nevidím tam nič nezrozumiteľné.....ale možno keby tam bolo "skúpi investovať 0,90 centov..." bolo by to ešte o level zrozumiteľnejšie :-)
09.02.2016 - 11:07:27
00
Inak ale docital som sa taku vec, ze Apple ohladom toho tvrdi, ze bezpecnost, blablabla, ale vraj to spravilo aj ludom, ktori si nechali vymenit len konektor, alebo display. To potom evokuje inu vec od Apple. Ono totiz autorizovany servis a kvalitny servis nie je ekvivalencia. Tu na Slovensku je to problem. Aj preto, ze viem napr. v pripade aut, co autorizovany servis porobil a clovek potom vobec nema chut do takeho servisu chodit. Lebo i tak nema zaruku, ze to spravia dobre. Kopec ludi chodi auta servisovat vedla do Rakuska. Ci to plati ale aj pre Apple servis, to uz neviem. Nastastie Apple veci su odo mna dostatocne vzdialene :lol:
09.02.2016 - 11:10:23
00
a co po 2 r a ten telefon si nemusis kupovat mozes ho mat na pausal - v zahranici ti ho daju k pausalom a urcitto nebude 700e . nemusis si kupit uplne novy - napr rocny a uz zaruku nemas - ale ako tam pisali nejde len o neautorizovanu opravu avsak aj o nejake poskodeni toho snimaca na otlacok pri pade a pod .
09.02.2016 - 11:12:18
00
AdMich napísal:
nevidím tam nič nezrozumiteľné.....ale možno keby tam bolo "skúpi investovať 0,90 centov..." bolo by to ešte o level zrozumiteľnejšie :-)

Aha .. tak teraz som pochopil, preco volodaj to pochopil, ale ja nie. Pretoze KUA-FUCKT uz sa naucte doprdele pisat poriadne ypsilon ! Skúpy (lakomý) nie je skúpi (skúpiť) !!! .. To su 2 tak odlisne slova, ze ti kompletne meni vyznam vety. Toto ma teraz vytocilo... a mna tu budete sikanovat :x :D

astro .. tu mas exemplarny priklad, preco ma vyznam sa poriadne ucit ypsilon :lol:

/prispevok je samozrejme mysleny v dobrom :P/
09.02.2016 - 11:13:18
04
Ito: dávaš dobre dneska :) No ale skúsme takú perličku: čo ak by sa AdMich "preklepol" v čísle a namiesto jednotného by to aplikoval na množné? Potom by mal správne "skúpi" - sú skúpi :)
09.02.2016 - 11:45:49
00
Ito mozno je cas si dat od fora pauzu ked po tebe citam. Skus ist na bajk alebo tak. Niekedy mam pocit ze nerobis nic ine, ako vypisujes somariny na fore..
09.02.2016 - 11:57:42
01
Zabudol si spomenúť že by mohol aj pracovať občas :-D
09.02.2016 - 12:10:26
02
Pietro_SK napísal:
Ito: dávaš dobre dneska :) No ale skúsme takú perličku: čo ak by sa AdMich "preklepol" v čísle a namiesto jednotného by to aplikoval na množné? Potom by mal správne "skúpi" - sú skúpi :)

Mas samozrejme pravdu v tom, aj AdMich, ze to bolo napisane spravne, co sa tyka skladby, len zial, zmiatol ma ten ypsilon. Mlada generacia vyrastena na mobiloch a fejsbukoch s tym ma problem, to ja viem :) Takze ste ma dostali, mozte si dat zarez. Aj astro si da zarez a vsetci sme spokojni :)

Ale skus teraz pouvazovat nad tym , co si napisal, v kontexte tejto vety:

"kúpiš si drahý telefón a si skúpi kúpiť "

Vidis tam niekde mnozne cislo ? :) Ak sa pokusas ma presvedcit, ze mnozne cislo bude matuce rovnako, tak si vetu prepis:

"kúpia si drahý telefón a sú skúpi kúpiť "

Vidis tu niekde moznost zleho chapania skrze mnozne cislo ? Ja nie .. je to proste dany tym, ze ak neovladas poriadne gramatiku a ypsilon, tak sa ti to moze zdat, ze je to to iste, ale nie je, ani zdaleka. Ale je marne sa snazit ludi presvedcit, ze ypsilon a gramatika ma zmysel ..
09.02.2016 - 12:17:02
00
Ito: samozrejme máš pravdu, súhlas. Ono je to ale skôr tým, že drvivú väčšinu textu čítame jaksi "automaticky", kde si mozog dokladá písmenká bez toho, aby si ich reálne prečítal... tak čítame výrazne rýchlejšie, ale zas to má aj takéto "nedostatky". A neboj, mne sa to stáva tiež - niekedy si musím jednu vetu alebo odsek prečítať 3x a pomaly, aby som vôbec pochopil, čo autor píše, lebo inak mi tam stále niečo vadí :-D
09.02.2016 - 12:20:03
01
JAHMANsvk napísal:
Ito mozno je cas si dat od fora pauzu ked po tebe citam. Skus ist na bajk alebo tak. Niekedy mam pocit ze nerobis nic ine, ako vypisujes somariny na fore..

Mas samozrejme pravdu, ze vypisujem somariny, ale nehnevaj sa, ak mi niekto napise, ze nechapem pisanemu textu a je to z dovodu zlej gramatiky /stane sa samozrejme aj mne/ a ja sa branim, tak to su podla teba somariny ? No dobre, tak mame tu moderatora Jezus, ktory to moze cele premazat. Co ostatne by aj imho mal. A potom budeme vsetci spokojni :P Apropo, myslim si, ze na bajku som tento rok sedel 10x tolko co ty .. nabuduce skus iny argument :) .. to len tak .. aby sme nepisali somariny :)
09.02.2016 - 12:20:39
00
Pietro_SK napísal:
Ito: samozrejme máš pravdu, súhlas. Ono je to ale skôr tým, že drvivú väčšinu textu čítame jaksi "automaticky", kde si mozog dokladá písmenká bez toho, aby si ich reálne prečítal... tak čítame výrazne rýchlejšie, ale zas to má aj takéto "nedostatky". A neboj, mne sa to stáva tiež - niekedy si musím jednu vetu alebo odsek prečítať 3x a pomaly, aby som vôbec pochopil, čo autor píše, lebo inak mi tam stále niečo vadí :-D

Tak,tak to je presne to, co som sa snazil napisat .. lenze dnes mi ta automatika nefunguje uplne dobre, takze som rozputal gramaticke hejtovanie :P ( musim sa trosku zavdacit astro) .. Jezus ospravednujem sa za tento spam , premaz to :)
09.02.2016 - 12:23:17
00
lto napísal:
musim sa trosku zavdacit astro)

Cítiš takú potrebu? ;)
09.02.2016 - 12:27:26
00
To bol vtip :)
09.02.2016 - 12:30:16
00
Veď som ti tam hneď písal, že prehodil i/y. Len to si selektívnym čítaním preskočil. Ja mám selektívne počúvanie ;). Keď ma niekto volá na pivo tak počujem, ale ako mi kážu niečo robiť tak vypúšťam :D
09.02.2016 - 12:31:47
04
Lubo, nemozem Ti len tak mazat prispevky. Potom ma obvinis zo zaujatosti (ze nechcem, aby si ma dobehol). :D
09.02.2016 - 12:31:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up