laco napísal:
Dvojičky? To je nič! V Košiciach máme chlapíka, ktorý nič neje, pije iba kávu a energiu prijíma z vesmíru. ... a chodí po prednáškach po celom Československu, ... a všade má natrieskané vďačnými poslucháčmi.

Kašpirovký sa presťahoval do Košíc ??? :-D :-D
20.12.2015 - 19:06:11
01
MailoKE napísal:
laco ziaden smailik? :-o To uz s tebou zacina byt vazne! :)



... ja smajlíky používam dosť zriedka. Akože človek, keď nedá smajlíka, tak je to s ním vážne? Nerozumiem tomu ani za mak.

Inak, ja si myslím, že niekoho by barlička v podobe smajlíkov mohla uraziť v tom zmysle, že autor podceňuje čitateľov intelekt. ... aj keď na druhej strane v dnešnej dobe i na prvý pohľad inteligentní ľudia sú schopní na internete zdieľať kadejaké hlúposti.
20.12.2015 - 20:41:10
00
lto napísal:
Na Mesiac sa vykaslite, bajkovat sa tam zatial neda ani na fat bajkoch :lol:

Ako hodnotite teraz vpad tureckych pozemnych sil do Iraku bez toho aby niekoho pytali, este dokonca uz im vraj aj Obama dohovaral, nech sa vratia. Ze ci netreba Turkov zostrelovat tiez :lol:

klasika lto... zle obidve ako je uz u teba zvykom z tvojho paralelneho vesmiru.
na mesiaci sa da bikovat. preco by sa nedalo? ked tam mozu blbnut s autickami. je tam gravitacia, super by sa skakalo... aj ked uznavam ze v skafandri by to mohlo byt trochu komplikovanejsie a doprava asi tiez celkom opruz...

a to druhe - robis burku v nocniku. takze sa ukludni a vsetko bude fajn.
len pre istotu upriamim tvoju pozornost na datum kedy tento clanok vysiel. tvoj vpad je viac ako rok stary a fesaci su tam na rotacii. je mi jasne ze z toho radost nemas ale hold to ty mas len vo svojom svete...
Sat Nov 22, 2014 12:56pm EST
http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-turkey-iraq-idUSKCN0J60B720141122
20.12.2015 - 21:49:40
02
pbs.twimg.com
zaujimave porovnanie. kto tu xy stran naspat tvrdil ze ruskej ekonomike pokles cien ropy a sankcie nic nespravia?
20.12.2015 - 22:19:36
00
MailoKE napísal:
Ja ti dam napr. zopar bodov k 9/11:
- vysvetli mi, ako sa moze zachovat neporuseny pas jedneho z utocnikov na "dvojicky" v troskach budov, ked tie po naraze lietadiel horeli tak, ze "vznikala taka teplota, ze sa zacali tavit ocelove nosniky zakladnej konstrukcie budovy".
- kam sa podeli trosky liedadla, ktore narazilo do Pentagonu?
- preco spadla budova WTC7?
A mozme zacat ... alebo hned aj skoncit :)

¯\_(ツ)_/¯

no a.. kam sa podeli.. tie trosky??
20.12.2015 - 22:42:10
00
Hosť napísal:
zaujimave porovnanie. kto tu xy stran naspat tvrdil ze ruskej ekonomike pokles cien ropy a sankcie nic nespravia?




Oproti obamovi su to len omrvinky:)
Príloha:
US-Federal-Debt-1992-2014-Presidents-Performance.png
US-Federal-Debt-1992-2014-Presidents-Performance.png 143.33 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2015 - 07:45:37
00
nimm_zwei No ved to je otazka ... tie totiz na ziadnej fotke z miesta havarie niesu ... ako by sa lietadlo po naraze zazracne vyparilo ... Alebo zeby neslo o naraz lietadla, ako to tvrdi oficialna sprava?
21.12.2015 - 07:50:04
00
Navrhujem zmenit temu. Toto je viac preskumane a existuju k tomu racinalnejsie dokazy http://cenka.weebly.com/angel.html
21.12.2015 - 09:22:39
00
hirwils napísal:
Oproti obamovi su to len omrvinky:)
Príloha:
US-Federal-Debt-1992-2014-Presidents-Performance.png


Prepána, ekonomika krajiny nie je o zadĺžení štátu, ten dlh je len jeden z parametrov. Tento graf ukazuje, že Obama je v podstate vo svojom uvažovaní komouš - zadlžuje vládu za všetky medze, do tradične liberálneho systému vnáša dirigizmus (viď Obamacare), štátny paternalizmus - viď pokusy o guncontrol a špehovanie vlastných občanov. Obama je hanba prezidentského úradu, akú sme už dlho nevideli...

