sprcku na hlavu, ale to uz je neskoro
19.01.2016 - 10:09:38
00
a spicku odstrihnem, nech tak z pedala netrci do strany. sprcku na prilbu, tam by ta spicka by chybala.
19.01.2016 - 10:28:08
00
Aký technický typ je zrazu z teba ;-) len to s tou bábovkou si nemal prezrádzať :-( :-)
19.01.2016 - 10:38:43
00
adop napísal:
na hrube ponozky s tenkymi zaroven, aj s vlozkami je to skoro natesno, preto som to v rychlosti napisal.

Aby ťa tu všetci len nekritizovali tak ja ti trošku aj poradím. Názov zimná obuv je odvodená od ročného obdobia prípadne vonkajšej teploty do akej je táto obuv určená. T.j. do zimy. Rovnako aj zimné ponožky v sebe ukrývajú rovnakú fintu. Pointa je v tom, že zimnú obuv (nie len tretry) si kupujeme respektíve skúšame pred kúpou tak, že si ju obujeme s hrubou zimnou ponožkou. Ak je obuv tesná, musíme kúpiť väčšiu, alebo iný model, ktorý je širší ak je obuv úzka. Takže pokiaľ sú ti tretry so zimnými ponožkami malé alebo tesné, je možné, že si si kúpil špatnú veľkosť. Pretože aj keď do nich narveš zimnú ponožku alebo dve a budú ti tie tretry tesné tak ti to nepomôže. Zimná ponožka akumuluje teplo iba vtedy pokiaľ majú vlákna dostatok priestoru. Keď ju natesno narveš do tretry, ktorá je malá urobíš z hrubých zimných ponožiek defacto tenké ponožky.
A ver mi, že reklamácia typu "je mi v nich zima s letnou ponožkou" fakt neobstojí.
19.01.2016 - 10:54:32
00
No to máš úplnú pravdu lenže dnes si už ľudia nedajú poradiť aby si skúšali veci a kupujú všetko na nete a potom takto dopadne.
19.01.2016 - 11:09:12
01
dakujem za vysvetlenie. pre mna su hrube ponozky v podstate zimne, co po tomto vysvetleni asi budem brat zrejme inak. nie kazda hruba ponozka je teda aj na zimu urcena. tretry si uz necham, reklamacia uzavreta, asi mam aj s prekrvenim problem, alebo aj s potenim. testoval ich aj odo mna inak odolnejsi jazdec a nemal problem, chceli sme to vyskusat. mna oziabalo aj v jeho, pre vyssie teploty stavanych tretrach. tieto ze su teplejsie. no ja som z toho v keli. som plnsi vody, "esteze sa sam v sebe netopim pod vodou, zachranny tym som mozno niekedy potreboval a mozno som ich aj odplasil". :)
19.01.2016 - 16:24:56
00
Ja som minulý rok všetko kupoval cez internet. A nebolo toho málo:
termospodky Craft - Craft Store
neoprénové návleky Shimano - Bike24
Gore softhellka WS- Wiggle
Gore capáky sofshell WS- Progresscycle
Gore rukavice thermo WS- Progresscycle
Gore kukla WS - Progresscycle
GORE druhá vrstva Alp-X 2.0 Thermo Jersey- Progresscycle
kukla Dynamic- Progress-sk
Nikwax softshell proof- Sportrysy
ponožky Nordkapp zimné - Pavlix športové oblečenie

Teraz mám objednané tričko Craft Extreme v Craft Store a čakám na zimné tretry Lake MXZ 303- objednané v Suncycle

V kamennom obchode som kúpil jedine okuliare BB Winner Photochromic a letné tretry Shimano SH MT44 ( to bola moja najhoršia kúpa).

Mne nákup cez net vyhovuje. takmer vždy si dám poslať dve, alebo aj tri veľkosti ( jednu tú ktorú tipujem na seba podľa tabuliek a odporúčaní aj na týchto našich fórach, jednu od nej väčšiu a jednu od nej menšiu), Vete, vyplatilo sa mi to, lebo cca v 50 % som bral inú veľkosť, než "tabuľkovú"). Samozrejme, chce to disponovať nejakým voľným obeživom, zaplatil som pochopiteľne za dve, resp. tri kusy. No musím napísať, že doposiaľ som sa nestretol ani raz ani s najmenším problémom pri vracaní tovaru a peňazí. Peniaze mi vždy nabehli späť max. do 10 pracovných dní.
Každému vyhovuje niečo iné, no mne vyhovuje to, že sa najskôr dôkladne porozhliadnem po webe, čo je v danom druhu tovaru dobré, poradím sa s niektorými z vás ( ďakujem Fixske a Ramonovi :), poprečitujem si recenzie a na základe toho sa rozhodujem, čo chcem. Tovar si v KĽUDE doma vyskúšam, nie som pod časovým stresom, nie som pod " dohľadom" " fudovaného" predavača, ktorý pracuje na dohodu. ( všetka česť odborným predavačom, aj takých som stretol),
Nechcem nikomu robiť reklamu, nemám prečo, no v Crafte mi napríklad vymenili aj termospodky ( vtedy som si po vyslovenom doporučení predajcu dal poslať len jednu veľkosť)

Takže toľko moja skúsenosť- i

Prepáčte, ak som sa trochu rozpísal
19.01.2016 - 18:26:18
00
a nevyzera kupa troch velkosti a spätné vratenie dvoch zvysnych kusov drzo voci predajcovi? je vsak pravda, ze tym usetris cas a popripade postovne, ak by to nevyslo aj na druhy krat.
19.01.2016 - 21:00:37
01
trili dufam ze aj Lake-y si objednal tri pary.
19.01.2016 - 21:08:03
00
Co na tom, ked ti bude zima vo vsetkych troch velkostiach :)
20.01.2016 - 01:24:55
00
to urcite nie.
20.01.2016 - 01:48:45
00
možno niekoho zaujmú...

http://www.evanscycles.com/products/louis-garneau/0-degree-ls-100-shoes-ec052072
20.01.2016 - 09:24:48
01
Vôbec nevyzerajú zle :-)
20.01.2016 - 09:31:58
00
Dnes testovanie novych zimnych tretier v lese po dobu 2 hodin a 40-tich minut. Teplota -5C. Cely cas noha v teplucku. Mal som obutu len jednu merino ponozku od Isadore Apparel. Nezaznamenal som ani naznak mrznutia noh. V porovnani s letnymi vratane navlekov je to jedna parada. Nehovoriac o tom, ze sa v tom super chodi a jednoducho obuva. Takze ak niekto ma obavy po Adopovych problemoch... ja hodnotim zimne tretry velmi pozitivne. Mam SHIMANO MW700.
20.01.2016 - 16:40:53
01
hlavne ze si spokojny.
20.01.2016 - 16:49:12
00
keyboard_arrow_up