Spominalo sa to tu, link tu zatial myslim nebol.

Petícia za zachovanie zákazu vjazdu automobilov na Železnú studienku
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=837117
16.10.2015 - 10:51:33
03
Pevne verim, ze ked peticiu rybarov za vjazd aut do doliny podpisalo viac ako 1000 ludi, tak tuto peticiu podpise aspon 5 nasobok. Posunte to dalej.
16.10.2015 - 11:30:55
02
Mimochodom, o správnosti a nesprávnosti či pravde sa nedá hlasovať. Mňa len zaráža tá neschopnosť niekomu dopriať prostú radosť zo života. Zaujíma ma len moja záľuba, ostatní nech idú do pekla...

90% rybárov v dnešnej dobe nedokáže zrealizovať svoje hobby bez toho, aby sa dostali s autom do rozumnej vzdialenosti od loviska, hovoríme najmä o modernom love kapra. Zákaz vjazdu je úplná pohroma najmä pre dôchodcov, pre ktorých je rybačka často najväčšia a posledná životná radosť.

Vadia nám na trasách chodci, bežci, mamičky s kočíkmi, e-bajkeri, jazdci na koňoch, bežkári... Takže ideme tu strpčovať život niekoľkým rybárom a brániť im v jazde 2200 metrov po spevnenej ceste, ktorú cyklista - prísne vzaté - možno pre svoju existenciu ani nepotrebuje. Gratulujem! :y:

Rozmýšľal som nad tým, prečo ako cyklisti čelíme takej nespravodlivosti, ako je oplocovanie pozemkov napr. Kvietikovcami v Štivanických vrchoch a pod. Nuž, pochopil som. Karma je *****. Ak ako komunita nedokážeme uznať, že aj niekto iný má nárok na to, aby si doprial nejakú radosť, ak ukážeme :finger: šedivému dedkovi, ktorý chce ísť na svojom poslednom autíčku na ryby... :puke:
16.10.2015 - 12:54:10
01
No pozor, myslim, ze tu vobec nejde o rybarov. Skor by som sa stotoznil s Jesusovou teóriou, ze rybari su len zastierka. Sam som aj rybar a viem kolko ludi chodi chodieva chytat na jazera na Zeleznej studnicke. Na zaciatku sezony, resp. po nasade kapra tam tak tyzden chodi 10-15 ludi. Zbytok roka tam chodi povedzme tak 5, maximalne 10 "skalnych" (celkovo, nie za jeden den). Hovorim teraz o jazerách, ktore ma v prenajme zvaz, nie sukromne. Takze peticia s 1000 podpismi je hodne mimo realitu. Hlavne teda rybari by sa dali velmi jednoducho a elegantne vyriesit a to povolenim vstupu autom pre drzitelov miestneho rybárskeho povolenia, ktore by pri kontrole musel dotycny predlozit. Vyriesilo by sa tym tych 10 rybarov co tam chodi. Lenze tu nejde o ziadnych rybarov...
16.10.2015 - 13:05:06
07
Pali, mna zas zaraza, ze sa cudujes, ze väcsina ludi nechce, aby mohol ist do doliny na aute bez kontroly hocikto. To vobec nie je o nejakej konkretnej zalube. Mozno by si nemal byt taky vztahovacny. Je to o tom, aby sa v doline mohli bezpecne pohybovat ludia. Auta tam podla väcsiny ludi nepatria. A ta väcsina nie je zdaleka tvorena len cyklistami. Tych, co maju opravneny narok na vjazd, sa problematika zakazu vjazdu netyka. Ved maju moznost ziskat povolenie. Je to take tazke pochopit?
16.10.2015 - 13:08:52
01
Keby posledný odstavec petície nebol sformulovaný tak, ako je, bol by som všetkými desiatimi za...
16.10.2015 - 13:14:38
00
Pali65 Tvoj argument za rybarov mozu pouzit aj ine skupiny obyvatelstva, napriklad rodiny s detmi, je "narocne" sa trepat s dvoma mrnciacimi detmi, kocikom, kolobezkou, hrackami ci sportovymi potrebami a jedlom na piknik ci opekacku taku velku vzdialenost peso alebo nedajboze MHD, ktora chodi raz za hodinu. Najlepsie je predsa autom rovno k posedu ci ohnisku nie? :-) Tak ako na chodniku pred panelakom nech na neho vidim...
K tvojmu zaveru, rybarom ten narok na nikto neberie, vsak vstup je volny a kludne mozu ist na ryby. Akurat nie autom az k brehu.
Inak tu vobec nejde o vjazd pre rybarov ale celkove zrusenie zakazu. Rozumne riesenie je nechat zakaz a zjednodusit vydavanie povolenia pre skupiny, ktore to potrebuju. Lenze to by si niekto mohol vyziadat zoznam vydanych povoleni a urcite "zaujmove" skupiny by mohli byt odhalene, co by sa im samozrejme nepacilo.
16.10.2015 - 13:17:37
03
Keby posledný odstavec petície nebol sformulovaný tak, ako je, bol by som všetkými desiatimi za...

