Sesulak napísal:
Nemas aj Garmin hodinky? Lebo mne sa stavalo, ze mi natiahol nespravne zony z hodiniek. Odporucam si to nastavit cez web.

ahoj, mam aj hodiny na ruke. Pozeram nastavenia, su uplne rovnake, navyse som uz davnejsie vypol separatne nastavenia pre bike, beh a plavanie, ci to nie je tym, ale nie. Mam iba jednu hlavnu zonu pre vsetko. Na webe to je rovnako ako v aplikacii. Tu ani nejde ze by bol problem s hodnotou maxima, od ktorej sa vyvija Z1-Z5, ale s tym, ze v podstate mi to vyradi ratanie casu v zonach Z1-Z4, vsetko je podla neho Z0 :)
12.08.2022 - 10:03:10
00
Sesulak napísal:
Moja chyba :tmi: Do toho Garmin priecinka ju treba dat. Potom v nastaveniach v profile aktivity Garmine "Map Information" ju aktivujes.
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/edge530/EN-US/GUID-2ADCD0D5-D5CB-4C29-9ACB-EE8BA1FDCC64.html

Ja mam povolene Freemap SK Topo, Garmin DEM Map EU a Garmin Geocode Map EU, tie EU su kvoli vyskovym udajom.


Prinesu tie Freemapy nejaky benefit/zlepsenie/spresnenie aj ked pouzivam garmin len na cestnom biku ?
12.08.2022 - 13:06:54
00
Vyskusaj. Ked som to riesil minuly rok tak s navodov co som k tomu cital som mal pocit ze nahrat tam tie mapy je nieco zlozite a mozno trvacne. Je to ale otazka par minut a vies si tie mapove podklady zapinat/vypinat podla potreby a kedykolvek ich zo zariadenia i zmazat.
12.08.2022 - 13:29:03
00
Tak som si konecne objednal snimac rychlosti, 7 mesiacov po tom co som zacal vozit garmin :/ Totiz v tomto case som mal uz mat viac km, nez mam...
A ked sa obcas pozriem na rychlost v lese, tak su to blbosti, jak v pomalom stupani, tak v zjazdoch.
Jazdim vacsinou skoro stale v lese a v kopcoch, bohvie o kolko kilometrov som takto prisiel
14.08.2022 - 13:42:22
00
Máš za prejdený km nejaké peniaze??? Ak nie tak o nič si neprišiel a prešiel si toľko km koľko si prešiel bez ohľadu aké číslo ti počítač ukazuje ;-)
Pri MTB môže byť jeden km úplne ale že úplne iný ako druhý - takže podľa mňa nejak tvrdohlavo sa zamerať na prejdené km nemá zmysel.
Áno to čidlo rýchlosti má zmysel.
14.08.2022 - 14:02:41
01
iron.hide, senzor rychlosti ma vplyv len na aktualnu rychlost, na celkovu vzdialenost ma minimalny vplyv. Teraz vysiel aj clanok na mobilmania.cz.
14.08.2022 - 15:24:56
05
uhol pohľadu, mňa zaujíma rýchlost jazdy práve v úsekoch s problémovým signálom a vôbec sa mi nepáči keď mi v určitom stúpaní kde mám roky priemerku 17-18 km/h padá táto aj pod 10 km/h - píšem teraz o cesťáku. Tie problémové stúpania majú aj 8-10 km dľžky. Aj ten recenzent udáva chybu 2,5 % práve tam. Za mňa určite odporúčam, naviac za pár eur v porovnaní s inou výbavou ma nezabije
14.08.2022 - 16:18:59
01
marp, ja suhlasim, pre mna to ma tiez vyznam, len iron pise, ze sa mu nezda najazd, ze zvykne mat viac, preto pisem, ze na celkovy najazd to bude mat imo zanedbatelny efekt.
14.08.2022 - 16:39:23
00
Predpokladám, že každý z nás chce mať všetky údaje čo najpresnejšie - niečo je pre nás dôležitejšie a niečo menej. Už len taká blbosť ako je teplota je pre mňa minimálne dôležitá - ale ak by mi to ukazovalo plus mínus 10 stupňov tak ma to serie. Rýchlosť a vzdialenosť plus všetky údaje z toho vychádzajúce sú určite dôležité a viem pochopiť, že pre niekoho veľmi dôležité a tých cca 15€ za to čínske čidlo mi príde OK. Mám ho ako čidlo rýchlosti a druhé ako čidlo kadencie. Okrem relatívne vyššej spotreby bateriek všetko funguje bez problémov. Ale k tomu nájazdu čo riešil iron je otázne o koľko km je ta hodnota iná a už vôbec či je vôbec dôvod sa nad tým zamýšľať.
14.08.2022 - 20:22:31
00
dik za clanok, tak tu objednavku mozem teda zrusit?
15.08.2022 - 11:01:03
00
Snimac rychlosti ma vyhodu vsade tam kde chces mat co najpresnejsie zmeranu vzdialenost a vidiet aktualnu rychlost. Cisto GPS mas problem na roznych klukatych trailoch, cestach v kanonoch v hustych lesoch, medzi skalami, v miestach s hustejsie postavenymi vysokymi budovami, v tuneloch, tam kde ti gps nepodporuje 3d vzdialenost ale napriklad na takom pumptracku je ten rozdiel obrovsky (len priklad, nemusite riesit ze chciet vediet vzdialenost na pumptracku je blbost).
15.08.2022 - 12:10:54
00
alebo viete co, predsalen to zoberiem. Lebo teraz cez vikend som si tu zobrazovanu rychlost vsimal viacej, a to boli teda ine bull*shity - v stupaniach casto len 1-2 km/h, v zjazdoch 10-12 km/h :D :facepalm: :facepalm:
jak keby som to isiel peso :D

