tak môžeš tam dať od Remerxu napríklad ráfik Rapid , tie nemajú taký váhový limit a 90 kg vpohodke zvládnu a tiež to skombinovať s DT champion a novatecmi nábojami alebo R13 Powerway a tiež tam bude niečo okolo 1600 gramov
14.01.2016 - 15:12:13
01
Mne sa celkom pacia tieto...

http://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/vypletene-kolesa/cestne-kolesa/shimano-wh-rs81-c35-cl-karbonove-zapletene-kolesa-5919.html

    15.01.2016 - 11:54:35
    00
    Tie mam v "merku" od zaciatku ale upustil som od nich ked som prehodnotil cenu ktoru chcem dat za upgrade kolies. Este tak C24 http://www.suncycle.sk/sk/produkt/zapletane-kolesa-shimano-wh-rs81-c24-cl/6124 ale aj to skor vyzera ze pojdem do Shimano Ultegra 6800, Zondy alebo nizsie Mavic-ky mozno Cosmic Elite 2015.
    17.01.2016 - 02:57:49
    00
    A čo Fulcrum Racing Quattro? Relatívne "veľa muziky" za rozumný peniaz. Oproti Ultegrám sú síce o niečo ťažšie, ale vynikajú svojou tuhosťou, odolnosťou a majú na rozdiel od nich majú 35mm ráfik. Nová verzia 2016 je navyše o niečo širšia a tým lepšie uspôsobená na širšie plášte (25mm). Aktuálne sa dajú zohnať za nejakých 250€, resp. 280€ verzia 2016.

    http://www.fulcrumwheels.com/en/wheels/road-bike-wheels/racing-quattro-lg

    http://road.cc/content/review/70652-fulcrum-racing-quattro-wheels

    http://www.chainreactioncycles.com/sk/en/fulcrum-racing-quattro-road-wheelset-2015/rp-prod88635
    17.01.2016 - 12:53:08
    00
    Tie ma zaujali tiez,ale nevsimol som si na tunajsom fore ze by ich niekto co i len malinko velebil. Bol som si pozorne pozriet kolesa ktore su na Speclikoch a Konach v Kaktuse. Zaujal ma http://www.kaktusbike.sk/venge-elite-16185 a http://www.kaktusbike.sk/tarmac-comp-15632 ide o Fulcrum 5 a Fulcrum Quattro ? Mam kupene plaste
    Specialized
    Turbo Pro 700x23 a s casti som pomohol skoro dvojkilovym 1950g Shimano WH-R501 s povodnymim Continental Ultra Sport II 700x25C (265g). Aby som po par "premosteniach' zhrnul tie "Quattro" tak sa mi velmi pacili ale nik sa im na forach moc nevenoval... Myslim ze pri mojej hmotnosti..hardverovej vstupnej vybave a financnom plafone ide o horuceho favorita. Skutocne som na ne pozeral ale vela o nich pisane nie je..
    Chcem podakovat tym par chalanom resp. panom, ktori mne, ale samozrejme ostatnym tapajucim pomohli a este pomozu sa zorientovat v segmente 1. upgradu cestnych kolies do 600e. V kazdej kateforii su favoriti, ale v tejto zakladnej si ich kupuju zvacsa "prvacikovia" ako ja, MTBiker sa venuje nanomegasuperneprgnantmembraniSmaterialiSponozka, ale aby skutocne pomohli bajkerom zhodit "otaze" a odlahcit neuzitocne zatazenie to je na nas. Este raz dakujem za vsetkych co hladaju dobre, lacne kolesa..
    18.01.2016 - 01:48:41
    00
    [quote="@1045468"]Tie ma zaujali tiez,ale nevsimol som si na tunajsom fore ze by ich niekto co i len malinko velebil...

    Ahoj,to bude asi tým, že drvivá väčšina tu na fóre mala verziu Campagnolo Scirocco a nie Fulcrum Quattro(čo je ekvivalent pre kazety Sh/Sram).Keď si dáš do vyhľadávania Campagnolo Scirocco,tak nájdeš recenzie majiteľov týchto kolies(a že ich nebolo málo) kde sa dočítaš na 99,99% len pozitívne skúsenosti,pretože sám som tie kolesá 2 sezóny jazdil a za tú cenu boli bez konkurencie.Oboje kolesá vyrába tá istá firma,len Quattra majú iný typ výpletu a orech na Sh/Sram ako Scirocco.Pokiaľ by ti stačili Al kolesá,tak je to veľmi dobrá voľba. :)
    18.01.2016 - 09:18:15
    01
    Si ma predbehol, akurat som to chcel napisat ze je to Campa v ruzovom, niet co dodat... :)
    18.01.2016 - 09:45:41
    01
    Ja som minulú jeseň kupoval nové kolesá s rozpočtom do 330e. Nie, že by sa nedalo posetriť na drahšie, ale viac som do toho investovať nechcel.

