dartmoor - a to skaces s tym puknutym rafikom?
23.09.2015 - 21:20:15
00
Ustlal som si na tom dvojvýkričníkovom, myslel som že keď nebudem mať dostatočnú rýchlosť tak ten dopad jednoducho prepružím ale neudržal som predné koleso, mňa hodilo na chrbát a bajk na mňa.

Nie, ja už mám nové ráfy.


Naposledy upravil dartmoor dňa 23.09.2015 - 21:22:43, celkovo upravené 1 krát.

23.09.2015 - 21:21:55
00
dartmoor chcel asi az na treti dopadat :lol: a nevychadzalo mu to :P
23.09.2015 - 21:22:32
00
toto su Bikrosky v BA co poznam

BMX raca
http://goo.gl/HSIueJ

BMX Petrzalka (vedla nej chcel robit OZ Pedal pumptrack)
http://goo.gl/yYhYev

BMX Iuventa
http://goo.gl/SiIdbl

BMX Vajnory (v rekonstrukcii)
http://goo.gl/L5UyRE

a len doplnim, ze tu je to nove miesto vo Vrakuni, kde bude stavat OZ Pedal pumptrack
http://goo.gl/N8zTqM
23.09.2015 - 21:40:42
01
Zlatak MFC, tak ked pojdes na niektoru bikrosku, tak sa ozvi. A zobereme aj Orsa.
23.09.2015 - 22:13:18
00
Kludne aj dnes (stvrtok), ale bez ucitela sa tam budeme len motkat ;)
Na ucenie bola fajn ta vo vajnoroch, ale tu kompletne zburali a teraz ju stavaju nanovo.
Ked som tam bol prednedavnom, bolo to cele makke, neupravene, ani chodit sa po tom nedalo

ps: chces sa hned zabit na novom bajku? :lol:
24.09.2015 - 00:27:38
00
Listujem v novom bikerovi,jedným očkom na fóre ked tu zrazu...:)
Ja som sa dnes vychystal aj s chráničmi na BK trail že sa konečne naučím skákať taxisy no a akosi som hneď na prvom taxise skončil v jame, bike vyletel do vzduchu a padol na mňa tak ma prešla chuť :D Musím tam niekedy ísť s niekym kto to skáče aby mi ukázal techniku.

Prílohy:

IMG_20150924_065238.jpg
IMG_20150924_065238.jpg 312.96 KiB thumb_up0thumb_down

24.09.2015 - 06:59:54
01
ak sa chce niekto naucit skakat tak jedine spravne miesto na to je BIKROSKA.
na uvod ta najmensia dvojvlna aka tam je.
skakat ju nonstop dookola az ju clovek neskoci aj so zavretymi ocami.
takto sa jazdec nauci odrazat, dopadat, pracovat s taziskom, odhadovat rychlost najazdu, tlmit, kopirovat...celu zakladnu abecedu.
ak toto dokonale zvladne.
potom ho uz na traily malo co prekvapi.

ucit sa skakat na lesnych trailoch je uplna hlupost a hazard.
za prve je vsade nebezpecny teren a stromy. a za druhe sa clovek vobec nenauci odrazat a pracovat s taziskom.
dole kopcom staci len pustit brzdu a mas rychlost aku chces... a to na uvod do skakania nieje rozhodne dobry zaciatok.

kazdy si dnes bezi kupit Enduro bike do obchodu lebo je to IN.
nevie ani obrubnik skocit nie to este bunny hop a hura do lesa na traily.
a potom dole kopcom ide 3 km/h smrt v ociach, maturuje na kazdom detskom skoku a zlomena ruka na prvom koreni.

treba sa zamyslet nad tym co chcem robit a neriskovat svoje zdravie.
predsa ked chcem jazdit traily dole kopcom tak musim mat zmaknutu zakladnu abecedu .ovladania bajku.
a na to je bikroska najidealnejsie miesto.

hentake clanky v casakoch o skakani to je strasna kravina.
prakticke a realne vyuzite nula.
ucit sa skakat podla clanku .... to je jak keby mi chcel niekto v clanku vysvetlit jak chuti banan.
24.09.2015 - 09:30:24
022
dneska som si chcel ist dat top tohtorocny cas na cerovku, ale ked sa zorganizuje partia na ucenie skakania tak myslim si ,ze prezijem bez cerovky a siel by som na tu bicrossovu drahu svami.
24.09.2015 - 09:59:49
01
ak sa chce niekto naucit skakat tak jedine spravne miesto na to je BIKROSKA.
.....


...a potom sa z bikrosky presunie na mokry trail a vydrbe sa na prvom mokrom koreni, lebo bol nauceny na hladky povrch. A rovnaky nezmysel su aj tie tvoje 2 body:
1 - nikto sa nebude ucit v nebezpecnom terene, ale zacinat bude na malych skokoch ktore moze prejst aj bez skakania, a postupne ako ziskava skusenosti, moze pridavat rychlost a skakat vyssie a dalej
2 - dole kopcom staci len pustit brzdu ? A na bikroske staci len slapat. Aku to ma logiku ? Rychlost predsa treba udrziavat aj v lese, aj na drahe. A ked si clovek na traili opakuje 10x jeden skok, tak sa vracia stale na to iste miesto a musi aj pedalovat aby sa rozbehol, aj brzdit ak sa rozbehne prilis.

Ja som si klucnu kost zlomil sice davno, ale bolo to na bikroske. V lese som mal zatial len odreniny.
...a chudaci ti, co bikrosku v okoli ani nemaju - ti to mozu rovno zabalit a vymenit horsky bajk za ziletku :lol:
24.09.2015 - 11:02:53
05
keď sa učíte skákať dávate si sedlovku dole alebo v pozícii na šlapanie?
24.09.2015 - 11:12:51
00
Mne sa zda, ze idealne je mat ju nizsie ako na slapanie, ale nie privelmi nizko. Nastavenie trail :lol:
24.09.2015 - 11:15:12
01
aj ja chcem skakat, aj ja, aj ja! asi pojdem niekedy navstivit ten bikros za Juventou... len sa mi tam nechce traposit samemu... nechce sa buduci tyzden niekto pridat?
24.09.2015 - 11:16:40
00
ja jazdim sam a veruze samemu sa mi experimentovat na bk traile moc nechce . a riesit zlomene zapastie a bicykel naraz je dost osemetne :D
24.09.2015 - 11:22:13
00
birkovnik ked budes v raci vybehnem s tebou,ale tento tyzden mozem len v nedelu a keby isli aj skusenejsi borci bolo by super
24.09.2015 - 11:53:17
00
keyboard_arrow_up