Zdar bikeri, na mojom bicykli som vymenil reťaz a kazetu obe Shimano XT a pri pedĺovaní alebo aj keď točím kluky rukou dozadu alebo dopredu vydáva to piskľavé zvuky. Reťaz som odmastňoval tech. benzínom. Neviem ktorá časť to robí či reťaz, ozubené kolieska na prehadzovači ( prehdzovač SLX). Kazetou to si nie je. Viete mi niekto poradiť ? Ďakujem
18.09.2015 - 00:02:58
00
A vyčistil si tie kladky a namazal?
To že si reťaz namazal, beriem ako samozrejmosť...nabudúce benzín ee...


Naposledy upravil bonfo dňa 18.09.2015 - 20:30:53, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2015 - 00:20:51
00
Reťaz som odmastňoval tech. benzínom. Ďakujem


Blba otazka ale naco si ju odmastoval? retaz je od vyroby namazana takze ta to urcite nerobila kym bola namazana. Pisklave zvuky vydava prave sucha retaz.
18.09.2015 - 07:07:25
01
Odmastovat novu retaz?
To sa predsa nerobi.
18.09.2015 - 09:15:44
01
Piska preto, lebo si ju cistil benzinom. Benzin nie je vhodny na cistenie retaze, pretoze rozpusti skoro vsetko mazivo v clankoch. Okrem toho novu retaz netreba cistit. Retaz nemusis byt totalne cista, ze si ju mozes oblizat. :-) Uplne staci postriekat cyklostarom, nechat posobit, vydrhnut kefou, oplachnut vodou (a cele pripadne opakovat ak je silno znecistena) a nakoniec utriet ci nechat vyschnut. A potom uz len namazat.
Na tvojom mieste by som retaz oplachol vodou, nech ju zbavis hrubej necistoty. Potom celu ponoril do misky z mazadlom a nechal to tam par hodin, nech to vsade dobre zatecie. Potom ju vyber, utri ju handrou a nechaj nejaky cas tak, nech prebytocne mazivo vytecie. Potom sup na bike a podla potreby bud utri prebytocnu mastnotu, alebo trochu namaz, ak je na povrchu uplne sucha.
18.09.2015 - 11:54:48
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Reťaze)
keyboard_arrow_up