    Prakticky už som bol rozhodnutý pre Ultegry, ale potom mi tu na fóre na poslednú chvíľu poradili práve tieto Fulcrumy, ktoré som aj nakoniec kúpil.

    Ultegry v zásade nemali nikde zlú recenziu. Quattro majú ale vyšší ráfik (rozdiel hmotnosti 100g) a odborné ako aj laické recenzie (viď odkaz chainreactioncycles) vyzdvihovali ich dobrú konštrukciu a odolnosť vzhľadom na cenu.

    A fakt som s nimi spokojný. Oproti stock kolesám bolo okamžite cítiť rozdiel. Oveľa responzívnejšie, pekne držia rýchlosť a odolnosť tiež zatiaľ super.

    Ani jeden z tých bikov, čo si postoval nemajú Racing Quattro.
    18.01.2016 - 10:17:04
    00
    Zondy,FR3,Ultegry majú + ze sú aj na bezdušové plášte. Zondy som mal, s orechom Shimano mali 1620g a sú dostatočne tuhé, takze by som sa ich nebal. Osobne by som teda bral ZONDY alebo FR3. Quattro majú "vyhodu" ze majú vyšší ráfik ale budú vaziť cca 1800g, na Bikescale ich vážili aj s upinákmi a mali 1900g.

    Teraz jazdim Campagnolo Vento co sú v podstate FR5, zatial v pohode ale Zondy sa mi zdali tuhsie. Udavana vaha bola 1660g a navazil som 1730g bez upinakov.
    20.01.2016 - 11:03:38
    00
    Oliover, fulcrum kolesa na venge, resp. tarmacovi v tych odkazoch su OEM kolesa, t.j. vyrobene pre Specialized a seriovo ich nepredavaju. Pokial ide o Fulcrum S4, niekde som zachytil, ze je to kombinacia rafiku Fulcrum R3 a naboja R5, alebo opacne. Ja som na S4 (Tarmac) najazdil okolo 6500 km, aj obcas do nejakeho vytlku zabrdol aj hrbole presiel a zatial drzia. Mam okolo 80 kg.
    20.01.2016 - 15:51:00
    00
    matt napísal:
    otazkou je o co su priemyselne loziska lepsie od dobre nastavenych konusov napr v Shimano kolesach? nechcem brat nikomu iluzie, ale original priemyselne loziska v top modely Mavic Cosmic Carbone Ultimate boli zatial to najhorsie s cim som sa stretol.

    Absolutny suhlas Mavic sa moze za svoje loziska hanbit!!!
    Takisto mam skusenost cosmic ultimate dvoje mavic ksyrium a jedny mavic helium,
    Tuhost v poriadku ale loziska jedno velke bleeee
    20.01.2016 - 22:56:01
    00
    B-rh-positivo napísal:
    A čo tak si upliesť kolesá sám ? Kúpil som náboje od novatecu , DT championky špice a ráfky remerx alcyon a do 150 eur som mal kolesá 1600 gramov ľahké a tuhé úplne v pohode. je síce pravda, že ráfky majú váhový limit 85 kg a ja som mal pred rokom 84 a teraz 75 . idem stavať ďalšie ešte ľahšie ,tiež novatec náboje, ale vyššia rada a špice DT revolution a výsledná hmotnosť 1350 gramov a to už je na hliník úplne super.a cena do 250 ečiek. A čo sa jedná o ložiská, tak ja som za dobre utesnené priemysly :-) bike si zásadne servisujem sám a s konusami sa mi naťahovať nechce :-)

    Spice Dt revolution su ale absolutne makke zuvacky ktore sa pri dotahovani a centrovani krutia ako paragraf, vlastna skusenost
    20.01.2016 - 22:59:20
    00
    Už mám objednamé Sapim Laser a aj pri nich som neskôr čítal, že pri niploch ich treba pridržiavať , aby sa nekrútili tak uvidím ako mi to pôjde, keď nebudú dobré tak ich prehodim za nejaké iné :-)
    20.01.2016 - 23:10:18
    00
    Sapim laser je obdoba dt revolution, oboje du zuzovane na 1,5mm .
    Radsej pouzi dt aero alebo sapim cx ray
    20.01.2016 - 23:26:33
    00
    uvidím ako sa mi ich podarí podoťahovať , niple mam hexagonaly tak mi to nebude vaďiť pri pridržiavaní. potom budem múdrejší keď to spravím . v tom máš pravdu, že aera sa doťahujú lepšie , lebo si ich pekne pridržím kľúčom na to určeným :-)
    20.01.2016 - 23:44:16
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Kolesá a ráfiky / Vypletené kolesá / Cestné kolesá)
    keyboard_arrow_up