Pokial sa skotulas az dole a budes stale zacvaknuty v pedaloch, tak sa to da brat tak, ze si to dal bez zosadnutia. :D
28.09.2015 - 23:13:50
09
Ano, nie je to narocne. Preto tadial kazdy rok vedie Greenbike aj Stupavsky. :D Inak nemusel by si to zas tak zlahcovat, ved ani Ty si to nedal bez zosadnutia.

No ten prvy strom je skok a ma zly najazd cez sutre. Ked sa spravi lepsi najazd, tak to pojde (ja to ale skakat nebudem). Ten druhy strom je mokry, tak nebudem riskovat smyk na x-kingoch (dobre plaste, ale nie na mokru listovu jesen). Zbytok je brnkacka. Pravda je, ze je to narocnejsie /strmsie odkedy sa vychodil chodnik po polome, predtym to uz slo viac po vrstevnici a to som cele dal na obycajnom XC bajku s Vckami. Modra je fajn na trenovanie tociek, ktore sice stale neovladam, ale da sa to tak sedliacky prejst .. ale i keby som to nedal, stale je to podla mna nie moc obtiazne (obtiaznost nehodnotim podla toho, ci to dam ja, alebo nie). Jasne, ked je to mokre a smyklave, je to ine, ale sa sucha nic komplikovane. Napriklad o dost horsie je pokusit sa prejst cez korene po zelenej (nie prva, ale druha pasaz). Na to nemam odvahu :D Dalej omhoho narocnejsi je zjazd zo Zarub po TZ smer Certov zlab (samotny zlab neviem ako vyzera, dlho som tam nebol). Je tam jedna tocka, ktoru som nikdy nedal a nedam, leda ju zbabelo obist :lol:. A potom este jedna alebo dve, ktore na XC bajku nedavam. Je to horsia zalezitost, lebo ked padnes, dopadnes zle. Na modrej do Dracaku ak padnes, tak sa maximalne zablatis/zaprasis :lol:
Potom dalej, napr. nad Medenymi Hamrami je velmi tazky kusok na zjazd, pre mna bez sance, zjazd z Dracieho je tazsi, Strmina je o 2 levely nad tymto, atd. Kamenak je imho trochu komplikovanejsi, maly Kamenak je tazsi.
A co sa tyka maraton v BA, tak to neporovnavaj :D .. naposledy na RCP maratone Bobo chcel upravovat trasu, lebo jeden zjazd siel krasnou hladkou zvaznicou (no, nebol to asfalt) a trcal tam jeden maly bezvyznamny sutricek.
29.09.2015 - 09:48:29
00
pekné prirovnania ... čertov žľab som bol len peši ale to je čisto XC trail aký sa bežne jazdí na maratónoch :) presne v kontexte debaty ... to že nájdeš XY náročnejších tratí tak nato ani nemusíš ísť ďaleko ... ale jednoducho sa nezaradzujú do maratónov ... asi si dávno nebol na maratóne .. videl by si že úplne ľahké a jednoduché veci sa označujú niekoľkými smrtkami a väčšina ľudí, aspoň teda za polkou štartového poľa kde sa ja pohybujem, tam zosadá alebo ide pomalinky predposrato ... a to bola pointa toho čo jezus začal ... nie to čo kto dokáže prejsť na akom bajku .. ja osobne to čo prejdem teraz na transitionovi zvládam aj na pevnej kone a asi aj rovnako rýchlo
29.09.2015 - 09:59:01
01
Som asi nepokrocily zaciatocnik. Po 20 rokoch jazdenia hanba :(

