Zdravím,

nakoľko mi čoskoro príde enduro bike (YT Capra AL Pro), do ktorého rámu nezmestím flašu, chcel by som si zaobstarať ladvinku. Rozmýšlal som aj nad batohom, ale na moje výjazdy prevažne traily v Karpatoch nad Bratislavou do 5-6 hodín by mohla poslúžiť dobre aj ľadvinka s rezervoárom. Ešte je v hre aj Fidlock s upevnením na hornú rámovú trubku zhora pomocou pásky, ale to mi príde také neestetické a možno by to aj zavadzalo v zákrutách kolenám.
Zatiaľ rozmýšlam nad (príjmam všetky návrhy)

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/batohy-a-prislusenstvo/batohy/osprey-seral-4-ladvinka-2021-uni-zelena.html?itm_medium=forum#popis

alebo

https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/batohy-a-prislusenstvo/batohy/camelbak-repack-lr-4.html

Ak máte skúsenosť, či to neskáče na páse počas zjazdu, hlavne keď je v tom voda a podobne, či to neškrtí alebo nederie oblečenie kožu cez dres, rád si vypočujem odporúčania. Dík

    22.02.2022 - 09:37:45
    00
    Používam túto už asi dve sezóny https://www.decathlon.sk/advinka-s-hydrovakom-id_8540533.html a som s ňou veľmi spoko, akurát že vodu vozím normálne vo fľaši, v ladvinke som mal vak asi len jeden krát ...
    22.02.2022 - 09:58:13
    00
    tiež ju mám dva roky a je super
    22.02.2022 - 10:08:38
    00
    Ja jazdím Camel 3rokom a neviem si ho vynachváliť. Na trailoch drží a nelieta, 1,5l hydrovak je dostačujúci na pár hodinové vyjazdy. Ale nepočítaj s tým, že do neho dáš v prechodných obdobiach bundu alebo niečo na prezlečenie. Na to je dobrý Evoc (ale o dosť drahší), ten má aj vonkajšie popruhy. Inak ani s hadičkou nie je problém, uchytáva sa na magnet a jej dľžka je dostačujúca na pitie. Jediná nevýhoda je, že nemá pršiplášť, čiže jazdenie v dažďi treba obmedziť.
    22.02.2022 - 14:14:36
    00
    bubulak napísal:
    Ja jazdím Camel 3rokom a neviem si ho vynachváliť. Na trailoch drží a nelieta, 1,5l hydrovak je dostačujúci na pár hodinové vyjazdy. Ale nepočítaj s tým, že do neho dáš v prechodných obdobiach bundu alebo niečo na prezlečenie. Na to je dobrý Evoc (ale o dosť drahší), ten má aj vonkajšie popruhy. Inak ani s hadičkou nie je problém, uchytáva sa na magnet a jej dľžka je dostačujúca na pitie. Jediná nevýhoda je, že nemá pršiplášť, čiže jazdenie v dažďi treba obmedziť.


    Ten Camel čo som poslal? Na trailoch to neskáče a podobne? Čistí sa v pohode ten rezervoár? Nebikujem v daždi skoro vôbec, ani oblečenie náhradné nenosím.
    22.02.2022 - 14:27:58
    00
    Áno, presne ten istý čo si sem psotol. Na trailoch neskáče. Rezervoár sa čistí v pohode, Camel má na nich veľké hrdlo, takže do neho strčíš aj ruku.
    22.02.2022 - 14:30:45
    00
    https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/batohy-a-prislusenstvo/batohy/evoc-hip-pack-pro-3l-1-5l-brasna-vratane-pitneho-vaku-siva.html. ja pouzivam sice len od jesene tuto ale za mna velka spokojnost

