no, bol som dnes pozret v cykle, a skusal som prilby.... ta authoracka "basic" ma nepresvedcila, a vlôastne ziadna od authoru..... vsetko som to tam poskusal, do ceny cca 1300skk ......... najlepsie vysly tieto dve :

BELL

GIRO

obidve su cenovo uplne rovnake..... obidve mi perfektne sedia, obe maju rovnaky system nadstavenia velkosti (koliecko)..... designom sa mi viac paci ta GIRO, a je este aj o par gramov lahsia....

co vy na to? ake mate skusenosti s tymito znackami?.... poradte, ktoru mam kupit...

dakujem :)
16.06.2006 - 19:11:10
00
super tema sa mozem "zviest" s tebou lebo aj ja nieco zhanam :wink:
16.06.2006 - 19:43:34
00
hlave si vyber prilbu, ktora ti bude sediet dostatocne hlboko na lebeni a spravnu velkost....rozhodne si nenechaj nanutit nieco, co sice upinacim systemom upnes na hlave dostatocne pevne, ale bude ti napriklad siroka alebo co....a pri skusani riadne potras hlavou, pripadne si zober aj okuliare ak nosis na bike, musia ti pod nu pasovat.....no a potom uz len vyberaj podla financii, farby, vzhladu a poctu otvorov (cim viac, tym lepsie) 8)
16.06.2006 - 19:46:44
00
a je velky rozdiel v pouzitych materialoch na prilbe co stoji 1000 Sk alebo 3000 Sk. a ci to nebude mat rozhodujuci vplyv na bezpecnost.
16.06.2006 - 20:10:05
00
vsetky prilby musia splnat nejake bezpecnostne predpisy, aj tie lacne .....rozdiel je tam hlavne v dizajne, v komforte....cim drahsie prilby su, tym mozu byt tensie, subtilnejsie, lepsie vetrane, lahsie a to vsetko pri zachovani pevnosti....od cca 1300-1500 su prilby vybavene technologiou in-mold co je asi najvacsi rozdiel medzi tymi lacnymi a drahsimi...tie uplne drahe maju potom este vselijake vnutorne vystuhy a podobne serepeticky....inak ten in-mold je fajn vec, je to o tom, ze ten plast na vrchu nie je na tom polystyrene nalepeny na par miestach (ako pri tych lacnych) ale je s polystyrenom pevne spojeny, kedze ten polystyren sa pocas vyroby do toho plastu v podstate vstrekne alebo tak nejak....nooo, takze, ak vydu prachy, tak rozhodne nieco s in-moldom ....som sa nejak rozpisal :) ...a hlavne nekupujte nieco co sa vam bude triast na hlave alebo tlacit alebo cokolvek...prilba musi sediet ako uliata ak ma dokonale splnat bezpecnostne poziadavky , inak ti pri pade spadne, alebo sa zosmykne a bude ti naprd...tam cena a dizajn skratka nehraju rolu, hlavne aby sedela....a moznosti je viac, nie len ten bell a giro, takze hladajte :P
16.06.2006 - 20:19:38
00
Ja ma MET a som spokojna tiez je to IN Molding system.Dokonca oni maju akciu ze ak rozbijes priblu tak si mozes za polovicu kupit novu.Mne sa jednu sa mi uz podarilo rozbit pri pade, staru som im poslal dovozcovi a do 2 tyzdnov som mala novy model co som si vybrala. :wink:
16.06.2006 - 21:56:56
00
jj aj ja mam metku.. su lahke, pekne a sedia mi na siske :)
16.06.2006 - 22:18:24
00
Nazdar musym pochvalat mam MET 2 roky a som spokojny :P 110% sedi na lebeni jak uliata :oops:


Naposledy upravil rowan dňa 19.06.2006 - 20:59:32, celkovo upravené 1 krát.

17.06.2006 - 07:30:47
00
no, vyjadrujem sa az tak neskoro, lebo som vcera dosiel az okolo jedenastej, a nemal som fakt chut zapinat PC...

obidve maju system In-Mold, obidve mi sedia uplne perfektne.... skusal som v predajni vselijake akrobaticke kusky, az na mna predavac nechapavo pozeral.... :lol: ..... aj bez zapnutia som bez problemu triasol, ba priam az trhal hlavou zo strany na stranu, dopredu, dozadu, hlavou dole, ... a ani jedna nepadla!!
netlacia, niesu ani velke, ani male.... stravil som pri skusani vsetkych prilieb v predajni cca40minut :D ........ ponukal mi este nejaku specialized, ale ako aj author (aj tie najdrahsie modely) mi nesedela .......
takze uz sa rozhodujme len podla znacky a dizajnu.... chcel som vediet, ze ci mate na niektoru s tychto prilieb, resp. znaciek tazke srdce :lol:
este skusim pozret lepsie tie MET prilby, potom sa uvidi...
zatial ma najviac oslovila ta GIRO .... takze tak....

diki za rady a nozory :)
17.06.2006 - 08:07:45
00
A este toto mal som prilbu nejaku za 800sk po 2rokoch sa my znicily futra (vycpavki) kcel som si kupit nove a predajca my povedal ze na tento druch prilby to neni dostat! tak som musel kupit druhu prilbu! jak som uz pisal mam MET a futra stoja 190sk maju ich v kaktuse ked nie tak to objednaju a mas to :twisted:
17.06.2006 - 08:33:45
00
Hmm, tiež mám METku. Na mojej (neviem či na všetkých METkách) sa ale prilba neuťahuje kolieskom, ale pásikom.
17.06.2006 - 08:44:49
00
no, ja som sa pytal aj na vypchavky..... povedal, ze to bezne mavaju, ze neni problem.... aj silty ze su na to dostat za par korun..... takze neviim problem.... :)

P.S.: po dvoch rokoch?! kolko ma zivotnost taka prilba?
17.06.2006 - 08:45:47
00
Jedine giro :D . Uz som niekde pisal vyhodu in-moldu, preco treba volit ten. Hlavne ked hodite tlamu na asfalte, moze sa nalepeny plast odlepit a potom uz len skrtnete PS o zem ako gumou po smirgelpapieri. Najhorsim dosledkom moze byt zlomeny krk a to este nikto nerozchodil. Takze treba in-mold.
17.06.2006 - 10:02:47
00
mne sa zda ta prilba Giro skyline celkom fajn. asi ju aj v najblizsej dobe kupim. ak mate nejake poznatky preco by som ju nemal kupovat tak sa ozvite :wink:
17.06.2006 - 12:22:52
00
mozem sa spitat kazdy s vas nosi prilbu?? alebo aj oblecenie priamo na bike hmmm lebo kazdy to nema a zdalo bi sa mi cudne keby napr.ked ideme bicyklovat mam sam tieto veci
17.06.2006 - 17:36:21
00
keyboard_arrow_up