Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 820 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1111
To GiroDenne svetlo je nepolarizovane, t.j. kmita vsesmerovo okolo osi sirenia, to je OK. Odrazom od nekovovych vodorovnych predmetov (neviem preco len nekovovych) sa polarizuje horizontalne, zavisi vsak aj od uhla. Podrobnosti su tu http://www.quniverse.sk/rcqi/docs/popular/quark_qm9.pdf. Kedze najviac odrazov (reflexov) je prave z tychto dovodov (voda, cesta), okuliare prepustaju vertikalne polarizovane svetlo, aby tieto odrazy potlacili. Ludskemu oku je to jedno, v akej polarizacii svetlo prijme. Fotograficke filtre su natacatelne, aby sa dal dosiahnut efekt potlacenia aj ineho, nez horizontalne polarizovaneho svetla. V kazdom pripade sa kazde polarizacne sklo "snazi" prepustit len svetlo polarizovane v jednej rovine (teoreticky len 1 smer kmitania), ale idealne to vyrobit nejde.

Ten koniec o "nasej teorii polarizacie" som nepochopil.
15.05.2007 - 12:01:00
00
ja len dodam, ze ten uryvok som okopcil z nejakej stranky(tusim predajna optiky) a nezamyslal sa nad jeho obsahovou hodnotou...islo mi len o poukazanie na to, ze staci chvilka a na nete sa o tom najde vela informacii(ako vidiet, niektore nie celkom presne, takze to treba filtrovat).
15.05.2007 - 12:39:19
00
Tiez som toho nazoru, ze na obecne principy treba najprv pouzit hladanie na nete, a az potom sa pytat. Usetri to cas ostatnym pisatelom a ten, koho sa to tyka, dostane uplnu informaciu a naviac sa nauci s netom pracovat.
15.05.2007 - 13:06:05
00
Keď už tu máte takú peknú tému - ako som už písal, mám RP Ekynox SX s dioptrickým klipom, sklá mám laser black. Chcem si kúpiť ešte nejaké ďalšie sklá a rozhodujem sa medzi čírimi a žltými.. postupne si možno kúpim obe, ale momentálne potrebujem financie aj inde, takže ktoré sklá prvé? ešte dodám, že kľudne si tie okuliare dávam na seba aj ked idem len tak von, príp ich hojne využívam aj pri šoférovaní..
15.05.2007 - 14:19:50
00
Odpovedat si musis dat sam podla toho, ci bikujes viac potme (za sera) = cire skla , alebo na jesen, ked je hmlisto pripadne, ked je zamracene = zlte/oranzove skla.
15.05.2007 - 14:28:01
00
no u mna je to tak 50/50.. a niekedy je to tak, ze vybehnem ked je zamracene a prichadzam ked je skoro tma :) ale to nie je moc casto.. snazim sa domov prichadzat este za svetla, ale vieme ze nie vzdy sa to podari.. a co to soferovanie - ma niekto skusenost soferovat napr. so zltymi sklami? :D
15.05.2007 - 14:38:32
00
na jedno oko kup zlte, na druhe cire a mas po problemoch
15.05.2007 - 14:42:26
00
na jedno oko kup zlte, na druhe cire a mas po problemoch

hej, ale to by to niekto musel predavat po jednom :wink: :)
15.05.2007 - 14:59:30
00
No, uz som nasiel v obchode okuliare co mi sedia a maju dve pary vymennych sklicok (zlte a cire). Je to znacka JUVEX a stoja 599,-sk...je to dobré?
Tusim su to tieto, ale niesom si isty, akurat, ze su cierne.
velkoobchod.cz
15.05.2007 - 15:03:57
00
tuto "znacku" nosi kamarat. Ma uz tretie za pol roka. Skla sa poskriabu po mesiaci aj keby si ich ani nepouzil, okrem toho v rame po par vymenach poriadne nedrzia. Juvex :D , to snad hovori za vsetko
15.05.2007 - 15:27:06
00
no u mna je to tak 50/50.. a niekedy je to tak, ze vybehnem ked je zamracene a prichadzam ked je skoro tma :) ale to nie je moc casto.. snazim sa domov prichadzat este za svetla, ale vieme ze nie vzdy sa to podari.. a co to soferovanie - ma niekto skusenost soferovat napr. so zltymi sklami? :D

Ano, ale len cez den, ked som sa autom prepravoval uz vystrojeny aj s bikom. Da sa to bez problemov, ale ked mas aj civilne okuliare, tak v com je problem? Cez cire/zlte/oranzove skla je vidiet obrucky klipu a zdaleka to nie je take "in", ako ked mas zalozene tmave skla, takze asi ich civilne velmi nosit nebudes...
15.05.2007 - 16:21:42
00
tak tak, kvoli tomu nosim sosovky
15.05.2007 - 16:31:19
00
Ano, ale len cez den, ked som sa autom prepravoval uz vystrojeny aj s bikom. Da sa to bez problemov, ale ked mas aj civilne okuliare, tak v com je problem? Cez cire/zlte/oranzove skla je vidiet obrucky klipu a zdaleka to nie je take "in", ako ked mas zalozene tmave skla, takze asi ich civilne velmi nosit nebudes...

oki oki, len som sa chcel poinformovat.. civilne nosim len s tmavymi sklami, pod tymi nie je ten klip ani moc vidiet.. takze si asi hodim korunou a ked sa mi bude chciet, tak si objednam bud cire alebo zlte.. alebo oranzove :)
15.05.2007 - 17:04:39
00
juvex :roll: kopírujú uvex a zjavne im to nevadí. hanba.
15.05.2007 - 17:13:49
00
len keby tak kopirovali aj kvalitu.. Uvex-ky mam rukavice, ani neviem ako dlho uz (hadam aj 6-7 rokov) a nemozem na ne povedat kriveho slova.. ale uz nastava cas na vymenu :)
15.05.2007 - 17:18:35
00
keyboard_arrow_up