Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Kúpiť tieto?

https://www.vifsports.sk/vif-one-black-x-ice-blue/

Alebo sa oplatí priplatiť ďalších 50 eur na Oakley/POC? Máte to niekto odskúšané/porovnané? Brat zháňa, tak sa mu snažím nájsť niečo vhodné na bike.
30.12.2022 - 00:54:06
00
XCBoy za mna to vobec nemusia byt oakley alebo poc kazdopadne chcel by som vidiet vyrobcu skiel co tu nevidim. Existuje viacero no name vyrobcov co maju kvalitne znackove skla. Rovnako je dolezite aby okuliare sadli spravne na tvar / k prilbe (cize idealne doprava tam aj spat zdarma ak kupujes cez net a bude treba vratit).
30.12.2022 - 09:05:07
00
Neviem ci som skot (škót), ale pokladam okuliare za spotrebny tovar. Raz preletis krovim a ak mas smolu su poskrabane a mozes zahodit. Okuliare nad 50 som nikdy nemal, dokonca ked som zhanal do sera biele tak som kupil v pracovnych potrebach za smiesnu sumu cosi nad 10 a sluzia v pohode. Ale je pravda, ze nie vzdy su cool :-)
30.12.2022 - 09:12:07
02
Nie je to len o slnku--dostať prievan pri zjazde na oko nie je nič prijemne--a dosť dlho to trva
30.12.2022 - 09:32:13
01
Ja na svojich očiach nešetrím. Taký odfrknutý kameň s pod kolesa dokáže letieť viac ako 100km/h. Takýto projektil nedokážu spoľahlivo zastaviť hocijaké sklá. Mnohé okuliare mi nevyhovovali lebo ich sklá skresľovali alebo rozostrovali obraz. UV vrstva alebo zrkadlový efekt na sklách bol na mnohých "no name" lacných kópiách iba "naoko" (pun intended). Zrkadlová vrstva na sklá sa dá jednoducho otestovať nalepením lepiacej pásky na sklá. Pri odlepení lepiacej pásky z mnohých lacné alebo no name skiel táto zrkadlová ochrana ide dole a zostáva na lepiacej páske.
Jazdím hlavne Oakley. Mám jedny M Frame už viac ako 20 rokov s pôvodnými sklami VR28. Zažili mnoho. Pády, konáre, prelet krovím, hmyz. Ochránili vždy spoľahlivo a aj napriek pár škrabancom sú stále funkčné.
30.12.2022 - 11:08:15
01
pista napísal:
Neviem ci som skot (škót), ale pokladam okuliare za spotrebny tovar. Raz preletis krovim a ak mas smolu su poskrabane a mozes zahodit. Okuliare nad 50 som nikdy nemal, dokonca ked som zhanal do sera biele tak som kupil v pracovnych potrebach za smiesnu sumu cosi nad 10 a sluzia v pohode. Ale je pravda, ze nie vzdy su cool :-)


No ja som tiez zacinal s lacnejsimi okuliarmi a keď si kúpiš niečo lepšie ,kde tá ochrana proti poškriabaniu funguje, tak je to naozaj rozdiel. Ja som kúpil 2 roky dozadu tieto https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/okuliare/cesta-a-mtb/alpina-s-way-vlm-okuliare-varioflex-rainbow-mirror-sklacierna-matna.html?itm_medium=forum#120313 , kde som zistil po čase, že mi až tak nesedia a vravím si, že ich zoderiem a kúpim iné. No a už som s nimi 2x lahol, dodriapal si tvár na konároch a okuliare stále ako nové, neviem sa ich zbaviť,..:)

