UST predsa mliečko nepotrebuje!
05.10.2015 - 21:41:30
00
Nepotrebuje, ale následné pichance ho pýtajú.
Resp. mnohé dnešné odľahčené UST ho potrebujú.
06.10.2015 - 18:16:10
00
Pekný deň, rád by som sa pochválil menšími úpravami na mojom biku. Také drobnosti, ale potešili. Konečne som prešiel na SPD, nové čierne ESI gripy, krytka ukazovateľa na prednom radení, alu obíjmky na brzdových páčkach (namiesto plastových), a strhol som nálepky z ráfikov. Podľa mňa mu to prospelo. Ďakujem.
Príloha:
Cube.jpg
Cube.jpg 287.64 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Cube1.jpg
Cube1.jpg 285.54 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Cube2.jpg
Cube2.jpg 292.46 KiB thumb_up1thumb_down

07.10.2015 - 17:20:33
05
pre zaujímavosť, aký zmysel má ukazovateľ iba na prednom radení?

//mea culpa, nemal som načítané obrázky a z textu som si to predstavil opačne


Naposledy upravil Zoidberg dňa 08.10.2015 - 14:40:26, celkovo upravené 1 krát.

07.10.2015 - 18:23:17
00
práveže ma ukazovateľ len na zadnom radení. za mňa :y:
07.10.2015 - 18:36:01
03
Samalama stojan homemade a vinikajuco plni co ma
08.10.2015 - 11:21:58
00
Homemade? No to by som nepovedal :D
08.10.2015 - 11:50:00
00
Odblateny,vyumyvany,namazany,s novym obutim.Skoro ako novy :-) Skoro.

Prílohy:

IMG_20151007_163626~01.jpg
IMG_20151007_163626~01.jpg 1.09 MiB thumb_up0thumb_down

08.10.2015 - 15:53:00
03
[quote=""]Pekný deň, rád by som sa pochválil menšími úpravami na mojom biku. Také drobnosti, ale potešili. Konečne som prešiel na SPD, nové čierne ESI gripy, krytka ukazovateľa na prednom radení, alu obíjmky na brzdových páčkach (namiesto plastových), a strhol som nálepky z ráfikov. Podľa mňa mu to prospelo. Ďakujem.

Ako si spokojnný s tým tacháčom VDO? lebo mne tu výšku dobre neukazuj resp ukazuje mi len dolekopcom presne horekopcom je to horsie ale tak casto aj nosím bike resp tlačím. . Mám vyssiu radu ale aktualnu výšku mi ukazuje vždy menšiu. Musím to vždy dorovnávat ak dorazím na nejaký hríbik v lese
08.10.2015 - 16:03:02
00
double: Ahoj, som veľmi spokojný. Pred každým výjazdom nastavím domácu výšku. Zatiaľ sa mi nestalo aby bola odchýlka väčšia ako 2-3 m od reálnej nadmorskej výšky. Napr včera výjazd 30 km smerovník aj VDO ukázal presne rovnakú výšku. Určite má vplyv aj počasie na senzor hlavne teraz na jeseň, zmena tlaku atd. Ak ti neukazuje presne, resp. je veľká odchýlka skúsil by som reklamáciu.
08.10.2015 - 17:12:41
00
"Neukazuje presne" je u altibaro zariadení veľmi diskutabilná vec. Pri prechode frontu máš aj +/- 50 m za pár sekúnd. Základ je rozumieť podstate a dodržiavať "správnu laboratórnu prax".
Ak by ste chceli vysokú presnosť, nesmela by sa meniť ani teplota, ani tlak. Čo je objektívne nemožné. (A v prípade teplotne nekompenzovaných, čo je väčšina, by sa ešte museli robiť ďalšie korekcie na rozdiel teploty medzi "štandardnou atmosférou" a momentálnym stavom atmosféry tam kde meriate.)
"Správna laboratórna prax" s výškomerom napr. zahŕňa čo najčastejšiu kalibráciu na známych kótach.
Pre účely cyklistiky je to ale blbosť (používalo sa to v primitívnom zememeračstve a dodnes sa to používa pri výškovom horolezectve - predpokladám, že naozaj nebudeš zastavovať a kalibrovať na každej kóte...). Treba sa zmieriť s tým, že z princípu nedostanete nikdy "100 % správny" výsledok a ideálne je priradiť si chodníku pred domom nejakú referenčnú výšku a konzistentne kalibrovať v okamihu odjazdu na ňu. Pritom ideálna kalibrácia by zahŕňala znalosť atmosférického tlaku na danom mieste (a vedieť či je to "raw" hodnota alebo redukovaná na hladinu mora - a na KTORÚ hladinu :P u nás Baltického), teploty aj nadmorskej výšky. Bežné konzumné zariadenia umožňujú iba nastavenie výšky, takže od nich nemôžete očakávať presnosť. Napríklad iba zanedbanie teplotnej kompenzácie môže bežne robiť odchýlky rádu niekoľko percent, teda na 100 výškových m chybu pokojne 5-10 m aj ak by ste kalibrovali výšku aj tlak.
Myslím, že to dosť jasne vysvetľuje, prečo praľudia v 18.-19. stor. keď merali výšky tatranských kopčokov dostali zakaždým dosť iné výsledky :P
(A aj tak je to stále o rád presnejšie ako meranie výšky GPS.)
08.10.2015 - 17:55:42
02
Co som ja videl zemeracske koty na vysku z cias Marie Terezie, tak za ne by sa nehanbil ani kvalitny teplotne kalibrovany baro vyskomer made in USA. A takito praludia dokazali postavit tunel pod Alpami na centimeter presne. Bez GPS a dnesnej techniky. S nou dokazu tunel netrafit (myslene spoj v strede, ked kopu na kazdej strane) v pohode o 2m :D
08.10.2015 - 18:03:03
01
lto: na dobu Mariše Terezy by som ešte nevsadil, ale teodolit je tu s nami od 19. stor., a to už docela šlo (posledné rakúske mapovanie bolo dosť presné aj na "skoro dnešné" pomery), lenže na kopce sa tých +/- 50 kg gearu bežne nenosilo (a aj meranie dĺžok bolo s presnosťou asi tak +/- pol metra na 100 m na počiatku a asi 10 cm vertikálne)
najlepšie mechanické outdoor výškomery s teplotnou kompenzáciou robil Thommen (Švajčiarsko), vyzerá, že už s nimi skončil
US technika ma v tomto masovo sklamala (blahej pamäti Avocet)
08.10.2015 - 18:31:58
01
double: Ahoj, som veľmi spokojný. Pred každým výjazdom nastavím domácu výšku. Zatiaľ sa mi nestalo aby bola odchýlka väčšia ako 2-3 m od reálnej nadmorskej výšky. Napr včera výjazd 30 km smerovník aj VDO ukázal presne rovnakú výšku. Určite má vplyv aj počasie na senzor hlavne teraz na jeseň, zmena tlaku atd. Ak ti neukazuje presne, resp. je veľká odchýlka skúsil by som reklamáciu.

A uz si porovnával nastupane metre z gps resp ked si hodiš tracklog napr na cykloserver ze ti nahodí približne rovnake? lebo mne nie. aspon tie nastupane ale tie dole kopcom prejdene mi ukazuje presne neviem ci je to tým ,že dolekopcom sa koleso tocí:) ja si môžem nastavit aj požadovaný tlak na tachači ale nikdy neviem aky je. Moc sa mi to reklamovat nechce kedze je to vzdy cca o 40m menej a niekedy viac
08.10.2015 - 18:52:24
00
Riešiš *****.
08.10.2015 - 19:31:54
01
keyboard_arrow_up