      22.02.2022 - 16:13:41
      00
      Teraz po dlhsej prestavke ked som ako nastrocny vozil lacne ladvinky tak som pred par rokmi presiel na jednu z prvych bajkovych, tucim camelback. Nema ziadne siroke popruhy ani vypchavky, napriek tomu som si na nu zvykol a viem ako si ju upevnit aby ma nikde netlacila. Vobec by som sa toho nebal, vozim to i na viacdnove jazdy, dokonca som to mal na malom bikepackingovom preteku ked som to mal na sebe niekolko dni po sebe od stvrtej rana do cca osmej-deviatej vecer (s obcasnymi prestavkami).
      Mam k tomu ale par poznamok co by som u seba zmenil:
      - namiesto rezervoara na vodu by som u seba radsej zvolil ladvinku s uchytenim na flasu. Jednak ta voda zaberie vo vnutri plno miesta a potom hadica neskutocne zavadzia, original by mala byt okolo pasu alebo byt prehodena cez plece ale to nefunguje dobre tak ju musim pchat do ladvinky. Proste rezervoar uz vobec nepouzivam
      - fajn je mat nepremokavu ladvinku, jednak je v dazdi vsetko mokre a potom ti na ladvinku strieka voda a blato od zadneho kolesa
      Veci je treba vediet do ladvinky napchat tak aby netlacili a zaroven boli tazsie veci blizsie chrbta. Napratane to bude skakat aj ked to nicomu nevadi. Horsie by bolo ak sa ti bude okolo pasa tocit, to ti uz vadit bude.
      Pre inspiraciu ja vo vnutri vozim penazenku, kluce, pumpu, jednu alebo dve duse, obcas pumpu na tlmic, vetrovku alebo termo, naradie a obcas plechovku
      22.02.2022 - 16:20:41
      00
      Hosť napísal:
      - namiesto rezervoara na vodu by som u seba radsej zvolil ladvinku s uchytenim na flasu. Jednak ta voda zaberie vo vnutri plno miesta a potom hadica neskutocne zavadzia, original by mala byt okolo pasu alebo byt prehodena cez plece ale to nefunguje dobre tak ju musim pchat do ladvinky. Proste rezervoar uz vobec nepouzivam

      zvazoval som bezecku ladvinku s vreckom na flasu. znacku si nepamamatam, bol som to obzriet v nejakej sport predajni oproti Centralu v BA vs Decathlon, zhodnotil som to na vak. Hadica ma magneticke uchytenie okolo pasa a nic mi pri pouziti nezavadzalo, ale ako pisem vysssie, nepouzivam to pravidelne

      Hosť napísal:
      - fajn je mat nepremokavu ladvinku, jednak je v dazdi vsetko mokre a potom ti na ladvinku strieka voda a blato od zadneho kolesa

      ani neviem ci je nepremokava, nikdy som to neriesil, obsah vzdy suchy -> ladvinka obschne, blato oklepem a potom okefujem ...
      22.02.2022 - 17:34:25
      00
      Mám tú evoc pro lebo som chcela široký popruh a je super ale ak tam dám plný rezervoár vody tak ma tlačí, lebo ju tá hmotnosť ťahá tak nejak dozadu. Ale ak tam dám vodu vo fľaši, do tých bočných otvorov, tak netlačí. Voda v rezervoári sa mi pohodlnejšie nosí v batohu. Kukni ešte ľadvinku Pinguin.
      22.02.2022 - 19:39:32
      00
      Ja vozim Pinguina https://www.pinguin.cz/hipbag ma pripravu aj na rezervoar, no ja v nej vozim radsej flase v bocnych vreckach, zbalim sa do nej v pohode aj na celodeny vyjazd z nejakym nahradnym oblecenim, naradim, lekarnickou, niecim pod zub a 1.3l vody. No to uz potom citis ze tam nieco trochu lieta hlavne v narocnejsom terene ak este niekde aj nieco preskakujes atd..., ale na kratsie vyjazdy kolo 50-60km ked si toho zbalim menej tak je to v pohode. Trochu nevyhoda je ze popruhy na zapinanie su uzsie ale behom prveho vyjazdu som to prestal nejak vnimat. V zime ju taham aj na bezky pripadne dhlsi beh a v pohode sa do bocneho vrecka vojde aj 0.8l termoska. Vyhoda je zbalena plastenka ktora vie zakryt aj 2 flase v bocnych vreckach a predne polstrovane vrecko do ktoreho sa vojde aj vecsi mobil (kolo 6")
      24.02.2022 - 09:07:32
      00
      schejta napísal:
      No to uz potom citis ze tam nieco trochu lieta hlavne v narocnejsom terene ak este niekde aj nieco preskakujes atd...


