http://tedx.amsterdam/2015/08/why-doesnt-the-dutch-bike-culture-include-helmets/

Z článku ma zaujalo toto:
Statistics in 2012 showed that more than 150 cyclists are involved in deadly accidents every year in the Netherlands. About 10.000 cyclists have serious injuries. Between 2006 and 2010 around 14.000 children up until 12 years old were admitted to the emergency room on average per year. Around 2000 stayed in the hospital. Accidents on the bike are the main reason for the average of 20 kids per year that die in traffic accidents. Beginning of this year research showed that 28 percent of the 274 traffic deaths in Amsterdam were cyclists.

Bohužiaľ, nemáme informáciu o tom, koľko tých smrteľných úrazov a ťažkých zranení súviselo s hlavou. Ale z tých dát sa mi javí, že helmy by mohli výrazne zlepšiť tie čísla.
15.09.2015 - 10:45:16
00
U nás sa to už aspoň trochu zlepšilo - už si s teba nerobia srandu, že máš helmu.

Amsterdam je s pohľadu cyklistu jeden veľký chaos. Helmy by možno trochu pomohli, ale neverím, že nejako výrazne - teda hlavne keď vidím ako sa jazdí a cyklisti sa tvária že majú absolútnu prednosť.
15.09.2015 - 11:07:34
00
prosím vás, ako je na tom kvalita nábehu prevodníkov gebhardt prípadne v porovnaní s originálnym veľkým prevodníkom zo shimano 785 kľúk ? keďže jazdím aktuálne 22 a 38 zubové čo je dosť rozdiel a veru zhoršenie radenia by som neocenil


jazdil som Gebhardt CNC 36 z. nábehový systém majú špičkový
15.09.2015 - 11:36:19
01
Rupli nervy https://www.facebook.com/MarchettinoYouTube/videos/10156023285170035/
15.09.2015 - 16:48:48
00
Test golfovej palice?
15.09.2015 - 16:55:48
00
U nás sa to už aspoň trochu zlepšilo - už si s teba nerobia srandu, že máš helmu.<br abp="502"><br abp="503">Amsterdam je s pohľadu cyklistu jeden veľký chaos. Helmy by možno trochu pomohli, ale neverím, že nejako výrazne - teda hlavne keď vidím ako sa jazdí a cyklisti sa tvária že majú absolútnu prednosť.


Prilba riesi iba niektore nasledky nehod, a nie ich pricinu.

Sam som pri jazde na biku po cestach urobil mnoho chyb a nastastie som vzdy dostal sancu sa z nich poucit bez ujmy na zdravi. Pritom som vacsinou ziadne dopravne predpisy neporusil. Dnes ma ale ohrozuju auta hadam aj stokrat menej ako kedysi. Prilbu vsak nosim rovnako teraz ako aj vzdy predtym. Takze nie je to o prilbe, ale o sposobe jazdy na cestach, skusenostiach a schopnosti predvidat nebezpecenstvo. Napriklad, mam dobre odpozorovane, ze asi 90% cyklistov v BA jazdi tak, ako keby chceli, aby ich vodici tesne predbiehali, aj ked na to nie je dostatok priestoru (Dufam, ze sa prave tito cyklisti nestazuju na tomto fore, ake su cesty v BA nebezpecne :) ). Avsak nikde nie je predpisane, ze cyklista musi jazdit max. 50 cm od praveho okraja vozovky. Ja ale jazdim tak, akoby po pravej polovici pruhu viedol samostatny cyklopruh - podvedome ho aj tak vnimam. Logicky, ked donutim auta za mnou spomalit a prejst do vedlajsieho pruhu, pravdepodobnost nehody je podstatne nizsia, nez ked im dovolim predbiehat ma natesno v jednom pruhu.
15.09.2015 - 21:41:22
00
Auto ked predbieha ma nechat dost miesta, je uplne irelevantne, ci idem stredom, alebo krajom, takyto argument, ze ponukas druhych na tesne predbiehanie sice ma logicku, aj sa tak deje, ale ma jeden hacik. Kardinalny. Nepocitas s dvomi vecami. 1) ten za tebou nedobrzi a sunda ta. Stava sa to. 2) ten co predbieha oproti. Stava sa este castejsie. Ked jazdis tesne pri krajnici, mozes rychlejsie zmiznut z cesty :P.. ale inak rata sa mi, ako dokazes sikovne vinu vodica preniest na cyklistu :) .. ano, ti cyklisti vodicov priam provokju. A co teprv ti, co jazdia po krajnici (podotykam, ze je to pripustne). To su priam totalni pirati ciest :D :D
Sorry boy, ale ked ja jazdim po vozovke podla predpisu, tj, pri pravom okraji (nie stredom !) , alebo po krajnici, jazdim spravne. Ak ma niekto obehne na tesno, je to chyba vodica auta. A ano, budem si stazovat, ze su cesty nebezpecne. Vedla v Rakusku sa mi to totiz nestane :) Zvlastne, vsak ? Teda, aby som bol presny, stane sa .. ale to auto ma SK znacku, alebo je to gastrac s W znackou.
Apropo, doporucujem ti, zamysliet sa nad tymto "ked donutim auta za mnou spomalit" :) .. vs co som napisal.
15.09.2015 - 22:02:16
00
ETM v BA 16. - 22. 9. 2015

