Satori odporuca vela ludi a je to asi ta volba, s ktorou by som nespravil chybu. Z hladiska hlucnosti sa mi ale zdaju tie co som vyssie spomenul proste lepsie-tichsie. A ja chcem v ramci limitu to najtichsie :) . Uz som sa viacmenej rozhodol pre ten Elite Qubo. Uz len ciastovnne zvazujem ci Qubo Fluid alebo Hydromag. Hydromag ma navyse nastavenie odporu co Fluid riesi progresivne zvysujucim sa odporom v zavislosti na rychlosti (aspon myslim). Negativum Hydromagu je o nieco malo vyssia cena, ale hlavne sa bojim, ze magnet zvysi hlucnost....
No co ma tu niekto Elite? Prosim skusenosti.
10.11.2012 - 16:11:06
00
Ahojte tiez riesim uplne rovnake problemi a skoncil som pri dvoch modeloch
Elite Novo Power Pack 2013 vs. oblubeny Tacx Satori T1856
Nemal som moznost ich vidiet a z recenzii som o elite nic nenasiel a o tacx-e viem iba 2 veci okolo 900watov a 10stupnov odporu.
Vie mi niekto porovnat tieto trenazery ze co by bolo lepsie?
30.11.2012 - 16:24:04
00
...nakoniec som kupil Qubo Fluid. Mam doma este starsi Kettler magneticky (model si uz nepamatam). Ten Qubo je neporovnatelne tichsi oproti Kettleru, najma ten narast hluku so zvysujucimi sa otackami je ovela mensi. Velmi pomozu aj speci plaste na trenazer (alebo aspon s uplne hladkym behunom). Normalne mam Vittorie Rubino a tie hucia...
A este jedna vec. Povodne som chcel na trenazer dat moj 29er. Problem je, ze mam pevnu os vzadu a momentalne to vyrobcovia trenazerov ignoruju :( . Vedel som o tom uz pred kupou, tak som hladal riesenia. Najskor som to chcel vyriesit najlahsim moznym sposobom a kupil som M12 skrutku tusim 22cm dlhu (dlzku si uz presne nepamatam). Myslel som ze dam z kazdej strany po dve matice a tie upnem do trenazera. Aj by sa to asi aj dalo, ale vyskytol sa mensi problem. A to, ze zavit na pevnej osi nemam metricky (ma vacsie stupanie ako M12 skrutka). Uz som to chcel vzdat, ale potom sa mi podarilo najst, ze specialized vyraba na svoje bajky specialnu pevnu os s nastavcami na trenazer. Kedze mam X12 142mm ako specialized (ale mam inu znacku bajku), tak som si ju naivne kupil. Zbytocne vyhodene prachy. Problem je, ze ta os od speciku ma asi tiez klasicky M12 zavit (aspon vizualne sa podobe na zavit na M12 skrutke). A okrem toho je na moj bajk kratka. Moj bajk ma asi sirsie patky oproti Speslom...
Takze nakoniec som musel dat na trenazer iny bajk co ma vzadu klasicky RU. To sice v pohode prezijem, ale dost ma sklamalo, ze jedine riesenie je asi len dat nieco vyrobit.

Tiez ma zaskocilo, ze Syntace X12 142mm dlha os moze mat rozny zavit a o moznosti rozny dlzok v zavislosti od vyrobcu ramu a sirky patiek ani nehovorim. Co je to za kravinu? Preco nemoze existovat nejaky standard? Ak budem nahodou potrebovat vymenit os tak mi asi nic ine neostava ako knotaktovat vyrobcu ramu.

- Vie niekto aky je standardny zavit na tychto pevnych osiach a na osi typu Syntance X-12 (nepodarilo sa mi vygooglit)?
- Mozno som nenasiel, resp. niekto ma lepsie info... Je este nejaka moznost okrem navsetvy sustruznika ako upnut bajk s pevnou osou na trenazer?
01.12.2012 - 10:47:59
00
/


Naposledy upravil 66peter dňa 27.02.2013 - 13:20:35, celkovo upravené 1 krát.