Podla mna je aj posledny odstavec uplne legitimna a prirodzena poziadavka a plne sa s nou stotoznujem. Pravidla maju byt jednoznacne a udelene vynimky maju byt overitelne a odovodnene. Ked mam rybarsky preukaz a chodim chytat na Dunaj, tak to neznamena, ze mam mat automaticky pravo vjazdu autom do zony Zeleznej studienky.

A spominany odstavec, nech to nemusia vsetci hladat:
Zároveň požadujeme stanoviť jasné pravidla pri udeľovaní výnimiek na vjazd a zverejniť zoznam osôb, ktoré predmetné výnimky dostali a tiež uviesť dôvod. Samotný výkon rybárstva či poľovníctva nepovažujeme za automatické právo pre získanie vjazdu osobným automobilovým vozidlom a živelné parkovanie v oblastí rybníkov, ako sa to deje v súčasnosti.
16.10.2015 - 13:19:02
03
K tvojmu zaveru, rybarom ten narok na nikto neberie, vsak vstup je volny a kludne mozu ist na ryby. Akurat nie autom az k brehu.
Inak tu vobec nejde o vjazd pre rybarov ale celkove zrusenie zakazu.


Prečítaj si ešte raz, čo som napísal. Poväčšine znamená zákaz vjazdu rovno zákaz lovu. Veľmi podobné sa odohralo keď Lexovci urobili svoj development okolo jazera Vojka. Zamkli jazero za plotom, zamedzili vjazd a celé to skončilo. To ako keby cyklistovi povedali, že niekam môžeš voľne ísť, ale bez predného kolesa. Je to úplne to isté. Takže nech sa tu nikto neoháňa, že tam môžu prísť peši. To je kravina. Zákaz vjazdu = zákaz lovu pre väčšinu rybárov.

Sam som aj rybar a viem kolko ludi chodi chodieva chytat na jazera na Zeleznej studnicke. Na zaciatku sezony, resp. po nasade kapra tam tak tyzden chodi 10-15 ludi. Zbytok roka tam chodi povedzme tak 5, maximalne 10 "skalnych" (celkovo, nie za jeden den).


Tu vidno, aký rozsah má tá doprava, ktorú vyvolávajú rybári. Nimi sa oháňať v petícii je úplne neadekvátne. Nech tam dajú doplnkovú tabuľu, že s rybárskym povolením je povolený vjazd po jazerá. Alebo nech garantujú bezplatný a nebyrokratický postup na výnimku vjazdu, ak niekto predloží povolenku MO SRZ BA.

Nech sa obmedzí vjazd, som úplne za. Ale ak si to odskáču rybári, ktorí mali dlhé roky právo vykonávať rybolov a je to ich revír, je to morálne asi tak, ako zakazovať cyklistom jazdiť po lese.
16.10.2015 - 13:39:22
00
Poslednykrat: Ako si to mozu odskakat rybari, ked si vedia vybavit povolenie?
16.10.2015 - 13:42:59
00
Ja stále nerozumiem prečo by si rybár nemohol nechať auto dole pod Červeným mostom a odtiaľ odkráčať pešo alebo sa odviezť busom k rybníku.
Kebyže dostane povolenie na vjazd autom na Železnú rybár tak chcem aj ja - cyklista povolenie na vjazd autom napr. ku Slivovi a odtiaľ sa pôjdem bicyklovať na Biely kríž, hmmm?
Argument, že zákaz vjazdu = zákaz rybolovu je smiešny.


Naposledy upravil astro dňa 16.10.2015 - 13:47:51, celkovo upravené 2 krát.

16.10.2015 - 13:46:01
05
Zverejnit, kto dostal vynimku ? No to snad nie :) Komu sa to zda v poriadku, mal by nad tym porozmyslat .. v poriadku to moze byt len v pripade pravnickych osob. V pripade fyzickych v ziadnom pripade. A je uplne jedno, ci ide o mamlasa v SUV, ktory chodit opekat z auta, rybara, alebo kohokovek ineho. Ten, komu sa zda, ze je to v poriadku, nech si uvedomi, ze by sa tym zverejnilo napriklad meno, kto byva v tych domcekoch na konci. Ostatne, to ani nie je mozne podla mna, odporuje to zakonu o ochrane osobnych udajov. Ano, povolenka na vstup, je osobny udaj, ktory nepatri do ruk inym ludom.

