Pani vedeli by ste poradit nejaku pumpu na cesty do batoha co dobre posluzi? A aj v tejto teme sa spytam nazor na blatniky...a ak hej tak co zo skusenosti odporucate? Nad tachometrom tiez premyslam....nejaky do 35 eur..len na druhu stranu ci mi nebude stacit na nejakych tych par cisel aj apk v telefone...kazdopadne si rad vypocujem vase nazory a rady...
06.02.2016 - 11:30:02
00
pumpycky som mal vseliake, nakoniec som aj tak skoncil pri co2 bombickach :) , tachometer sa s mobilom co sa tyka presnosti asi neda porovnat, ale ked nepotrebujes pozerat na aktualne cisielka pocas jazdy tak budis, blatniky nepouzivam..
06.02.2016 - 11:34:20
00
JAHMANsvk napísal:
pumpycky som mal vseliake, nakoniec som aj tak skoncil pri co2 bombickach :) , tachometer sa s mobilom co sa tyka presnosti asi neda porovnat, ale ked nepotrebujes pozerat na aktualne cisielka pocas jazdy tak budis, blatniky nepouzivam..


A tie pumpy na co2 vlastne ako funguju? Nakolko zacinam nemam moc skusenosti a s tymto som sa osobne este nestretol...tych 16 g v bombicke je na jedno nafukanie alebo sa to da davkovat? treba s tym co2 nahustit zrejme celu dusu nie len dofukovat ....cize v presnosti je telefon urcite lepsi ? Tiez mam pocit ze ten tachometer mi nejak ku stastiu chybat nebude...akurat len pri nejakom dlhsom vylete to bude ktovie ako s baterkou tel pri zapnutom gps...blatniky nepouzivas z dovodu? nepotrebne? neucinne? co som pozeral recenzie clovek bude spinavy tak ci tak..ci menej alebo viac aj tak to do rpacky pojde :D len skor sa mi jedna ci by to ozaj trochu ochranilo vidlu a tlmic....alebo to moc nemusim riesit...
06.02.2016 - 11:41:13
00
Toto su len moje osobne skusenosti: Ked som zacinal tak vaznejsie bajkovat samozrejme pumpa nemohla chybat v cykloruksaku, lenze som chcel dobru pumpu, malu a lahku, samozrejme taka podla mna nieje, mal som vseliake pumpicky. Defektov neúrekom, cize uz teraz po rokoch mam taky skill, ze spravim defekt tak do 3-5 minut bez montpak, tie uz ani nenosím. Komplet kolo vymenim za 3 min ale fukat som musel min. 15 a viac :) (mala pumpa, slaba pumpa) aj to bolo tak na ani nie bar na dojazd. zase male pumpicky moc tie bary ani nedavaju, ked tak po polhodine fukania a uplneho vysilenia v rukach. Cize toto mi strasne vadilo ze defekt spravim hned a fukat musim pol hodinu. Tak som skusil bombicky co2. A neviem si vynachvalit! az na cenu bombicky. pre niekoho moze byt vela 1,5e za jednu bombicku. co sa tyka 16g co2 nabombis uplne na 3-3,5 bar jedno kolo, alebo dve na cca 1,5bar obe kolesa na luxusny dojazd. ale neviem ci to za sa aj davkovat s tym co mam ja,tesnenie bombicky (pouzicam srobovacie bombicky) a toho adaptera na ventil je tak dobre, ze keby to behalo v ruksaku ze by postupne to co2 neuniklo, ale da sa, ja nemam zas najlepsi adapter na co2jku. http://www.decathlon.sk/hustiaca-hlavica-co-napln-16-g-id_8346099.html
nafuknute to je samozrejme za stotinku. cize mne to maximalne vyhovuje tento system fukania, bobicky kupujem v decatlone zo zavitom som lacnejsie nenasiel ani na nete. niekolko x som aj rozmyslal nad bezdusakmi ale na vahe nic neusetrim, kedze duse su aj superlight a a s mliekom sa mi asi patlat nechce, teraz uz nemam problem defekt spravit za 5 min zo vsim vsude.
Tachometer: praveze som to myslel naopak ze tachometer bude urcite snimat rychlost presnejsie a aktualnejsie. mobil moze mat vyhodu v zazname gpx pokial nemas daky tachac za 100e a viac. ja osobne ked chcem zapisat trasu pouzivam apku SPORTTRACKER. inak mi staci tachometer, mam bezdratovy cateye asi za 50e ale niesom moc spokojny, chyba mi tam celkom teplota a vyskove metre. za tu istu cenu (50e) to sigma má oboje funkcie, toto mi trochu chyba cize to bude asi moj najblizsi upgrade.
