Ale doba prvých smart hodiniek je už dávno za nami. Obľúbenosť nedotykovych verzii je stále značná a top garminy sú práve také. Môžu byť, lebo aj tak ich musíš (v určitom rozsahu) používať s mobilom. Keďže zatiaľ nič nenaznacuje, že hodinky nahradia mobil (napr. neviem si predstaviť napísať tento príspevok na displeji hodiniek), tak to tak asi bude aj pokračovať.
03.01.2022 - 12:33:18
00
andrej25 napísal:
Ale doba prvých smart hodiniek je už dávno za nami. Obľúbenosť nedotykovych verzii je stále značná a top garminy sú práve také. Môžu byť, lebo aj tak ich musíš (v určitom rozsahu) používať s mobilom. Keďže zatiaľ nič nenaznacuje, že hodinky nahradia mobil (napr. neviem si predstaviť napísať tento príspevok na displeji hodiniek), tak to tak asi bude aj pokračovať.

"Napísal" by si to prekvapivo ľahko v angličtine pomocou google assistant :) je len otázkou času, keď sa táto metoda dostane k lokalizácii.

https://youtu.be/3g_SGsopJpE?t=516
03.01.2022 - 13:00:22
00
Ja nie som úzkoprsý, len som zhrnul, čo požadujete.
Stále sa nájde veľká časť ľudí, čo chcú klasické hodinky. Veľká časť chce na smart hodinky dotykové, čo chce tlačidlá.
Ja osobne nepotrebujem od hodiniek určených na šport, aby vedeli telefonovať. Stačí ak ma upozornia, že mi volá nejaká osoba, alebo že mi poslala osoba správu a viem si ju prečítať. Ak budem chcieť odpovedať, tak vytiahnem mobil a odpoviem. Nie všetky správy sú dôležité a treba na ne hneď odpovedať. Poznám dosť ľudí čo je na tom podobne.
03.01.2022 - 13:00:53
04
uprimne by ma zaujimalo :D kolko tie apple watche pri telefonovani vydrzia.

jasne, ze sa vzdy najde niekto, kto si tu bude do roztrhania tela povysovat AW do nebies lebo mu to vyhovuje, ze AW toho zvladnu viac.

ale toto neni o tom, ci su apple watch lepsie, horsie. tu ide o to, ze nezodpovedaju mojim potrebam (5ATM vodeodolnost, slaba vydrz) presne tak ako ostatne sporttestery nezodpovedaju tym jeho.

pre moju priatelku su AW idealne a preto ich ma. Ja som z toho pidi touch screenu chory do 5 minut. moj ukazovak je cez 3/4 displaya.

ked mam mobil v batohu, tak proste vtedy nechcem byt okamzite kontaktovatelny.
03.01.2022 - 13:53:26
02
AW sú hlavne škaredé. Aj keď žiadne smart hodinky nie sú zrovna dizajnové skvosty. Apple má snímače na úrovni nových Garminov, nabíjať ich ale treba každý deň. Na druhú stranu, to treba aj mobil. Proste majú zameranie aké majú a sú v tom dobrí. Keby chceli konkurovať Garminu, tak by Apple bol vážna konkurencia. A Garmin by to potreboval ako pes *ebačku. Hlavne rada Edge. S hodinkami som ale prekvapivo spokojný. Venu 2 majú zatiaľ jediný bug, že sa nedá zmeniť názov uloženej lokality.
03.01.2022 - 22:45:28
00
Ty jó, akoby povedal dvojročný syn. Sa tu porovnáva neporovnateľné. Garmin v smart f-ciách nijako nevyniká. Lenže, on sa na to ani nehrá. Potom neviem, prečo majú ľudia potrebu to “hejtiť”. Manželka AW má. Sú super, pokiaľ to ma človek v rámci ekosystému. Dokonca snímačovo ide o skvelý kúsok (HW), Garmin ich dotiahol snímačom až príchodom Venu2. Napriek tomu nesedia všetkým, tak ako Venu2, Fénix, Samsung. Ak niekto chce Fénix, zvyčajne vie prečo. Ak AW, vie prečo. Každé zvládnu niečo iné. Že sú hranaté? No, tiež mi to nesedí, ale v rámci smart to dáva logiku. Kto chce dizajnový skvost, tak zas nepôjde do AW. Vlastne, do žiadnych smart (i keď niektoré majú dizajn prijateľný).
04.01.2022 - 08:01:06
01
mikhail tvoje želania boli vypočuté https://www.gone4.run/2022/01/recenze-garmin-venu-2-plus-chytry-sport.html
04.01.2022 - 11:07:41
01
sorcerer napísal:

Vďaka za recenziu sledujem dlhšie a je to môj horúci kandidát pre tento rok :) Konečne by som vyuzil senzor rýchlosti a kadencie čo sa mi váľa v šuplíku.
Inak ma prekvapuje, že nemajú skialp režim. Barometer naopak majú.
Ale píšu v recenzii, žeby sa mali dať pridať cez IQ Connect
04.01.2022 - 12:02:41
00
Takže Garmin predstavil len Venu 2 plus a Vivomove Sport hybrid... Trochu rozmýšľam nad Venu 2, keďže teraz išli cenou dole.
04.01.2022 - 16:53:51
00
Petko4 napísal:
Takže Garmin predstavil len Venu 2 plus a Vivomove Sport hybrid... Trochu rozmýšľam nad Venu 2, keďže teraz išli cenou dole.

Prednedávnom som ich kúpil, ak sa (ako značka) osvedčia, budú prestupnou stanicou medzi Coros Apex a Fenix 6...
04.01.2022 - 17:48:41
00
Tu je tiež veľmi podrobná anglická recenzia : https://www.dcrainmaker.com/2022/01/garmin-venu-2-plus-in-depth-review.html
04.01.2022 - 19:32:56
00
thumb_up0thumb_down
Ja sledujem recenzie na Garmin hodinky stále od tohto chlapíka.
04.01.2022 - 20:07:24
00
https://touchit.sk/garmin-fenix-7-a-epix-2-technicke-specifikacie/391802 Tak žeby čiastočne dotykový displej u Fenix 7, čo to vlastne znamená? 😀
08.01.2022 - 16:32:24
00
Ze iba obcas to ide 🙂
08.01.2022 - 17:09:00
09
to je nejaka kravina v slovenskom clanku, nikde inde som to necital :D
08.01.2022 - 17:12:18
02
keyboard_arrow_up