http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/14780/Do-Europskeho-tyzdna-mobility-sa-opat-zapoji-aj-Bratislava.html

Dopravný podnik Bratislava poskytne majiteľom motorových vozidiel bezplatnú prepravu na denných linkách MHD od 16. do 22. septembra 2015, pričom ako cestovný lístok bude slúžiť vodičský preukaz vydaný v ktorejkoľvek krajine EÚ. Táto bezplatná preprava sa nebude vzťahovať na nočné linky, ani na regionálne a cezhraničné linky 37 525 801 901 v úsekoch za hranicami mesta (901 celá trasa).
15.09.2015 - 23:14:57
00
Auto ked predbieha ma nechat dost miesta, je uplne irelevantne, ci idem stredom, alebo krajom, takyto argument, ze ponukas druhych na tesne predbiehanie sice ma logicku, aj sa tak deje, ale ma jeden hacik. Kardinalny. Nepocitas s dvomi vecami. 1) ten za tebou nedobrzi a sunda ta. Stava sa to. 2) ten co predbieha oproti. Stava sa este castejsie. Ked jazdis tesne pri krajnici, mozes rychlejsie zmiznut z cesty :P..


http://www.bikexprt.com/streetsmarts/usa/chapter2a.htm
15.09.2015 - 23:36:01
00
Teoria je jedna vec, prax ina. Ešte v čase, ked som jazdil cesťak a často cez PK Babu, zažili sme vtedy viacerí, ako sa proti nam rutia 2 kamiony. Cez oba jazdne pruhy, oni ťahali do kopca a ten v lavej časti vozovky predbiehal iny kamion, my sme švihali dolu kopcom. Priestor medzi vozidlami a krajnicou bol na cm vypočítaný. Ale dobre sme hromžili.
16.09.2015 - 08:31:10
00
To mas ako bezci, preco utekaju v protismere. Je to tak, on tomu veri a ma sto dovodov "preco" a proti tomu sa neda argumentovat.
16.09.2015 - 08:53:10
00
mmt vysvetli? lebo chodiť (a teda aj bežať) po okraji vozovky aj máš v protismere.. či o inom?
16.09.2015 - 10:00:53
00
Kto je mmt?
16.09.2015 - 10:55:38
00
kde máš teraz svoju wikipediu? :D https://sk.wikipedia.org/wiki/Internetov%C3%BD_slang
16.09.2015 - 11:13:33
00
Bezci casto bezia na hradzi a aj na zeleznej studnicke oproti cyklistom. Je to tak spravne? Lebo je mi to neprijemne.
16.09.2015 - 12:01:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up