ráfik vyzerá ako nový, snáď ma ešte nič neprekvapí až dám dole galdu..pekne ho obalila tá prázdna galuska takže šiel stále po gume. fakt že aj keby som dostal malý defekt ktorý by sa dal zalepiť tmelom a bol by som pár km od domu, tak by som tým lepením ani nestrácal čas
27.09.2015 - 19:55:36
00
Vždy som používal galusky bez problémov. Dá sa ísť núdzovo na prázdnej i na náhradnej nenalepenej.
01.10.2015 - 16:24:21
00
dnes som prvý krát lepil galdu na tufo pásku a za mňa to jednoznačne vyhralo nad lepidlom, ruky aj ráfik čisté, lepšie sa to na tej páske aj vycentruje a je to aj rýchlejšie. jediný rozdiel je vo zvýšených nákladoch za pásku
05.10.2015 - 22:06:08
00
Ešte by som doplnil, že keď som dával dole galdu z pásky, tak som ju musel rozrezať, aby sa mi to vôbec podarilo, inak súhlasím :)
05.10.2015 - 22:18:00
00
mne to šlo v pohode dole, ale možno preto že som šiel 30 km na prázdnej :D
05.10.2015 - 22:23:21
00
Bikejoring
Ja som zas pasku nechcel pouzit, lebo:

* Vaha navyse
* Horsie CRR

Mozno su to bezvyznamne blbosti (realne dopady na vykon budu mikroskopicke), ale jednoducho sa mi prieci pouzit "horsie" riesenie. Ked som lepil galusky, pouzil som Vittoria Magic Mastik, je to narozdiel od klasickeho lepidla a aj pasky samocentrovacie (kedze po naneseni je lepivost este velmi nizka, tak lepidlo funguje ako vrstvicka husteho gelu, po ktorom sa galuska moze "klzat" a prirodzene vycentrovat vzhladom na kanalik v rafiku pre sev galusky), vobec nesmrdi, je transparentne a pred zaschnutim sa da zovsadial bez problemov utret vlhkou utierkou. Okrem toho by to mal byt najlahsi sposob ako nalepit galusku (na jedno koleso staci 12ml tuba lepidla, samozrejme z nej nevytlacis uplne vsetko, daco zotries, realne to bude urcite pod 10g na koleso po zaschnuti lepidla). Oproti klasickeho lepidlu je este velka vyhoda aj jednoducha aplikacia (ziadnych viac vrstiev, ktore musia postupne zaschnut) a doba schnutia. 12h po nalepeni mozes jazdt.
05.10.2015 - 23:27:05
00
no znie to dobre, minimálne čo sa týka procesu lepenia, otázka je ako to potom drží, či sa galda neodlepí a ako to ide potom dole z ráfiku, ak máš aj tieto skúsenosti tak ich tiež napíš, pre inšpiráciu do budúcnosti :)
05.10.2015 - 23:34:44
00
Galdu som este dole nedaval, malo by to drzat lepsie ako klasicke lepidlo, hlavne co sa tyka tepelnej stalosti (stabilny spoj az do 120C). Kazdopadne som uz na tom zatial najazdil 3000km, vratane dlhych 10km+ zjazdov s kopou brzdenia (obcas aj panicke prudke brzdenie) a rychlostami 70-80km/h, nemal som problemy :) . Niekedy v najblizssej dobe budem davat dole zadnu galusku, kedze uz asi moc dlhsie nevydrzi, urcite napisem ako to islo.
06.10.2015 - 00:21:23
01
Ide to dole tazko.najvacsi problem je dat dole staru pasku. Ale za mna paska
06.10.2015 - 06:46:24
00
Aj za mna paska
06.10.2015 - 07:13:58
00
Ak páska nejde dole, znamená to, že dobre drží a škoda ju silou-mocou dávať dole. Nová páska bude lepšie držať na starej paske, ako na ráfiku. Samozrejme, nesmie ich byť 5-6 vrstiev...

Páska je ľahká, nech tu niekto odváži pásku pred založením a potom zbytky - kotúčik na ktorom je namotaná a ochrannú fóliu.

Lepidla (kedysi dávno som dával Galep na cestné kolesá a Alkaprén na dráhové) išlo viac, ako píše Janherich. Najprv treba napustiť lepidlom pásku na galuske, potom natrieť aj ráfik. Obávam sa, že jeho postupom by sa lepidlo z ráfika (nezavädnuté), vsiaklo do pásky na galuske a nakoniec by možno držalo slabšie ako páska. Ale časy sa zmenili, aj výrobky sa vyvíjajú, možno aj lepidlá prešli vývojom. Lepiť Chemoprénom, ani ničím iným som neskúšal, s páskou je nalepovanie jednoduchšie. A drží...
06.10.2015 - 23:08:20
00
Tiež som lepil zeleným chemoprénom univerzal. Vyskúšam pásku a originálne galuskové lepidlo.
07.10.2015 - 04:49:29
00
To ako myslíš??? Buď pásku, alebo lep... Obidvoje je zbytočné
07.10.2015 - 21:42:49
00
Inak ja kôli pohodliu používam tiež pásku. Sused odnaproti tiež a minulý rok v lete sa mu niekde na Morave v nejakej zatáčke časť galusky zvliekla lebo tá páska povolila. Keby to bolo tak že JPP, tak to hodím za hlavu, ale rozprával to človek čo to zažil. Tuším že problém by mohol byť v zlom skladovaní pásky (v teple) pred inštaláciou. Nestalo sa to ešte niekomu?
08.10.2015 - 07:58:06
00
No neviem ja zvyknem mat problém to celou silou odtiaľ urvat, keď je galuska spustená, neviem si predstaviť, akú silu na to potrebuješ, keď je to nabombovane na 10barov.
08.10.2015 - 09:26:37
00
keyboard_arrow_up