    30.12.2022 - 11:09:46
    01
    pista napísal:
    . Raz preletis krovim a ak mas smolu su poskrabane a mozes zahodit.
    tak to bude asi tym ze su z domacich potrieb...
    Moje o jawbreaker mam uz viac ako pat rokov. Dva krat som ich na asfalte presiel bajkom, bezne vozim skla v taske s ostatnymi vecami ked zabudnem obal na ne, to kolko konarov schytali sa neda ani len spocitat. Stale funguju super aj ked su vizualne skla kde tu poskriabane, skla vymenim podla potreby za 10 sekund a sedia ako r** na serbel...
    30.12.2022 - 11:23:49
    03
    Používam tieto aj v práci aj na bajk. Dokážu zastaviť letiaci hrču dreva odletenu od cirkularky. V popise až do rýchlosti 160km/h. Toľko ku kvalite skla na pracovných okuliaroch.
    https://www.chransa.sk/ochrana-zraku/ochranne-okuliare-3v1-3m-solus-s1201sgaf-tskt#full-description
    Alebo tieto zvládnu náraz v 350km/h
    https://www.chransa.sk/ochrana-zraku/3mtm-maximtm-balisticke-okuliare#full-description
    30.12.2022 - 11:31:34
    00
    je to o cloveku, aj na novy bavorak mozes dat Matadory, ale z istych dovodov to neurobis. oni by fungovali len to nie je to prave orechove. tak isto ako sa da vozit na biku za 300eur, ale ked mas bike za 2000 zistis na com si sa vozil doteraz. atd atd. kazdy investujeme do niecoho ineho lebo na to mame svoje dovody
    tiez som si presiel okuliarmi z Lidla, Kellys, HQBC a pod az som skoncil na Oakley a po par rokoch su stale ako nove a stale rovnako funguju. to nehovorim o kvalitnej optike a vydrzi materialov
    30.12.2022 - 12:53:11
    03
    Za mňa Oakley, sklá majú výborné, horšie vidím do diaľky, nič hrozné no v rýchlosti na bicykli a v šere je to poznať, tuším Oakley má aj v sklách dioptrie do 0,5 bo niečo také lebo s nimi vidím dobre. Kvalita spracovania, či už sklá alebo rámik a potom ochrana v lani cez leto v zjazde kde som šiel cca 50km/h z lesa rana na oko. Neviem ako by obstáli iné značky no okuliare sú ok a moje oči tiež. Osobne ak by som vyberal tak sa obzerám po nich nemám skúsenosti s Julbo že tiež veľká kvalita.
    30.12.2022 - 14:00:25
    02
    Presne, ja odporúčam pracovné 3M za susniky, vyberieš si číre, oranžové alebo sivé, keď ich poskriabes tak ešte poslúžia pri kosacke a keď ich rozsadnes alebo niekde zabudneš tak ta mrzí akurat ekologická stránka veci ...

    LOL toto musím vypichnúť
    ... zrkadlový efekt na sklách bol na mnohých "no name" lacných kópiách iba "naoko" (pun intended)
    30.12.2022 - 15:19:36
    02
    Ja som vďačný za tieto názory, ale stále som nedostal odpoveď, či má niekto skúsenosť so spomínanými VIF 😀
    30.12.2022 - 16:32:59
    00
    Ja som tu značku dnes prvý krát videl, zrejme nie som sám 😁 Tak ak brat nechce dávať viac a páčia sa mu/tebe, zober no 🙃
    30.12.2022 - 17:30:39
    01
    To je tuším začínajúca Česká značka. Dizajnovo sú super a ďalší plus je to, že majú za 8 eurovy príplatok transparentné sklíčka.
    30.12.2022 - 17:40:22
    10
    Mám ešte jednu otázku.

    https://www.sanasport.sk/poc-elicit-el10011001vsi1?gclid=CjwKCAiAwc-dBhA7EiwAxPRylCW6JWS-lEaO4LaAUR7l07UPutx0AVHI3Csfo9aS21beoypkkPMIeBoCResQAvD_BwE

    Tieto okuliare majú v balení len 1 sklíčko? Pýtam sa to, lebo priateľka vyhrala presne tieto okuliare, kde okrem týchto sklíčok dostala transparentné aj zrkadlové. Ona ich nepotrebovala, tak mi ich darovala, ale dnes som sa s ňou o tom rozprával, že by to možno bolo rozumnejšie predať, nakoľko v lete plánujeme viacero bikepacking výjazdov, kde sa nám viac hodia peniaze a ja sa uspokojim asi aj s vyššie spomínanými VIF okuliarmi alebo s tymi, čo mám teraz zo zalanda za 30 eur ?. Proste ide o to, že to je zbytočný luxus pre študenta. Samotné sklíčka pozerám, že stoja takmer 100 eur a okuliare od cca 170 až do 250, čo sú podľa mňa obrovské peniaze. Takže ak ta cena v priloženom linku je čisto za 1 okuliare, tak by sme to asi predali.
    03.01.2023 - 16:41:54
    00
    keyboard_arrow_up