusom vo vrecku je u mna zatial istejsia navigacia ako garmin na rajdoch s vytvorenou trasou na osm.

Preto sa chcem spytat v com vytvarate trasy vy? A viem nejak doladit navigaciu aby nerobila aspon to co nizsie spominam?

Problemy na ktore som narazil:
- na niektore ostre zakruty na cyklotrase kde nie je kde inde zabocit to upozornuje ale na niektore dolezite odbocky to nicim neupozorni. Ani na mape ani zvukom. Nepodarilo sa mi urcit kedy to oznamuje zmenu smeru a kedy nie, od rychlosti to nebolo, ani od dolezitosti, ani od smeru. Napriklad to kludne odignoruje krosnutie asfaltky cyklochodnikom alebo odbocku z asfaltky na singlacik.
- ked ma krizovatka viac ako 3 vetvy tak je z toho obcas dost dobry bordel, ... ak idem rovno strednou vetvou ,jedna vetva toci 90stupnov dolava a dalsia 90stupnov doprava tak mi to hlasi odbocku doprava (pritom to je naplanovane rovno)
- na krizovatke s 5 alebo 6 vetvami som luxusne pobludil, netrafil som spravnu odbocku, isiel som tam kam vyzeralo ze mam ist, stratil som trasu na co sa dolu zobrazilo nejake upozornenie ktore z casti zakrylo moju polohu na mape. K tomu sa zacala mapa divne krutit takze na mape som uz vobec nevidel seba ani krizovatku takze som podla mapy nevedel urcit spravnu odbocku.
- sipka s mojou polohou je dost nevyrazna a v krizovatkach ju zakryvaju (alebo maskuju) smerove sypky
- obcas mi tam dalo dve moznosti kadial ist a navigovalo ma to zo smeru ktory som mal v gpx, potom napisalo trail a dostal som sa napriklad 50m chodnickom k nejakemu ohnisku a dalsich 50m zarastenou hustinou naspat na trasu, lenze v tom momente to napisalo ze nie som na trase. Predpokladam ze je to vyhladavanie trailov, lenze casto to nebol trail a aj ked chodnik koncil na povodnej trase tak po skonceni chodniku to zistilo ze uz nie som na trase.
- napriek tomu ze som neskakal mi to nameralo nejake 2m dlhe skoky, s tym som ale pocital ze sa to pri tlmeni prekazok stane.
30.05.2021 - 18:47:25
00
ja som asi nenarocny pouzivatel - vsetko co pises ze ti nefunguje dobre mam povypinane. a ked sa blizim k nejakej krizovatke, odbocke jednoducho pozriem do mapy a odbocim. to ze sa ti zacala tocit mapa je presnostou GPS - asi si zastala lebo siel velmi pomaly - vtedy poloha dost lieta a mapa sa vzdy toci na sever.

ja som dal do garmina rovno freemap lebo OSM pouzivaju aj mapy.cz v ktorych planujem (aby som v oboch videl priblizne rovnake mapy) - ten planovac je tam na hov musis vediet kadial chces ist a podrobne si to vyklikat lebo ta to povlaci po blbostiach.
zatial som skusil teda len jeden dlhy vyjazd ist podla vopred nahratej trasy a bez problemov - pisal som vyssie prispevok. len vypnem prepocitavanie trasy, to sa mi zdalo nezmyselne. telefon som ani nevytiahol.
kazdopadne treba stale rozmyslat a aj si trasu trosku vopred nastudovat - ziadna navigacia nebude fungovat stylom - zadam a idem.
31.05.2021 - 09:11:23
04
Mne asi viac mapa vyhovuje, tam pozriem a vidim kadial ist. Takze sa s tym este pohram, vypnem nepotrebne, dam freemap a snad sa to naucim nejak rozumne pouzivat.
01.06.2021 - 22:25:23
00
Sesulak napísal:
Spustenie aplikacie zrus a nahra sa cez WiFi. Ja toto robim s vypnutym Garminom. Nasledne ho zapnem a cez wifi prebehne synchronizacia a trasa sa stiahne.

aha takze toto je dolezite :lol: menu, nastavenia a taketo chytaky si mohli odpustit pri zariadeni za 3 stovky.
03.06.2021 - 20:53:14
00
Jj uz od Edge 1000 to takto "funguje" :)
03.06.2021 - 20:57:51
00
Ahojte, chem sa opytat, ked si dam jazdu navigaciu podla nahratej trasy (drahy), funguje mi to super, otazka je ze ako tu navigaciu pocas aktivity vypnut, ked sa odchylim od trasy, napr. zmenim si dojazd , chcem ist inokade, a garmin mi potom celu zvysnu trasu pipal ze som mimo trasy. Da sa teda navigovanie vypnut pocas aktivity? ak ano ako. Dakujem
15.06.2021 - 07:36:56
00
keyboard_arrow_up