Blatniky: no mam aj tie ale nepouzivam ich. mam velky zadny na cele zadne koleso co sa upina na sedlovku ale aj tak mam spinavu rit a chrbat ako pises, tomu sa nevyhne nik asi aj ked ma neviem ake blatniky, v terene na ceste su blatniky ucinnejsie. predny blatnik, ked tak jedine tie pod vidlu na eskapasky ele tak isto teba samotného neochrani, max tak vnutorny nohy na vidle. mne blato vôbec nevadi, o tom je trail-biking :) vnutorne nohy sa mi este neoskreli od brala ani kamienkov cize zatial je pre mna osobne blatnik bezvyznamny..tolko k tomu
06.02.2016 - 12:31:57
00
JAHMANsvk napísal:
Toto su len moje osobne skusenosti: Ked som zacinal tak vaznejsie bajkovat samozrejme pumpa nemohla chybat v cykloruksaku, lenze som chcel dobru pumpu, malu a lahku, samozrejme taka podla mna nieje, mal som vseliake pumpicky. Defektov neúrekom, cize uz teraz po rokoch mam taky skill, ze spravim defekt tak do 3-5 minut bez montpak, tie uz ani nenosím. Komplet kolo vymenim za 3 min ale fukat som musel min. 15 a viac :) (mala pumpa, slaba pumpa) aj to bolo tak na ani nie bar na dojazd. zase male pumpicky moc tie bary ani nedavaju, ked tak po polhodine fukania a uplneho vysilenia v rukach. Cize toto mi strasne vadilo ze defekt spravim hned a fukat musim pol hodinu. Tak som skusil bombicky co2. A neviem si vynachvalit! az na cenu bombicky. pre niekoho moze byt vela 1,5e za jednu bombicku. co sa tyka 16g co2 nabombis uplne na 3-3,5 bar jedno kolo, alebo dve na cca 1,5bar obe kolesa na luxusny dojazd. ale neviem ci to za sa aj davkovat s tym co mam ja,tesnenie bombicky (pouzicam srobovacie bombicky) a toho adaptera na ventil je tak dobre, ze keby to behalo v ruksaku ze by postupne to co2 neuniklo, ale da sa, ja nemam zas najlepsi adapter na co2jku. http://www.decathlon.sk/hustiaca-hlavica-co-napln-16-g-id_8346099.html
nafuknute to je samozrejme za stotinku. cize mne to maximalne vyhovuje tento system fukania, bobicky kupujem v decatlone zo zavitom som lacnejsie nenasiel ani na nete. niekolko x som aj rozmyslal nad bezdusakmi ale na vahe nic neusetrim, kedze duse su aj superlight a a s mliekom sa mi asi patlat nechce, teraz uz nemam problem defekt spravit za 5 min zo vsim vsude.
Tachometer: praveze som to myslel naopak ze tachometer bude urcite snimat rychlost presnejsie a aktualnejsie. mobil moze mat vyhodu v zazname gpx pokial nemas daky tachac za 100e a viac. ja osobne ked chcem zapisat trasu pouzivam apku SPORTTRACKER. inak mi staci tachometer, mam bezdratovy cateye asi za 50e ale niesom moc spokojny, chyba mi tam celkom teplota a vyskove metre. za tu istu cenu (50e) to sigma má oboje funkcie, toto mi trochu chyba cize to bude asi moj najblizsi upgrade.
Blatniky: no mam aj tie ale nepouzivam ich. mam velky zadny na cele zadne koleso co sa upina na sedlovku ale aj tak mam spinavu rit a chrbat ako pises, tomu sa nevyhne nik asi aj ked ma neviem ake blatniky, v terene na ceste su blatniky ucinnejsie. predny blatnik, ked tak jedine tie pod vidlu na eskapasky ele tak isto teba samotného neochrani, max tak vnutorny nohy na vidle. mne blato vôbec nevadi, o tom je trail-biking :) vnutorne nohy sa mi este neoskreli od brala ani kamienkov cize zatial je pre mna osobne blatnik bezvyznamny..tolko k tomu


No vynikajuco...dakujem za nazor..s tou pumpou mas sasi pravdu...radsej dat hned na radu skusenejsieho ako vyhodit 10 eur za pumpu na ktoru budem mat zachvilku nervy..takze tu co si hodil link plne odporucas?

tachometer v rozumnej cene teda rozmyslam Sigma Sport BC 14.12 STS ALTI alebo Sigma Sport BC 12.12 STS...lacnejsi bez vyskomeru...len zase aj to je to 20 eur a ci je to tak potrebne no premyslam... nad inymi znackami som moc nerozmyslal...