Ale diskutérom o politike často uniká iný, podstatný detail - napr. celá ruská ekonomika má približne veľkosť ako Kalifornia. Priemyselná výroba + služby vo všetkých sférach dosahujú v západnom svete úplne iné dimenzie a to umožňuje aj financovanie štátu z daní. Rusko ten objem nemá a nahrádza dane tým, že štát zarába na predaji nerastných surovín. V Rusku jednoducho chýba potrebná základňa, je tam nedostatok odvetví s vysokou pridanou hodnotou, slabá výkonnosť podnikov, byrokracia a korupcia pri ktorej sponzori nášho Fica blednú závisťou, masový problém alkoholizmu a celková zaostalosť. To je daň, ktorú môžeme pripísať Leninovi a Stalinovi a tomu ich štátnemu vlastníctvu a plánovaniu.

Štýl vládnutia sa v Rusku až tak veľmi nezmenil, má síce trochu umiernenejšie prejavy, ale nikdy nevytvoril podmienky, v ktorých by sa ekonomika zmenila na veľmoc podobnú USA, Kanade, Austrálii, Japonsku,či Nemecku. V debatách na fórach stále čítame o všelijakých hlúpostiach, ale ľudia sa väčšinou neorientujú ani v základných číslach. Pre obyvateľstvo a jeho život nie je až tak podstatné, či sa nejaké lietadlo "vyparilo" alebo kto ukazuje väčšie svaly v Sýrii. Najdôležitejšia vec je úroveň hospodárstva, tvorba hodnôt, priemerná produktivita na obyvateľa, možnosť uplatnenia a pod.
21.12.2015 - 09:39:40
05
Páli 65 ja tomu nemôžem uveriť práve sa mi zrútil svet.:-D
21.12.2015 - 10:27:27
00
Pali65 Co tak nevytrhavat z kontextu len to, co sa nam hodi?
Toto ma vacsiu vypovednu hodnotu:
http://www.tradingeconomics.com/russia/gdp
No a ked uz sme pri tom, co tak pozriet aj na take ... Japonsko:
http://www.tradingeconomics.com/japan/gdp
A teda ak si uvedomime, ze voci Rusku sa uplatnuju sankcie, tak o co ide v Japonsku?
21.12.2015 - 10:30:39
00
MailoKE Však totok. Skús si dať tie čísla do spoločného grafu...
21.12.2015 - 10:37:57
00
Pali65 napísal:
Prepána, ekonomika krajiny nie je o zadĺžení štátu, ten dlh je len jeden z parametrov.


Prepana (respektive pre Paliho) a kde tvrdim ze ekonomika statu je len o zadlzeni?
21.12.2015 - 12:22:40
00
To je problém internetovej diskusie. Priveľa vecí tu je vytrhnutých z kontextu. Na otázku, či sankcie alebo pokles cien ropy zasiahli ruskú ekonomiku a štátne financie, asi nie je práve najlepšie odpovedať grafom amerického štátneho dlhu.

Ja som len narážal na to, že ľudia často debatujú o politike, prejavujú sympatie tej - či onej mocnosti a uniká im, že ekonomická moc je často kľúčovým faktorom pri porozumení medzinárodných javov.

Tak na zorientovanie, tu je obrázok vývoja GDP za 10 rokov. Ani to nevysvetľuje všetko, no tie pomery ekonomických síl stoja za zamyslenie.

Prílohy:

GDP.jpg
GDP.jpg 107.3 KiB thumb_up0thumb_down

21.12.2015 - 12:41:02
00
hirwils napísal:
Oproti obamovi su to len omrvinky:)
Príloha:
US-Federal-Debt-1992-2014-Presidents-Performance.png

pali uz to zvladol ale co mna z toho grafu zaujalo viac ako statny dlh (ktory tiez rusku rastie voci HDP rychlejsie ako USA pri letmom pohlade na graf od paliho) bol pokles prijmu a inflacia.
neviem ako tebe ale mne sa teda omrvinky nezdaju to ze dolar je velmi silny, americania ak idu na dovolenku niekam von tak si mozu kupit viac respektive to maju lacnejsie a maju inflaciu na opacnom extreme ako rusko. ale ano kazdy vytrhne co sa jemu zda ako dolezite...
21.12.2015 - 14:29:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up