Nic si z toho nerob. Ja som zaciatocnik stale :) Problem je, ze ak sa chces posunut dalej, musis prekonat nejaku barieru. Zakladna vec je praca s taziskom. Pravda, vyssi ludia maju vacsi problem, bez teleskopky obzvlast. Ja som sa posunul pri jazdeni na maratonoch. Za mlada :lol:
29.09.2015 - 10:09:44
00
lapaloma : tento trend som pozoroval, uz za mojich maratonskych cias... na Slovensku sa prestavali zaradzovat tazsie veci. To je fakt. Ale to je len u nas .. v zahranici, ked pojdes na seriozny maraton, tak je to ine. Ale aj tam su lahsie kategorie, to je pravda. Napokon u nas sa nemozme cudovat, ked obycajny malinkaty sutracik , na ktorom sa ako tak dalo testovat vlastnu schopnost, i ten museli zbijackou upravit. Ale zatial mozme byt radi .. v Cesku napr. uz pred asi 8 rokmi nechali vyasfaltovat cast hrebenovky v Brdoch :lol:
Ja viem, Jezus asi ako to myslel, ale musel som :D :D
29.09.2015 - 10:13:54
00
pekné prirovnania ... čertov žľab som bol len peši ale to je čisto XC trail aký sa bežne jazdí na maratónoch :)

No prave spominany Svajciarsky sa myslim jazdi po niecom takom v koryte potoka. Ja totiz vychadzam z toho, ze MTB = mountain biking. Nie jazdenie po vyzametanom chodnicku, ale po horach. V podstate az skoro hiking. Miestami aj :rofl:
Prave som si spomenul, ze niekto pisal, vraj aj Trans Alp uz nie je co byvalo a jazdi sa po zvazniciach. Mozno aj ten svajciarsky. Doba pokrocila...
29.09.2015 - 10:16:59
00
Je to snaha priniest horsku cyklistiku vacsej mnozine ludi. Otazka je, ci je to este horska cyklistika, ked tie trasy maju kvalitnejsi povrch ako asfalt v Bratislave. :)
29.09.2015 - 10:22:57
00


tak ja som zacal v poslednej dobe viac vyuzivat vlak do/z Pezinka
na mna je tych noviniek v okoli Bratislavy uz moc
dostanem sa na vzdialenejsie lokality, je tam menej ludi a celkovo ta priroda je taka ina
29.09.2015 - 10:24:34
03
Z debaty vyssie si beriem tieto ponaucenia:
1. zapisem sa do nejakej bajk(materskej)skoly
2. pojdem pozriet po dlhom case modru lebo sa mi zda akoby ste poniektori hovorili o uplne inom chodniku ako si myslim ja
3. dam si riadne bacha na maratony !
29.09.2015 - 10:47:42
00
mali sme tu Zvolenský horský cyklomaratónik ... slušná časť trate pripomínala ak nie dokonca prekonávala terény čo sa jazdia v malej fatre k tým chatám ... napr jeden ten singel čo sme hore naň bicykle museli tlačiť ... ale tam chodilo tak 100 ľudí vo všetkých kategóriách a tak to vzdali
29.09.2015 - 10:49:41
01
lapaloma: tam som chcel ist, ale zial, akurat to zrusili :( .. ale keby mal niekto trasu/gpx, bol by som rad :)
donkey: tu sa toho nakeca :lol: .. zober bajk a chod sa povozit niekam mimo BA :)
29.09.2015 - 11:05:33
00
ked raz budem velky, skusim :)
29.09.2015 - 12:14:53
00
Neodkladaj na vcera to, co si mohol skusit zajtra :)
29.09.2015 - 12:39:48
00
dostanem sa na vzdialenejsie lokality, je tam menej ludi a celkovo ta priroda je taka ina

A najma na sever od Pezinskej baby sa ludia v lese zdravia pri stretnuti, bez ohladu na to, ci si na biku, pesi... Vynimka su len polovnici, pri ktorych je cca. 50% sanca, ze namiesto odzdravenia budu na Vas skaredo zazerat.
29.09.2015 - 13:19:34
01
A preco by som preboha zdravil polovnikov? :D
29.09.2015 - 13:21:47
00
keyboard_arrow_up