      no ako som písal, hladám naozaj takú tú strednú veľkosť, čiže niečo také, aké som poslal, chcem tam mať vodu + základné náradie, na vačšie výjazdy samozrejme vak, toto chcem vyslovene na trailové jazdenie, len sa vždy bojím, že to bude veľmi skákať

      Zatiaľ som teda na skúšku objednal tie dve, čo som postol a chystám sa vyskúšať do decathlonu tú, čo ste vychválili. Nemám problém zainvestovať, som ten typ, čo prizerá na funkčnosť a kvalitu, nekupujem si niečo na jednu/dve sezóny.
      24.02.2022 - 09:21:50
      00
      ivast napísal:
      zvazoval som bezecku ladvinku s vreckom na flasu. znacku si nepamamatam, bol som to obzriet v nejakej sport predajni oproti Centralu v BA vs Decathlon, zhodnotil som to na vak. Hadica ma magneticke uchytenie okolo pasa a nic mi pri pouziti nezavadzalo, ale ako pisem vysssie, nepouzivam to pravidelne


      Jedna vec je ze hadica nezavadzia, druha ked sa po dopade skoku namoce do kolesa. Na trailoch sa mi s hadicou stavalo ze som ju povlacil po zemi. A to som ju skusal kadejako obmotat okolo ladvinky, zakvacit kde sa dalo. Za mna na traily blbost, ked to aj zabezpecis aby ti to drzalo tak potom to zbytocne zlozito odmotavas a znovu namotavas. S flasou to mas rychlejsie. Jedine fakt cez plece, moja na to mala taku featuru co si zacvaknes o triko/dres a do ktorej hadicu zacvaknes. Len to zase taha za triko a rozne planda pretoze na biku pracujes, v jeden moment mas chrbat skrceny a v druhy vystrety a ak ti tadial vedie hadica tak je v isty moment navolno.
      A potom i tak na trailoch je jedno ci pijes z flasky alebo hadice (bavime sa o ladvinke), tak ci tak to musis vybrat a potom schovat a to v robitej pasazi robit nebudes. A co vidam endurakov i tak piju ked stoja. A este je jedna vyhoda flasky a to ze ju pohodlnejsie naplnis, rezervoar musis casto vybrat, ponorit do vody a potom taky mokry pchat do vnutra ladvinky. A aj ked mas tecuci pramen tak musis ladvinku zlozit, a i tak sa ti pri naplnani ten rezervoar bude stlacat takze ho bez vybrania cely nenaplnis.
      24.02.2022 - 11:59:35
      00
      Mozno by som este na tvojom mieste zvazil nejaku bezecku vestu. Samozrejme ako kazde riesenie, aj vesta ma svoje plusy a minusy. Za mna najvacsie plus je stabilita, oproti ladvinke drzi daleko pevnejsie aj ked je nalozena, zmestis tam vodu a plus vsetko potrebne na vyjazd aky opisujes. Za najvacsie minus povazujem potenie chrbta ( to iste aj s ruksakom), par kamosov to pouziva a velmi si to pochvaluje ( myslim ze maju nejaku z Decathlonu).
      24.02.2022 - 12:31:51
      00
      Este jedna vec s ladvinkou mi napadla, ze treba byt pripraveny na prisposobovanie takmer pri kazdej jazde, das dve vrstvy oblecenia naviac a musis povolit pas, potom vyberies z ladviny nieco a treba zasa pritiahnut lebo inak pada ... dnes som v najvacsom stupaku nejak zle oxidoval a v tom ma napadlo ze sakra, dnes som do ladviny napchal naviac kolenacky a pumpu a nepovolil som pas, tak sa mi z podviazanym bachorom zle dychalo ;-] ...
      24.02.2022 - 17:31:52
      00
      keyboard_arrow_up