13.02.2013 - 20:39:31
00
mam doma Elite - Qubo Power Fluid a mozem napisat len kladne hodnotenie. Je velmi tichy. Vacsi ramus ako trenazer spravi retaz :) Vykon sa zvysuje progresivne, je skladny a rychlo pripraveny na jazdenie. Vrelo odporucam
20.02.2013 - 16:20:23
00
Nemá niekto skúsenosti s trenažérom Elite Volare? http://cyklotrenazery.heureka.sk/elite-volare/
Chcel by som si kúpiť trenažér ako je tento - do 150€ (Vzhľadom k tomu, že cyklistika je u mňa na 2. mieste a som len začiatočník) Stačí mi, aby som si mohol regulovať záťaž a podľa možnosti aby bol čo najtichší.
Myslíte, že je pravda že má záťaž až 1000 Watt? Kopec drahších má do 700Watt.
31.03.2013 - 14:31:30
00
hm...tichý trenažér, najtichší je ten čo máš a nepoužívaš 8)

btw: môj je hlučný, mám pár rokov Tacx Fortius, pod ním len kartón kôli potu a motorová brzda pri vyššej rýchlosti hučí riadne ;) , ale susedov som si vychoval, nočný kľud je až po desiatej večer a tak neskoro už netrénujem :lol:
31.03.2013 - 19:45:31
01
Zasa ja bývam v dome, tak s hlučnosťou by nebol problém. Ale komu sa chce počúvať hlasné svišťanie dve hodiny?
Zaujímal by ma názor na lacné trenažéry pod 150€ - ako je to s kvalitou a brzdiacim účinkom trenažéra. ďakujem :)
31.03.2013 - 20:02:16
00
Mam Elite Mag Volare, co je asi o dve generacie starsi model. Pri pouziti trenazeroveho plasta ( Tacx ), spravnom tlaku v nom, usadeni bicykla v uchytoch a hlavne nastaveni pritlaku na koleso je to z mojho pohladu bez problemu znesitelne. Musim si dat radio trochu hlasnejsie, ale stale je to v norme. Uz som jazdil aj tak, ze vo vedlajsej izbe spala moja mala dcerka a ok. Neprijemne su akurat vibracie pri nizsich otackach kolesa a logicky pri naozaj vysokych rastie aj uroven hluku. Ja ale trenujem na fixe s jednym prevodom, ak das normalny bicykel, vies udrzat udrzat koleso vo vhodnom rozsahu otaciek
To iste plati aj pre regulaciu zataze. Zatial som nemal pocit, ze by bolo malo ( ok, slaba kondicka :-) ), kazdopadne uz na 3. stupni pri mojom prevode a vyssej kadencii to dokaze celkom boliet, ale zase, ak v tom mas normalny bicykel, si schopny kombinaciou prevodu a zataze zvolit, co potrebujes.
Ja ako panelakovy tvor musim akurat riesit vibracie, ktore sa prenasaju k susedom, ale hrubsi koberec, karimatka prelozena napolovicu, nejazdim po 22:00 a zatial nebuchal nikto.
Plus, je pravda, ze to dokaze byt strasna nuda, krutis a kukas do steny ( nemame TV ), ale ked zamakam, po 20 minutach uz ani tablet nevnimam, len sa sustredujem na dych, kadenciu, kruhove slapanie atd...
Takze za mna urcite ano, robim cele dni, mam male decko, vonku je stale nahovno pocasie...
Pokial viem, tieto novsie modely Elite uz nastavuju pritlak na koleso automaticky, takze mas o problem menej.
01.04.2013 - 00:44:36
00
Díky moc :) Taký trenažér sa dá upnúť aj na os bez rýchloupináka? Či je potrebné vymeniť osku?
01.04.2013 - 12:34:15
00
Mám Force Basic ktorý ma vyšiel v Global cz na 80ečiek, mal som z neho obavy o hluk. No opak je pravda je to absolútne nehlučné mám ho v obyvačke a žena pozerá telku možno o 2 políčka zvuku viac. Susedia myslím ani neregistrujú. Mám pod nim kúsok vysoko záťažového koberca. Podla mňa je reťaz hlučnejšia ako trenažér.Hučanie poznať tak od 120rpm vyššie, no ja také moc netočím.A záťaž používam max. 3st. a to mám na nižších prevodoch už plné zuby. Jediné negatívum je že občas pri väčšej záťaží mi predné kolo vyskočí z podložky, ale už aj to sa mi dari korigovať takým akoby podskočením predným kolom.
01.04.2013 - 14:01:40
00
Koleso staci stiahnu plastovou stahovacou paskou ( taka ako sa pouziva na pretekoch na startove cisla ), nie uplne, ale tak, aby zabranilo vyskoceniu z podlozky. Mal som to tak, a nemal som problem celu zimu.
01.04.2013 - 14:15:19
00
Dobrý nápad
01.04.2013 - 15:42:46
00
Ja som si teraz objednal tie "Ritmo nožičky" čo používajú až tie vyššie modely Elitáckych cyklotrenažerov. Tak uvidím či aj to trochu pomôže zabrániť prenosu vibrácií. Ináč mám tacx flow a musím to tam nejako dorobiť ale to nebude problém.
01.04.2013 - 17:47:06
00
tak to som zvedavy, daj potom uricte vediet
01.04.2013 - 21:06:53
00
keyboard_arrow_up