Ale jedno nechapem - preco ten snimac nema suvis s prejdenou vzdialenostou? To sa nepocita z toho? To potom nie je moc dobre riesenie...

A este jedna vec plis - da sa tam napevno nastavit obvod kolesa, alebo tam je len ta jedina moznost, a to ta automaticka kalibracia? Co v pripade cloveka byvajuceho hned pod lesom - garmin sa mu ani nestihne pripojit na satelity a uz ide hned aj do kopca pod stromami, a to znamena ze mu to zkalibruje uplne zle. A ja sice idem vzdy cez mesto, ale aj tak by som preferoval pevne nastavenie obvodu.
15.08.2022 - 12:39:09
00
podla mna tú vzdialenosť koriguje s mapovými podkladmi... to sa dá napríklad aj dodatočne na strave... minule som si zabudol prehodiť senzor rýchlosti z jedného na druhý a okrem tej nezmyselnej aktuálnej rýchlosti v kopcoch sa mi zdalo aj že mi ukazuje malú prejdenú vzdialenosť... keď som to ale dal v strave prerátať tak to na nejakých 110 km pridalo tak 1.... obvod kolesa sa samozrejme dá nastaviť aj manuálne... ale snáď tá automatika nie je tak blbá žeby sa vykonala v čase zlého signálu... a keď tak si ju možeš sám kedykoľvek spustiť
15.08.2022 - 12:49:27
00
iron.hide napísal:
alebo viete co, predsalen to zoberiem. Lebo teraz cez vikend som si tu zobrazovanu rychlost vsimal viacej, a to boli teda ine bull*shity - v stupaniach casto len 1-2 km/h, v zjazdoch 10-12 km/h :D :facepalm: :facepalm:
jak keby som to isiel peso :D

Ale jedno nechapem - preco ten snimac nema suvis s prejdenou vzdialenostou? To sa nepocita z toho? To potom nie je moc dobre riesenie...

A este jedna vec plis - da sa tam napevno nastavit obvod kolesa, alebo tam je len ta jedina moznost, a to ta automaticka kalibracia? Co v pripade cloveka byvajuceho hned pod lesom - garmin sa mu ani nestihne pripojit na satelity a uz ide hned aj do kopca pod stromami, a to znamena ze mu to zkalibruje uplne zle. A ja sice idem vzdy cez mesto, ale aj tak by som preferoval pevne nastavenie obvodu.


nikto nepisal ze snimac nema suvis so vzdialenostou, ale to, ze rozdiel vzdialenosti zo snimaca a z gps nebude velmi odlisny ...no podla mna bude, uz z principu gps, a cim clenitejsia trasa v lese, tym viac ...

v snimaci jednoducho nastavis pevnu hodnotu obvodu kolesa (ktoru zmeras doma z 2-3 otacok kolesa) a mas v kompe presnu aktualnu rychlost a presnu prejdenu vzdialenost (pocet otacok x obvod) bez ohladu na teren a profil ... nekupoval som si drahy comp kvoli tomu aby mi ukazoval hausnumera lebo chcem usetrit par drobnych za snimac
15.08.2022 - 12:51:46
01
Otvoril som si ten clanok, ze kde sa pise ze zo snimaca neberie vzdialenost, a cuduj sa svete je tam pravy opak, ze so snimaca to vzdialenost berie.
15.08.2022 - 13:12:25
00
keyboard_arrow_up