Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Ja som dnes kupil okuliare zn. Salice:http://www.saliceocchiali.it//prodotti/2008/ciclo/pages/814_ita.htm. Jedine co mi dobre sedeli na mojom ksichte. Skusal som R2, SH+, Carrera a Relax. Maju zlte a zrkadlove skla s moznostou vymeny. Cena 1300,-SK.
17.04.2008 - 19:20:47
00
ja mám adidas evil eye neviem presne názov... sú špeciálne na cyklistiku... nezahmlievajúce sklá... hore penová vrstva aby príjemne a dobre sedeli na ksichte... výmenné sklá oranžové a tmavo oranžové... sú dosť odolné ... stáli síce cez 7000 ale oči máme len jedny v žiadnom prípade sa podľa mňa na okuliaroch nemá šetriť...
adidas majú celkovo dosť kvalitné okuliare .. mám skúsenosť s jednými čo sa podarilo zabudnúť na streche auta... samozrejme spadli ... boli prejdené autom ... výsledok? ok nevyzerajú ako nové :D ale sú normálne použiteľné trochu poškrabané sklo ináč sú ok :))

ani sa v nich nepotí ksicht vďaka climacoolu.. fakt odporúčam ...
http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ ... 6_89107464 to sú ony mám ich v čiernom ...
19.04.2008 - 22:48:43
00
viem ze je to stara tema, tak nejake novinky by som privital...hladam cyklobryle s vymenitelnymi sklami (tmave, oranzove, biele)...cena tak max do 50 evri :)
dikes za rady
10.09.2009 - 13:56:39
00
Vymenitelne skla su otrava a ostara. Ked uz chces novinky, pozri po nejakych fotochromatickych, co menia intenzitu podla okoliteho svetla, napr. BBB Optiview PH http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=3&produkt=21, Winner PH http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=3&produkt=19, alebo aj ine xxx PH od BBB. Radsej si trochu priplat ale ver mi, stoji to za to. Nie vsetky fotochromaticke okuliare su dobre pre MTB, podla mojho nazoru by mali mat co najvacsiu priepustnost v cirom stave, tieto BBB (Winner) vyhovuju (vyskusane). Rovnako aj Rudy Project, skla ImpactX Clear, ale to je ina cenova relacia.
10.09.2009 - 14:36:09
00
Mám, tieto http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=3&produkt=28, sú tam tri rôzne druhy skiel, klasicky tmavé, kategórie 3, oranžové myslím 1.kategórie a číre biele 0. kategória. Sú veľmi pohodlné a zakryjú takmer celý výhľad. mne osobne menenie skiel vôbec neprekáža, keď viem, že idem dlhšie v lese a len sem tam vybehnú na priame slnko dám si žlté ktoré super ten les rozsvietia. Ich cena sa pohybuje okolo tých 50eur, a myslím že je to adekvátne.
10.09.2009 - 14:42:18
00
peterg preco su vymenitelne skla otrava?

ondy na tie nahradne skla je aspon nejake puzdro k tym okuliarom? inac sa mi velmi pacia
10.09.2009 - 14:42:45
00
peterg preco su vymenitelne skla otrava?

Skus 3x hadat :) Tiez som mal okuliare (Adidas) s 2 sklami (oranzove a tmave) a nakoniec som skoncil pri "univerzalnych" oranzovych, rovnako aj moj kamarat, dalsi kamarat a dalsi kamarat. Ked prechadzas so svetla do tmy a naopak (les, luka, les, luka, ...), tak by bolo treba stale menit skla. V lese sa s tmavymi o dost horsie jazdi, lepsie je jazdit na svetle so svetlymi sklami ako v lese s tmavymi. Tmave skla (priepustnost 20% a menej) su vhodne len na slnecny den a jazdu po ceste. Ked ides s partiou, je to na obtiaz, ked chces menit skla a ostatni cakaju. Aspon pre mna. Aj tak cakaju, ale z inych dovodov ;) , naco pridavat dalsi?

