Dakujem. :nod:
A aby nedoslo k omylu - ziadne brutalne zasahy do prirody nerobime (dovolim si tvrdit aj za Pajda), jeden prejazd par bicyklov raz za rok (mozno aj zriedkavejsie) kdesi po polovnickomm chodniku tej NPR uskodit nemoze. Ved aj Magura je NPR a bikerov zvlada celkom dobre pricom tu blizko mesta je ich prejazdov podstatne viac ako kdesi na hrebeni Crergova..

PAJDO slubenu trasu ti pridam zajtra.
08.02.2016 - 10:40:53
01
Je to vasa vec, aj zodpovednost. Ked si tak povie kazdy 15ty bajker tak to uz je potom dost vela ludi. Len tolko k tomu.
08.02.2016 - 17:17:54
00
Kuko chod chod zo sedla Hajduska smerom na Staskovu.Bol som tam v jeseni 2krat To co za sebou nechavaju lesaci bikeri to neurobia za 100 rokov je to vsade ubohe
08.02.2016 - 21:42:36
00
Ja sam som lesnik, a take vseobecne konstatovanie vypoveda o nicom. Len na prvu cast vety "To co za sebou nechavaju lesaci" by sa dalo debatovat dva dni. Poviem ti jeden priklad spred 2 rokov. V kupeloch som mal v maji pred 2 rokmi kalamitu. Na 150 ha lesa sme spracovali 350 m3 polamanych stromov. Nic viac za cely rok. Ked isiel dole po asfaltke kde som mal odparkovane auto jeden bajker (ináč moj sused) tak namiesto pozdravu na mna zakrical ze čo robime, že vyrubeme cely les. A to na zaklade toho, ze vydel pri asfaltke natahane drevo. Kazda vec je o uhle pohladu, o tom ako sa danej veci rozumiem a hlavne o tom ako poznam to co v tom lese je alebo bolo pred tym ako tam nejaky druh zasahu bol vykonany. Samozrejme robia sa aj voloviny. Tak ako bajkeri v sukromnom i pracovnom zivote niekedy robia voloviny, aj lesnici robia niekedy voloviny. Nechcem sa zastavt nikoho, nikto nieje svätý .
08.02.2016 - 23:29:09
00
kukoskar napísal:
Je to vasa vec, aj zodpovednost. Ked si tak povie kazdy 15ty bajker tak to uz je potom dost vela ludi. Len tolko k tomu.

Kuko zasa?
Zakony nikdy nebudu take, aby obsiahli vsetky specifika konkrétnej oblasti. A nikdy nebudu take, aby uspokojili vsetkych ludi pretoze vsetci si chcu v nich presadit uprednostnenie prave toho svojho zaujmu. Aj keby bol svet dostatocne velky na to, aby v nom kazdy mohol mat pre svoje zaluby (polovnici, jazdci na konoch, cyklisti, motorkari, offrodaci, atd. atd) samostatnu vyhradenu oblast, tak aj potom by vznikali konflikty pretoze neverim, ze vsetci by chceli sediet na svojom piesocku a netuzili nakuknut aj do oblasti tych iných. A kedze svet taky velky nie je, je tu alternativa mat pre kazdeho vlastne cesty a chodniky. Ale ani tu nevidim dovod preco by napriklad v lese mali byt subezne vedla lesnej cesty aj cesta pre motorkarov, dalsia pre kone, jedna pre polovnikov, jedna pre pesich, jedna pre ... dopln si. To by uz z toho lesa vela neostalo. Takze podla mna je najlepsim vychodiskom zdielanie s podmienkou takého konania, ktore by zachovalo danu oblast bez nevratnych zmien (nevratnou zmenou nie je ani silnejsi zasah ak bol nevyhnutny a na vratenie do pôvodného stavu bude potrebnych mozno par rokov).
Kto si bez viny hod prvy kamenom... Napriklad ten, kto berie psa do chranenych uzemi iba na vodzke a s náhubkom (pretoze taky je zakon, nech uz sa zda akokolvek absurdny, je taky), kto instaluje rozne informacne tabule v chranenych uzemiach iba s povolenim statnej ochrany prirody (pretoze bez neho je to zakazane), kto organizuje turisticke podujatia v chranenych uzemiach iba s povolenim statnej ochrany prirody, kto dodrziava vsetky zakony bez vynimky na 100% (a kto tie zakony aj pozna, pretoze nevedomost zakona neospravedlnuje)... Niekedy je empatia, ucta a zdravy sedliacky rozum a najma jeho pouzitie ovela viac ako milion stran zákonov napisaych par ludmi presadzujúcich prave svoje zaujmy. Skus si prejst narodny park slovensky kras a najdes tam viac polovnickych posedov a prijazdovych ciest k nim vyjazdených autom ako samotných turistov. Flintosi su uz lenivi zdvihnut tu svoju rit dokonca aj ked uz idu strielat do chraneneho uzemia!

