JoNesbo napísal:
6 rokov to je naozaj vypovedny udaj ? ked nikto ani nevie co a kolko jazdis..
mne stages zhnil aj na cestaku, jeden z najhorsich wattmetrov na trhu v pomere cena kvalita a užívateľská obsluha... ten v kluke je este v pohode ale na druhej strane to je cele dopraskane, uz som to musel viac krat fixovat to sasi na baterku, strasna haraburda a to ani nedostalo ziadnu ranu, len nekvalita materialu... kupis novy deklik na baterku a aj tak je po mesiaci rozprazskany okolo dier na skrutky... a ta ich idiotska aplikacia je tiez ozaj bonus.. sa mozu hanbiť ze vobec nieco take daju na DA kľuky a pustia to na trh

Mám Stages na kľuke C-dale Hollowgram tiež asi 6 rokov. Používaná je hlavne na zimáku v zimných a vlhkých podmienkach. Potom mám Inpeak na karbonovej kľuke Sram XX1. Používaný od začiatku minulej sezóny. Potom mám Stages na ľavej kľuke na cesťáku. Jazdený 3 sezóny, cca 10 -12 tis. km. "Co tam máš dál?.
10.02.2023 - 14:34:13
00
Mam niekolko rokov 4iii na kluke a bez problemov.
Skor sa obavam utesnenia a zivotnosti spidera.
Riesim aky dat na force axs, ci downgradnem kluku
11.02.2023 - 00:26:27
00
Pre mna je wattmeter celkom drahe zariadenie, tak nepripadalo do uvahy, nechat si ho nalepit napevno na kluku. Ked sa kluky opotrebuju alebo poskodia, jednoducho ich vymenim bez toho, aby som vyhadzoval aj wattak. Mozem ho pouzivat ako v sezone, tak aj na zimaku, kde mam ine hlinikove rovnakeho standardu montaze prevodnika. Ked sa nahodou pokazi pocas sezony nahodim DM prevodnik a jazdim dalej. Tento mozem reklamovat.
11.02.2023 - 07:55:35
02
JoNesbo napísal:
wattmeter v kluke asi nie je najšťastnejšie riesenie na jazdu v terene, to je dost na rane

Ani moc nie, jasne, ak mas smolu, tak rozbijes hocico. Ale pri kluke v terene obijas ine casti, hlavne spodok. Taky wattmeter v pedale, tak tam by som sa bal, kedze pedal o kamen je casta zalezitost. Ale v terene obcas , ked skocis, alebo mozno kvoli inemu, watak ukaze aj 2000w :D
Za mna je ale best riesenie tak, ako to popisal jachmel.
11.02.2023 - 08:01:54
00
ja som si nahodil kedysi na gravel 4iiii a po pár jazdách som v lese stratil kryt baterky. stačilo aby to dobre trafil nejaký papek a pekne to otočilo tými uškami do polohy open a volade vypadlo... odvtedy, keď mi došlo druhé som to vždy po výmene baterky prelepoval takou gumennou páskou.. na mtb by som to ozaj nechcel,,, akože je to aj o šťastí/nešťastí, ale dobre odletený kameň a je po wattmetri... zas dnes keď už to stojí pár šušnov, je to iné ako keď to pred rokmi stálo jednu výplatu
11.02.2023 - 08:30:19
00
Olepovat treba vsetko, je to istota. Typicky priklad gumickove uchyty napr. kadence kitu. Taky uchyt je slaby aj na asfaltovu hradzu. Ale s dvierkami mavali nejake pw problem. Ze sa otvarali lahko , nemusel byt ani teren. Niektore su take, ze na to clovek musi brat sroubovak.
11.02.2023 - 08:37:18
00
z toho čo som mal/mám to má quark najlepšie riešené, že pekné deklík z kovu na závit a zožerie to hocijakú baterku a vydrží 200h oproti stagesu, kde sú dve na každej strane a vydržia ledva 100....pri tom mojom dual to je niekedy boj tam vôbec trafiť baterky aby sa to dalo skalibrovať... minule som tam dal nové GP a furt to len vrtelo tá kalibrácia a nevedela prebehnúť až som po dlhej dobe nervov, ešte kdesi vyhrabal zabudnutú vartu a hneď to šlo potom. to je vyslovene žrút bateriek... ani sa to nevie nejak uspať, ked sa bike nepoužíva.. teraz napríklad cesták mám 4 mesiace odstavený a keby ho chcem použiť tak budú baterky zas po smrti a to by som tam mohol dať aj nové pred odložením.... a vyslovene vyťahovať na zimu sa mi to nechce... lebo nikdy neviem či nebudem mať slabšiu chvíľu a nepôjdem s tým na valce a už sa mi stalo, že bez predošlého upozornenia mi na jednej strane umrela za jazdy a potom to začalo ukazovať hodnoty, že by som bol hneď majster sveta :D
11.02.2023 - 08:51:17
00
Kristina napísal:
Mám Stages na kľuke C-dale Hollowgram tiež asi 6 rokov. Používaná je hlavne na zimáku v zimných a vlhkých podmienkach. Potom mám Inpeak na karbonovej kľuke Sram XX1. Používaný od začiatku minulej sezóny. Potom mám Stages na ľavej kľuke na cesťáku. Jazdený 3 sezóny, cca 10 -12 tis. km. "Co tam máš dál?.


Si kupila hotove alebo si davala frezovat/lemit na karbon kluku?
11.02.2023 - 18:16:55
00
Chrisdb pošleš svoju kľuku a do 10 dní ju máš späť aj s nalepeným meračom. Vystihla som akciu za 299Eur.
https://www.inpeakstore.cz/sk/powercrank-inpeak-custom-sk/
11.02.2023 - 18:44:55
00
Ahojte, má niekto skúsenosti s prehadzovaním powermetra z MTB na cesťák? Napr. 4iiii na kluke M8100 a kompatibilita na 105 R7000 alebo Tiagru. Vďaka
24.02.2023 - 08:57:50
00
Nemám síce priamu skúsenosť, ale nebude to dobré kvôli inému Q-faktoru - MTB PM kľuka bude trčať "von" na cestných kľukách. Čo sa týka Hollowtech uchytenia nie je problém.
Ja som to skúšal opačne - cestná 4iiii PM kľuka na MTB, ale tam to ani neprešlo cez zadnú stavbu rámu.
24.02.2023 - 09:22:58
00
kedysi som experimentoval, 105ková kluka, na horák, do rámu ešte vošla, Q faktor som sa snažil dorovnať predlžením osky pedála... pri súčasných cenách to moc zmysel nedáva... aj tak tie SH kľuky nie sú moc stavané na neustále doťahovanie, zvyšuješ pravdepodobnosť, že ti niekde upadne
24.02.2023 - 09:35:02
00
Ak tam nechas tu utahovaciu matku, tak nic neodpadne :)
24.02.2023 - 10:22:39
00
nedávno sa to tu niekde riešilo, že si tam dávali kovové, lebo ten plast to nepodržal
24.02.2023 - 10:32:29
00
Hmm, nieco na tom moze byt, ale tazko povedat, ci to cele zostavene ako malo byt. Mam oba typy a zatial som s tym problem nemal, ani pri pomerne castom prehadzovani. Radsej ako 4hran :lol: :D
24.02.2023 - 10:40:53
00
keyboard_arrow_up