Tie uvedene BBB Impact stoja 65.00 EUR, fotochromaticke Winner PH 89.00 EUR, Optiview PH 89.90, bohuzial Impact PH az 129.95 EUR. Staci pozriet cennik na stranke.


Naposledy upravil peterg dňa 10.09.2009 - 15:20:00, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2009 - 15:13:42
00
aj ja som mal doteraz oranzove..ale ked je silne slnko a cely den som na ture po ceste, tak by sa mi hodili tmavsie...a zase ked idem niekam podvecer cez les, tak oranzove su moc tmave a viac by sa mi hodili cire...zase az tak som to neplanoval menit, ze ked pride luka tak zosadam a ked bude les tak zase zosadam a menim...ked viem, ze idem na taku turu, tak dam oranzove... ale ked viem, ze pojdem cely den po holym nebom alebo pojdem celu dobu po lese, tak vymenim
takze s tymi sklami by som nevidel problem :)
10.09.2009 - 15:19:15
00
..zase az tak som to neplanoval menit, ze ked pride luka tak zosadam a ked bude les tak zase zosadam a menim...ked viem, ze idem na taku turu, tak dam oranzove... ale ked viem, ze pojdem cely den po holym nebom alebo pojdem celu dobu po lese, tak vymenim
...

Hmm, celu dobu po lese, kde to jazdis :) :) :)
Pozri si parametre PH, priepustnost 17% - 85%, t.j. v cirom stave zadrziavaju len 15% svetla! Co myslis, kolko % svetla zadrziavaju obycajne "biele cire" skla?
Ak nevies, nasepkam - 8 - 10% (upresnenie: Adidas clear 9% [Adidas yellow 14%, Adidas orange 36%], a to su kvalitne skla od Silhuette)! S tymi PH mozes v pohode jazdit aj v noci. Vravim, ze su vyskusane 8) .
10.09.2009 - 15:26:05
00
u nas v turci mame trasy, kde si celu dobu v lese...napr stupanie na martinske hole :) (zase nie 5 hodin, ale ked idem len tak na kopec na dve hodky)

ta priepustnost je super...no a tie winnery su v normal stave take ako na tom obrazku?
uprava: jj uz smo nasiel cennik...tych 89 je dost nad pplanovany rozpocet...radsej budem menit tie skla :)
10.09.2009 - 15:43:14
00
u nas v turci mame trasy, kde si celu dobu v lese...napr stupanie na martinske hole :) (zase nie 5 hodin, ale ked idem len tak na kopec na dve hodky)

Co uz, zavidim...

ta priepustnost je super...no a tie winnery su v normal stave take ako na tom obrazku?...

Myslim, ze este cirejsie (ma ich kamarat, nie ja, ja pouzivam Specialized Adaptalite).
10.09.2009 - 16:02:17
00
Tiež odporúčam fotochromatické,ja nosím R2 Peak A,stoja 62,9 EUR,spokojnosť veľká 8)
10.09.2009 - 17:55:37
00
Ja som nakoniec po dlhom spekulovani kupil okuliare od Speslov s Photochromatickym sklom Arcterra a zatial maximalna spokojnost,vynikajuca ostrost a videnie v lese aj na ceste zaliatej prudkym slnkom

Prílohy:

Komentár súboru: Specialized Arcterra Adaptlite
arcterra.jpg
arcterra.jpg 32.58 KiB thumb_up0thumb_down

10.09.2009 - 19:43:48
00
ricci diky, ale 200 euro viem aj inac utratit :D

tecumseh mozem sa opytat, kde si ich kupil?
10.09.2009 - 20:31:31
00
Som poteseny, kolko spokojnych uzivatelov fotochromatickych okuliarov sa ozvalo :y:
10.09.2009 - 20:46:04
00
keyboard_arrow_up