Zdravím, potreboval by som vyriešiť problém s tachometrom sigma rox 9.0. Problém je vtom, že mi neustále bliká aktuálna rýchlosť s hodnotou nula (ako by sa nevedel zosynchronizovať snímač rýchlosti) a neukazuje ani indikátor bicykla(1alebo 2). Tým pádom nemeria aktuálnu rýchlosť, prejdené kilometre, kalórie proste nič okrem tepovej frekvencie, kadencie, výšky a ukazuje ešte čas.

Tachometer som spojaznil pred 10timi dňami, sú tam nové baterky, magnet magnetuje, snímače fungujú, snímač rýchlosti prepne zo zelenej na červenú a späť pri zatlačení špeciálneho tlačítka.

Otázka znie: ako sa do dá opraviť - resetovať či už v PC cez dokovaciu stanicu alebo priamo v tachometri?? (ciclosport hr 4.4a mal zo zadu také malinké tlačítko resetu ale na sigme nič také nevidím)
Poprípade kde sa to dá u nás servisovať?

Za odpovede vopred ďakujem
05.10.2015 - 16:07:27
00
Mas to dobre zosynchronizovane?Tu mas navod.http://www.bartonicek.cz/servis/navody/Sigma%20ROX%209.0%20navod.pdf Ja som mal to iste,ale na rox6 zosynchronizoval som a funguje
05.10.2015 - 18:41:07
00
Tento návod mám, išiel som podľa neho. Tachometer už normálne meral, ale dva dni sa správa tak ako som vyššie popísal. Tachometer neustále bliká a nesynchronizuje sa ani počas jazdy na bicykli - skrátka nereaguje. Vzdialenosť snímača rýchlosti od magnetu je v poriadku, keďže tachometer už meral všetko tak ako má.
05.10.2015 - 19:20:15
00
Nemas velku vzdialenost medzi snimacom rychlosti a kompom?
05.10.2015 - 19:26:21
00
Skus vybrat baterku z snimaca a aj z compu na nejaku minutku a skus znova synchronizovat
05.10.2015 - 19:38:10
00
Zdravím, vzdialenosť medzi snímačom a kompom je 53 cm - v návode udávajú toleranciu 70cm a v inom až 90 cm, takže v tomto problém nevidím. Vybral som baterku aj z kompu aj zo snímača rýchlosti, nechal som to tak dve a pol hodiny a zložil naspäť a nepomohlo. Tachometer sa takto správa od vtedy čo som skočil z obrubníka na cestu, ale to by mal byť odolný voči takýmto otrasom, naviac keď mám celoodpružený bike.

Aké máte nastavenia v kolónke total values? (v PC sa ide cez set BC - new settings - totals - total values)

Je mi divné to, že mám doma vychitávku, ktorá by mala merať všeličo možne ale nefunguje poriadne, zato káblikový tachometer z Lídla za 5e ma v priebehu troch rokov nesklamal ani raz a to tam má ešte pôvodnú baterku.
06.10.2015 - 12:32:55
00
skus kontaktovat vyrobcu ci nema dobru radu (zvykli byt s odpovedami rychli) a dalsi krok by bol kontaktovat predajcu (pokial je hracka este v zaruke).
EDIT: este ma napadlo skus zacvaknut tachac do drziaka o 90st obratene. mne to tusim tiez kedysi blblo (zly kontakt)
06.10.2015 - 13:32:33
00
pre istotu este skontroluj dosadnutie kontaktov tachometra a drziaka
06.10.2015 - 15:19:42
00
Tak včera som bol v servise, kde sa mi na to chalanisko pozrel - prešiel po snímači rýchlosti magnetom parkrát potom po ňom pobúchal, zopakoval to ešte raz a snímač začal blikať a tachometer začal indikovať bicykel aj aktuálnu rýchlosť a tým pádom aj prejdené kilometre. Tak snáď už je všetko v poriadku a nebudú s ním už do budúcna problémy. Niektoré zariadenia si zrejme vyžadujú neštandardný spôsob opravy.

Zároveň sa chcem poďakovať aj vám, že ste mi boli ochotní aj takýmto spôsobom pomôcť s mojim problémovým tachometrom resp. snímačom rýchlosti.
07.10.2015 - 16:11:13
00
keyboard_arrow_up