Pozri fotky. Ma uplne iny dezen. Viac sa podoba na HD
29.09.2015 - 22:27:17
00
Ahojte, aké plášte by ste odporučili pre nájazd zhruba 65% asfalt, 25% lesné cesty a 10% ľahký terén? Kolesá mám 29" Weinmann U28 Race. Momentálne mám Schwalbe Rocket Ron Performance 2,10" a neviem, či sú tieto plášte úplne vhodné pre prevažné jazdenie po asfalte. Cena primeraná - cena/ výkon. Ďakujem pekne. :))
30.09.2015 - 08:05:29
00
Conti X-King alebo Schwalbe Smart Sam ... Oboje na asfalte dobre odvaluju a do ľahšieho terénu stačia
30.09.2015 - 08:09:53
02
@Volodaj, pozrel som http://www.pinkbike.com/news/schwalbe-2015-nobby-nic-review.html a zda sa ze NN by nemusela byt vobec zla volba, holt maju podobny problem s dostupnostou ako u Maxxisu
30.09.2015 - 10:23:48
00
za mňa smart sam 2.1 v najlacnejšej drôtovej verzii. Na ten plášť ja nedám / v podmienkach ako píšeš/ dopustiť.

X-kingy som neskúšal,ale čo som mal možnosť čítať tu na fóre, tak lacnejšie verzie sa rýchlo zoderú,nedržia,problém s odpadávajúcimi štuplami a bočnicou, RS verzia je náchylná na defekt a tiež sa rýchlo zoderú.Snád len tá najvyššia protection verzia je ´´vychýrená´´, tej by som dal šancu aj ja,ale zas za tie peniaze...
30.09.2015 - 10:28:20
02
mozno niekomu padnu do oka, vsimol som si ich rano v bazari

http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-plaste/246397/schwalbe-noby-nic-275.html
30.09.2015 - 10:48:29
00
@Volodaj, pozrel som http://www.pinkbike.com/news/schwalbe-2015-nobby-nic-review.html a zda sa ze NN by nemusela byt vobec zla volba, holt maju podobny problem s dostupnostou ako u Maxxisu


Osobne tiež uvažujem keď doderiem zásoby Maxxisov, že by som ho na skúšku zobral. Naokolo ho zatiaľ nik moc nejazdí a celkom by ma zaujímal. Keby držal podobne ako HD a bol rýchlejší, tak by to mohol super plášť. Bohvie ako je na tom s výdržou. Má ich kamoška, ale tá to moc zhodniť nevie :D. Maxxis sú super, len tá dostupnosť. Ale zase ak vravíš, že tiež blbá tak to ako z dažďa pod odkvap :(
30.09.2015 - 10:51:36
00
Ja som vozil verziu s ochranou DD ani nie mesiac. Plast drzi porovnatelne dobre ako starsi model a pocitovo ma mensi valivy odpor, ale to je asi tak vsetko pozitivne. Viac sa zanasa blatom pre jeho menej otvoreny vzor oproti starej verzii. Jeho odolnost je mizerna, na behuni plasta s ochranou DD raz prerazeny od kamena asi 4mm a o dva tyzdne zapichnuty kamen velkosti 1,5x1,5 cm, to uz islo 40€ do kosa. Mam pocit ze stary model s ochranou SS je po kazdej stranke lepsi. Toto je iba moja kratka skusenost, mozno som na neho nemal stastie ale stacilo na to, ze uz urcite nepojde na moj bike.
30.09.2015 - 11:35:39
00
No ak je to takto, tak asi kašlem naň. Nemá zmysel vyhodiť toľko prachov za skúšku.
30.09.2015 - 11:52:33
00
volodaj: si nepoucitelny .. Schwalbe si vyskrtni z browsera :P .. stareho psa novym kuskom nenaucis :D , Nemci budu furt robit tie iste hluposti, dokial to ludia budu kupovat. A kedze drviva vacsina zakaznikov jazdi po hradzi a hladkych chodnikoch, tak s tymi plastami problem nemaju.
30.09.2015 - 11:55:51
01
No tak ja som na RoRo Evolution bez tych vychytavok ako SS a DD odjazdil aj Fatru aj Livigno aj Rychleby. A Fatru nie raz. Proste siel som na nich vsetko. A prezili to. A defekt si pamätam tento rok len jeden teraz na jesen (mozno este nejaky na jar bol, ale to uz fakt neviem). A tento defekt na jesen bola ultralite 90 gramova dusa na prednom a podozrievam ju, ze to bolo oslabene miesto v jej stene. S plastom to nesuvisi. Takze pre niekoho mozu byt pokojne dobre aj 450 gramove Schwalbe a nemusi jazdit len asfalt. :)
30.09.2015 - 12:02:59
02
Prezili ? .. raz siel okola kamena a bolo po nom, dobre si to pamatam :lol: /ani sa kamena prakticky nedotkol a rozrezala sa mu bocnica/ .. no, ale nemozes porovnavat to co jazdi volodaj a co jazdis ty :) Mne tiez viac-menej vydrzia schwalbaky kade jazdim.
30.09.2015 - 12:11:49
00
Bolo po nom? Preto som ho jazdil az doteraz? :)

Prerobil som ho vtedy na zaciatku na bezdusu a to bola chyba - strajchol som nejak nestastne bocnicu a tam ten tmel nefunguje. To vie hadam kazdy. A pritom ta bocnica nebola ani prerezana, len tadial pomalicky unikal vzduch. No ale kedze to nie je ani TLR, ani SS, ani DD verzia, tak to proste na bezdusove experimenty na zadnom nie je. S dusou no problem.

A neporovnavam moje jazdenie s volodajovym. Reagujem na tie Tvoje uvahy, ze je dobry akurat na asfalt a hladke chodniky.
30.09.2015 - 12:15:32
00
Ono Racing Ralph ktoré mám na druhých kolesách tiež držia bez defektov. Jazdím na nich to na čo sú určené. Ale keď som jazdil na Nobby Nic to čo jazdím na Minionoch tak som iné nerobil len lepil. O dorezaných bočniciach nevraviac. Jednoducho by som rád plášť na tvrdšie jazdenie, ktorý nebude mať po 5 výjazdoch vytrhané štuple ako Hans Dampf alebo Trail King, defekty ako Nobby Nic a nebude problém zohnať ho ako Minion. Či bude mať 700 alebo 850 gramov mi je ukradnuté, nejaký rýchly tiež nemusí byť, na to mám druhé kolesá. A ak vydrží aspoň 1000 km (polovica sezóny) tak som kľudne ochotný si zaň zaplatiť okolo 40E. Bohužiaľ niečo také sa ťažko hľadá.

A lto ja nejaké brutálne peklá zase nejazdím, snažím sa jazdiť skôr technicky ako rýchlo.
30.09.2015 - 12:18:32
00
Zatial som mal v predu NN performacne bez SS, ktory drzi uz druhu sezonu (jazdim vsetko VF, MF, NT,Kremnicke vrchy, Karpaty) a pichol som ho 2x aj to len podla mna preto ze som jazdil s tlakom pod 2bary. V zadu som NN performance bez SS po 2 mesiacoch jazdenia rozdrapil prave na bocnici o suter, prezul som NN Evo SS 2,35 a plast sluzi uz 2hu sezonu avsak je poznat slusne opotrebenie na stredovom dezene. Vyskusam zrejme novy NN dopredu v zmesi trail star keze High Roller combo je takmer nemozne zohnat.
30.09.2015 - 12:22:23
00
keyboard_arrow_up