Caute, zobral som 530ku a zatial som trochu sklamany co ale moze byt blbym nastavenim. Dnes som testil default nastavenie navigacie pred tym ako sa s tym skusim trochu pohrat a teda ta navigacia je dost divna.
1. vytvoril som si gpx v mapy.cz. Uz tu do dost blblo pretoze to pri planovani nepozna vsetky cesty co je pre mna dost prekazka
2. cez web som to syncol s edge530
3. zapol navigovanie podla trasy a snazil som sa trasy drzat
V skratke mat telefon s locusom vo vrecku je u mna zatial istejsia navigacia ako garmin na rajdoch s vytvorenou trasou na osm.
Preto sa chcem spytat v com vytvarate trasy vy? A viem nejak doladit navigaciu aby nerobila aspon to co nizsie spominam?
Problemy na ktore som narazil:
- na niektore ostre zakruty na cyklotrase kde nie je kde inde zabocit to upozornuje ale na niektore dolezite odbocky to nicim neupozorni. Ani na
mape ani zvukom. Nepodarilo sa mi urcit kedy to oznamuje zmenu smeru a kedy nie, od rychlosti to nebolo, ani od dolezitosti, ani od smeru. Napriklad to kludne odignoruje krosnutie asfaltky cyklochodnikom alebo odbocku z asfaltky na singlacik.
- ked ma krizovatka viac ako 3 vetvy tak je z toho obcas dost dobry bordel, ... ak idem rovno strednou vetvou ,jedna vetva toci 90stupnov dolava a dalsia 90stupnov doprava tak mi to hlasi odbocku doprava (pritom to je naplanovane rovno)
- na krizovatke s 5 alebo 6 vetvami som luxusne pobludil, netrafil som spravnu odbocku, isiel som tam kam vyzeralo ze mam ist, stratil som trasu na co sa dolu zobrazilo nejake upozornenie ktore z casti zakrylo moju polohu na mape. K tomu sa zacala
mapa divne krutit takze na mape som uz vobec nevidel seba ani krizovatku takze som podla
mapy nevedel urcit spravnu odbocku.
- sipka s mojou polohou je dost nevyrazna a v krizovatkach ju zakryvaju (alebo maskuju) smerove sypky
- obcas mi tam dalo dve moznosti kadial ist a navigovalo ma to zo smeru ktory som mal v gpx, potom napisalo trail a dostal som sa napriklad 50m chodnickom k nejakemu ohnisku a dalsich 50m zarastenou hustinou naspat na trasu, lenze v tom momente to napisalo ze nie som na trase. Predpokladam ze je to vyhladavanie trailov, lenze casto to nebol trail a aj ked chodnik koncil na povodnej trase tak po skonceni chodniku to zistilo ze uz nie som na trase.
- napriek tomu ze som neskakal mi to nameralo nejake 2m dlhe skoky, s tym som ale pocital ze sa to pri tlmeni prekazok stane.