Ahojte, mam takyto problem. Dnes mi blbne GPS v mobile. Vobec sa mi nedalo pripojit na GPS - satelity naslo, ale inak sa nic nedialo. Po dlhsom case sa spojenie podarilo (neviem ako), naslo 6-8 satelitov, ale presnost skakala od 90 do 160m. Mobil mam cca tyzden, dodnes mi to fungovalo dobre. Pouzivam program Locus, ale neviem ci to ma s nim nieco spolocne. Neviete v com to moze byt?
26.07.2012 - 17:58:18
00
Pri aktívnom internetovom pripojení skús v Locuse ísť na Menu.....Nastavenia......GPS......Reset aGPS údajov. Potom na priestranstve s dobrým príjmom spusti Lucus zo zapnutým GPS. Možno pomôže.
26.07.2012 - 19:04:00
00
Pri aktívnom internetovom pripojení skús v Locuse ísť na Menu.....Nastavenia......GPS......Reset aGPS údajov. Potom na priestranstve s dobrým príjmom spusti Lucus zo zapnutým GPS. Možno pomôže.

Prepac Laco,ale neviem to v menu najst. Dal som v Locuse menu-nastavenia-potom GPS a umiestnenia a tam mam iba Zapnut pri starte, povolit oznamenie, vypnut, ak je skryta, bluetooth GPS, GPS auto off a korekcia nadm. vysky. Reset som tam nenasiel...
EDIT: Uz som to nasiel, musel som si aktivovat rozsirene nastavenia. Diky!
26.07.2012 - 19:15:13
00
Aha! Tak potom choď najprv do Menu.....Nastavenia......Funkcie & moduly....Nastavenia pre expertov. Zaškrtni!

... a prečo sa vlastne ospravedlňuješ?
26.07.2012 - 19:24:55
00
Aha! Tak potom choď najprv do Menu.....Nastavenia......Funkcie & moduly....Nastavenia pre expertov. Zaškrtni!

... a prečo sa vlastne ospravedlňuješ?

Zo slusnosti som sa ospravedlnil, ze som to nevedel najst :-) Ale pomohlo to, dnes rano mi to nabehlo bez problemov, aj presnost bola v poriadku. Inac ked som to resetoval, napisalo iba spravu, ze to odoslalo niekde na net a inak nic potom nevypisalo, ale takto to asi ma byt, ked to pomohlo. A este rozmyslam, suviselo to teda s Locusom? Ak ano, mozno by som mal toto cele nejako presunut do temy o Locuse...?
27.07.2012 - 08:08:06
00
Nie, s Locusom to nesúviselo. Akurát pomocou Locusu si si z internetu stiahol nový almanach s pomocnými dátami o polohe a pohybe GPS satelitov, tzv. efemeridy. Sú na to aj iné programy (napr. GPS Status), ale dokáže to aj Locus.
27.07.2012 - 09:27:29
00
Najnovšie majú niektorí problém s aplikáciou Strava, kde 6.apríla došlo k pretočeniu GPS ( informácia so supportu ), to znamená že aktivity ukladájú na 24.august 1999. To sa stalo aj mne, do začiatku apríla všetko fungovalo v poriadku, teraz je problém aj so satelitmy, niekedy je problém ich nájsť, ak ich nájde vždy počas nahrávania viackrát signál vypadne, čo ukazuje na grafe ako rovnú priamku, nesedí čas trvania jazdy ani nadmorská výška, jednoducho sa to všetko posralo....

Support poradil nainštalovať aplikáciu GPS Test, kde sa zariadenie vykalibruje, t.j. čas a polohu...týmto sa dátum jazdy opravil, ale stále je tu to vypadávanie satelitov, takže ako keby to ani nefungovalo...

Stretol sa niekto s tým istým problémom?, alebo máte riešenie problému?
13.04.2019 - 21:25:34
00
keyboard_arrow_up