Príde mi blbé, že ak niekto rieši technický problém tak osadenstvo začne riešiť jeho dôvody jazdiť. Keď jazdí kvôli KOMom, číslam, presvedčeniu alebo hoci aj z nudy je to JEHO vec. To, že niektoré veci by som ja nerobil pretože ma nebavia neznamená, že to nebaví niekoho iného. Nikoho iného tým neohrozuje, neobmedzuje tak nech si jazdí.

Ináč tiež si myslím, že bol na príčine upchatý otvor k barometru.
07.01.2024 - 13:53:17
14
Suhlasim, lacoge. Toto komentovanie motivacie inych jazdit je vazne trapne. Nech si kazdy jazdi z akych chce dovodov.
07.01.2024 - 14:11:38
00
Pravda je oboje.
Aj ja jazdim proti sebe, ale aj oed nieco zblblo, tak som sa nad tym ani nepozastavil, kedze viem, ze to sem tam moze zblbnut. I ked je to skor vynimocne.

Casto aj tu uz prichadza k deformacii komunikacie.
Mam problem a ocakavam pozitivnu odozvu ci to nieco vyriesi alebo nie. Necakam narazky.

Nie kazdy je technicky zrucny a pozna vsetko.
Respektujme to. Nie sme Topky!
07.01.2024 - 15:15:21
11
Chysta sa novy Garmin Connect
https://the5krunner.com/2024/01/08/new-look-garmin-connect-first-images/?amp=1
09.01.2024 - 07:56:01
44
zaujimava recenzia na 1040 solar z pohladu viacdenneho cestovania/preteku (a dalsi co mu vadi prilisna zlozitost a chaos menu :-) ) - v diskusii podobne - zlozite menu :-) otazny prinos solaru ktory si musi kazdy zvazit sam. to ze sklo obrazovky je tiez solar a preto ten horsi obraz som nevedel.
https://bikepacking.com/gear/garmin-edge-1040-solar-review/
16.01.2024 - 19:22:25
11
To je to take strasne? :D Kazdy sa stazuje na neprehladnost – neintuitivnost toho UI u Garmina.
Uvidim na ked sa otepli, budem brat Explore2 — ten by mal byt, vdakabohu, bez hard treningovych veci.
17.01.2024 - 00:26:20
00
Treba si na len zvyknúť, ja už viem presne kde mam kliknúť, a veľa vecí sa vypnúť keď to niekoho otravuje.
17.01.2024 - 07:06:30
01
Podľa mňa to je o zvyku. Pri prvom použití sa trochu potrápiš, nastavíš všetko čo chceš a viac do toho menu moc chodiť nebudeš. Aspoň ja nevidím viac dôvod rýpať sa v tom. Vyberiem si pred jazdou typ bicykla (MTB, gravel, cesta) a spustím jazdu. Prípadne zapnem navigovanie keď ho chcem. A vybavené, neviem čo by som v menu počas jazdy viacej špekuloval.
17.01.2024 - 07:10:34
05
Zakape to na lenivost uzivatelov :D Lebo nikomu sa nehce jednym okom mrknut podrobny navod na webe. Da sa tam vytvorit milion profilov s roznymi nastaveniami. Kazdy si tam natuka co potrebuje a co nie.
17.01.2024 - 07:52:45
01
K tej čitateľnosti displeja: všeobecne všetky ďalšie vrstvy zhoršujú čitateľnosť - zvyšujú reflexy. Zafír, solár a dotyková vrstva. Komu na tom záleží tak to musí brať do úvahy. Prínos soláru je otázny ale každopádne to funguje. Pre mňa osobne ten príplatok a zhoršenie displeja je niečo čo výhody soláru neprevážia a preto by som sa všeobecne pozeral na verziách bez soláru (niektoré zariadenia majú vyššiu výbavu naviazanú na solár - napr. pamäť...)
Zložitosť menu: tak EDGE 1040 je najvyšší model cyklopočítača od Garminu s najviac funkciami tak aj to nastavenie musí byť bohatšie. Na rovinu poviem, že EDGE 1040 som ani v ruke nemal ale keď porovnám hoci novšie modely hodiniek vs staršie tak to nastavenie je o dosť intuitívnejšie... Plus výhoda nastavenia cez mobil, poprípade prenesenie nastavení zo starého zariadenia na nové... V tom sa Garmin podľa mňa dosť zlepšil. No a ešte aby som nezabudol - bude rozdiel ak niekto používa Garmin dlhšie a mal / má viac ich zariadení alebo používal inú značku a teraz mu to nefunguje tak ako bol zvyknutý.
17.01.2024 - 08:31:58
04
Hlavne by bolo super, keby šiel vypnúť ten **** virtual partner
17.01.2024 - 13:27:29
00
marcels napísal:
Hlavne by bolo super, keby šiel vypnúť ten **** virtual partner


A vari nejde? Nestaci len neuviest priemerku akou sa ma virtualny partner pohybovat na trase?
17.01.2024 - 13:51:27
00
juju_pepe napísal:
To je to take strasne? :D Kazdy sa stazuje na neprehladnost – neintuitivnost toho UI u Garmina.
Uvidim na ked sa otepli, budem brat Explore2 — ten by mal byt, vdakabohu, bez hard treningovych veci.


Ja som nedavno predal moj 1030 plus a kupil radsej explore 2 . Nepoterbujem pokrocile treningove funkcie a rychlost systemu a dotykoveho ovladania je na explore 2 o level vyssie . prechadzanie menu a celkovo ovladanie je omnoho plynulejsie ako na 1030 plus . Trosku zamrzi mensi displej kedze hlavne vyuzivam navigaciu ale da sa zvyknut .
17.01.2024 - 14:28:41
00
marcels nastav si cieľový čas pre Virtual Partner niekoľko sekúnd a on po štarte hneď dôjde do cieľa a už o ňom nebudeš vedieť ;-)
17.01.2024 - 14:41:37
00
Skúsim to pohľadať, dík
17.01.2024 - 14:45:21
00
keyboard_arrow_up