Dovod kontroly dajme tomu .. ale to sa riesi inak, napr. sa ustanovi komisia, ktora to preskuma a tam kazdy dostane pekne krasne papier, kde sa podpise, ze udaje nezneuzije , atd. Rozmyslajte trosku :)
16.10.2015 - 13:46:35
02
Prehanas, zakaz vjazdu nie je zakazu lovu, pokial viem, nie je tam uplny zakaz lovu. Ak si to tak rybar spoji, tak je pohodlny. Take zavery si moze spravit kazda skupina ludi, ktora chodi do lesoparku a ich poziadavky nie su o nic menejcenne ako poziadavky rybarov.
Co sa tyka Vojky, miesas jablka s hruskami. Vojku si ohradili vlastnici pozemkov, resp developer a pristup nema nikto kto tam nema chatu ci pozemok.
Tu sa jedna o zakaz vjazdu autami do zony, ktora je inak volne pristupna vsetkym, aj peso aj MHD, pripadne autom s povolenim. A ten chcu zrusit v mene rybarov. To ze chcu jasne pravidla, ktore budu platit pre vsetkych je pochopitelne, inak to bude o tom, ze tam bude zakaz, ale "vyvoleni" sa tam dostanu.
16.10.2015 - 14:03:25
02
Zverejnit, kto dostal vynimku ? No to snad nie :) Komu sa to zda v poriadku, mal by nad tym porozmyslat .. v poriadku to moze byt len v pripade pravnickych osob. V pripade fyzickych v ziadnom pripade. A je uplne jedno, ci ide o mamlasa v SUV, ktory chodit opekat z auta, rybara, alebo kohokovek ineho. Ten, komu sa zda, ze je to v poriadku, nech si uvedomi, ze by sa tym zverejnilo napriklad meno, kto byva v tych domcekoch na konci. Ostatne, to ani nie je mozne podla mna, odporuje to zakonu o ochrane osobnych udajov. Ano, povolenka na vstup, je osobny udaj, ktory nepatri do ruk inym ludom.

Dovod kontroly dajme tomu .. ale to sa riesi inak, napr. sa ustanovi komisia, ktora to preskuma a tam kazdy dostane pekne krasne papier, kde sa podpise, ze udaje nezneuzije , atd. Rozmyslajte trosku :)

Zda sa, ze si velky pravny "ekspert". :D Si trosku nastuduj zakony a metodicke usmernenia k nim, kym napises takyto blud.

Zverejnenie mena, priezviska a napr. okresu v zozname vydanych povoleni sa neda chapat ako zverejnenie osobnych udajov, nakolko sa nejedna o identifikatory, ktorymi je mozne jednoznacne urcit konkretnu osobu. Podla Tvojej uvahy by na webe ani nemohli byt informacie o statutaroch firiem, o vlastnikoch nehnutelnosti, ani o startujucich na maratonoch napr. ;)

Takze rozmyslaj trosku. :)
16.10.2015 - 14:06:09
01
Ja stále nerozumiem prečo by si rybár nemohol nechať auto dole pod Červeným mostom a odtiaľ odkráčať pešo alebo sa odviezť busom k rybníku.
Kebyže dostane povolenie na vjazd autom na Železnú rybár tak chcem aj ja - cyklista povolenie na vjazd autom napr. ku Slivovi a odtiaľ sa pôjdem bicyklovať na Biely kríž, hmmm?
Argument, že zákaz vjazdu = zákaz rybolovu je smiešny.


Prečo sa ľudia vehementne vyjadrujú k niečomu, o čom nemajú nijakú realitu?

Takéto niečo sa v súčasnosti používa bežne na to, aby si sa dostal od parkoviska na miesto lovu. Ale nie 2,2 km od Červeného mosta tam a potom späť. To je blbosť. Zakážeš vjazd, efektívne zakážeš lov. Nevykladaj rybárovi, čo potrebuje/chce používať pri love, keď o tom nemáš predstavu.
i.ytimg.com


Opakujem ešte raz. Som za prísne obmedzenie vjazdu. Ale akékoľvek podobné opatrenia by nemali buzerovať ľudí, ktorí majú na niečo racionálny nárok.

Nedopriať, nedopriať, nedopriať. Nemať ochotu zaujímať sa o to, čo kto potrebuje. Vyjadrovať sa k osudu ľudí a nemať tušenia o tom, ako ich aktivity a potreby vôbec vyzerajú. Buzerovať ľudí, ktorí nepredstavujú nijaký zásadný problém. Smutné, veľmi smutné...


Naposledy upravil Pali65 dňa 16.10.2015 - 14:12:20, celkovo upravené 1 krát.

16.10.2015 - 14:09:09
01
keyboard_arrow_up