S blatnikom pockam radsej ...a co este take na cesty odporucas ? chcel by som asi aj preistotu dve duse kupi do vaku preistotu...len nejak kym mi neprisiel bike nvm co tam...vies z tohto zistit aky typ mam kupit? teda zrejme 27,5, ale tie dalsie veci ventil...atd...v tom som neni isty
06.02.2016 - 12:54:59
00
Ja na ceste pouzivam sadu na lepenie. Cela dusa sa mi nevojde pod zadok. Pumpu mam pripnutu na rame, ale poviem ti, je to otrava. Hlavne na ceste. Tlacis jak onyy po troch fuknutiach nevladzes a aj tak nafukas na 3-4bar max. Pri MTB je to prave naopak. By som so sebou musel nosit 10kg bombu aby som nafukal kolesa na 29" :D
06.02.2016 - 13:34:18
00
z jednou bobickou natlacis mtb 29 koleso bezproblemov na betonovu tvrdost (3 bary). pri cestaku samozrejme sbobickou das aj tych 7 barov bez problemov..saaleem pisem moje skusenosti co vyhovuje mne, niekomu mozno lepsie sedi pumpa, ja som ale skladnu, malu a dobru pumpu kde si neodpalim biceps pupovanim a nestravim s tym 15 min , tak taku pumpu som este nenasiel. preco aj v ramci vahy su pre mna bobicky top 1. sigma je myslim viac ako dobra na tachometre ine by som asi nekukal ani ja, predrazene cateye co mam ja uz nechcem. vyskove su fayn ale casto krat mi chyba hlavne ten teplomer, teplota ma celkom v lese zaujma :) neviem chyba mi to tam. co sa tyka duse nosim iba jednu nahradnu + lepenie keby bolo viacej defektov za vyjazd. ja vylucne pouzivam autoventil uz iba kvôli vyhode fukania na pumpe :) , pumpi aj co2 pumpy su vacsinou na aj aj (univerzal) to uz je na tebe pre co sa rozhodnes. a duse su rozne od 300g v lidli za 2eura po schwalbe xx light 95gramov za 6e ...
06.02.2016 - 13:42:16
00
Jasne ved mne islo o vase rady a osobny pohlad na to co sa pytam...zo skusenosti si lepsie spravim obraz ako len z nejakeho popisu produktu...
06.02.2016 - 13:46:06
00
A nejaká pumpa čo zvládne aj bombičky a aj fúkanie? Lebo pri mojom občanom šťastí je treba mať aj zálohu
06.02.2016 - 18:36:46
00
matko001 napísal:
A nejaká pumpa čo zvládne aj bombičky a aj fúkanie? Lebo pri mojom občanom šťastí je treba mať aj zálohu



Zrovna tu v mtb shope take nieco maju a tiez nad ty muvazujem to takto skombinovat
06.02.2016 - 18:41:54
00
Neviem, je to len moj nazor, ale myslim ze pumpu by mal kazdy zo sebou mat, verim ze tie co2 su dobre ale co ak sa nedostanes dlhsi cas k bombickam alebo co ak ich za vyjazd budes mat viac defektov a vsetky ich minies. Ved si uz vsetko netreba ulahcovat. Ked uz sa niekto boji defektov nech radsej prejde na bezdusovu variantu a nebude poriadne vediet co to defekt je.
06.02.2016 - 18:43:29
00
Áno, som bezdušový a nosím aj celkom veľkú pumpu, takže to viem nafúkať rýchlo, ale zase s bombičkou to vieš lepšie nasadiť ako bezdušák

Edit: takáto pumpička sa mi pozdáva :
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/pumpy/beto-pumpa-co2-002-kombinovana.html

A takúto podobnú mám už pár rokov k spokojnosti a nemyslím že by som s ňou fúkal koleso 15 minút :
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/pumpy/force-al-duo-telescop-pumpa.html


Naposledy upravil matko001 dňa 06.02.2016 - 18:51:33, celkovo upravené 1 krát.

06.02.2016 - 18:46:29
00
tak zase viac ako dva defekty za vyjazd som v zivote nedostal, preto nosim dve bombicky a mini pumpicku: http://www.kupkolo.cz/hustilka-airbone-mini-59g_z5752/
su ludia co nenosia ani to ani pumpu ani nahradnu dusu :)
06.02.2016 - 18:50:37
00
Staci ti zobrat 2 bombicky. Aj tak vacsina nosi len jednu dusu takze na druhy defekt "nema narok"

Moj rekord bol 6!!! Defektov na vyjazd. Bolo to aj v demolaciach. Rozmrdal som dusu uplne na salat.
06.02.2016 - 18:52:49
00
Ono úplne stačí aby si sekol dušu krížom a na strane od ráfiku mal iba malú dierku, ktorá pri veľkosti tej na opačnej strane nebude vidieť. Jednu zalepíš, nafúkaš a postupne zase sfúkneš

Alebo môj strýko omylom lepil mastnými rukami - nejakých 20km predtým bolo treba rozhýbať reťaz a medzitým na to zabudli a tak.

Sekneš dušu montpákou pri obúvaní...

Blbých možností je milión
06.02.2016 - 18:55:59
00
keyboard_arrow_up