PAJDO Pridavam ti moj zaznam. (vsimni si cas v zazname, bola to jazda za vychodom slnka) Vyzera to, ze je to pokracovanie toho chodnika co si teraz presiel Ty (konci sa na ceste z l.huty do sedla zdiare), pretoze ja som ho siel zhora po zltej, potom po lesnej ceste a ten chodnik ju krizoval. Tak som presiel na ten chodnik vpravo. Zlava predpoladam ze po par sto metroch by sa to napojilo na tebou prejdeny usek. Prikladam zaznam...
Príloha:
Chcel som ho prejst niekedy aj na druhu stranu ale zatial nevydalo. Predbehol si ma. Medzi tvojim a mojim zaznamom je kratky usek polovnickeho chodnika ktory nepresiel nikto z nas.
09.02.2016 - 06:48:36
05
Diky Minikin, ten usek co som siel ja by sa mal napojit na cervenu znacku v blizkosti Maleho Mincola.
09.02.2016 - 18:38:15
00
Sa mi tu nechce vypisovat Mišo, pokecame ked tak, ved moznosti bude habadej, len rezervacie sa vyhlasuju na ochranu vynimocnych kuskov prirody ako prirodne dedictvstvo nasim potomkom. Pohyb v rezervaciach, empatia, zdravy sedliacky rozum s tym nema nic docinenia, lebo milion ludi ma svoj pohlad na svet a svoju uroven empatie a zdraveho sedliackeho rozumu. A tak sa moze vyhovarat kazdy clovek. Presne tak ako tí co chodia na cucoriedky na traktore na Micol, pouzili svoj sedliacky rozum a povedali si ze nebudu chodit hore pesi. To na akej urovni je ochrana rezervacii v okrese to je uz ina vec. Na mizivej je silne slovo. A preto si v nasom okrese ludia z toho nic nerobia a prave robia si co chcu lebo si to ani neuvedomuju a beru to ako samozrejmost. Podstata je uvedomenie si podstaty existencií rezervacii. V rezervaciach podla zakona mozes chodit po turistickych chodnikoch ktore su tam vyznacene. Ked je vam toto malo, robte si co chcete. Mne je to na 80 % jedno, a na 20 % mi to vadi, lebo viem ze nieste sami co si to takto povedia a chodia hore dole, len preto aby si zjazdili dalsiu neznamu cast terenu. Moznosti je neurekom, tak neviem ci vam prave toto chyba ku stastiu.
09.02.2016 - 19:07:03
00
Rezervácie sa vyhlasujú na ochranu výnimočných kúskov prírody. Ak sú také výnimočné prečo potom existujú výnimky? Prečo samotní ochranári tam môžu vstupovať nie len že mimo turistických chodníkov ale dokonca aj na stvorkolkach či autách? Ak už aj, ok, dobre. Ale prečo jazdiť tam autami majú povolené aj poľovníci? Prečo oni tam môžu dokonca budovať polovnicke chodníky, strieľať, robiť hluk?? To mi rozum neberie... Prečo sú tam lesné cesty? (ze vraj požiarne cesty - hadí prd požiarne) A prečo sa v rezerváciách ťaží drevo ak sú také výnimočné? Vraj kalamitne... Spadne 1000 stromov na svahu ostanú holoruby a desaťtisíce pnov.
09.02.2016 - 19:33:27
02
uz miesas hrusky s jablkami a nepoznas podrobnosti, napriklad polovnici tam nemaju co robit, ani peso, ani na aute, ani chodniky tam robit alebo cistit. Ochranari zo statnej ochrany alebo lesnici ( podla toho komu to uzemie opatri, ci je to štát, mesto, urbar, sukromnik) tam mozu chodit na vykon svojho povolania v nevyhnutnej miere. A polovat sa tam tiez nemoze.
Treba si aj uvedomit, ze rezervacie tu nie su od narodenia krista, napriklad NPR Pramenisko Tople je vyhlasena od roku 2002, do toho roku to bol hospodarsky les, dalsi priklad Becherovska tisina, este kolegovia starsi si pamataju ze tam polovali a ze cistili polovnicky chodnik, teraz je to rezervacia s najvyssim stupnom ochrany. Ale inac sme sa dostali do začarovaného kruhu, polovnici tam polovat nemozu a niekde isto poluju a chodia autami, oni si povedia ze kaslat rezervaciu ked tam chodia aj iný, vy si to poviete tiez to iste, preco by som tam nemohol chodit ja ked som tam videl polovnikov a kolotoc je uzatvoreny. Jediny škodný tu zostane rezervacia . Toto je ochrana chranenych uzemi v okrese Bardejov.
09.02.2016 - 19:48:42
00
A k tej tazbe v rezervaciach, ja nemam prehlad kde sa dali vynimky. Skor mam vedomosti ze sa vynimky na rezervacie davaju malokedy. Za poslednych cas som zeregistroval ze popadanu smrečinu napadnutu lykozrutom v NPR Mincol nam ako statnym lesom nedovolili spracovat. A na druhej strane pri Vernari povolili odsranit na kraji rezervacie stromy ktoré ohrozovali padom cestu a auta a ludi. Ale nesledujem to velmi. Pochybujem o tom ze niekde v rezervacii povolili zrubat 1000 stromov ci viac. Mam pocit ze si mylis narodny park a rezervacie. To su Rolinsovej dve rôzne ŠIALKY kávy.

A este doplnim ze som si spomenul, ze po terennej obhliadke statna ochrana dovolila minuly rok pre KST Stebnik prerezat buky napadane na turistickom chodniku na Maguru, aj to len prerezat na sirku chodnika a drevo nechat tam.
A inac Okolo Domase je 9.7. som vcera zistil a uz som aj bookol chatu na Dobrej. Takze je znovu nasa a vraj sa Okolo Domase vracia aj na Dobrú.
09.02.2016 - 19:55:36
00
No ta posledná veta je potešujúca. Uvidíme či to nezmenia. Prídem keď nebudem v SD.


Naposledy upravil Minikin dňa 09.02.2016 - 22:08:06, celkovo upravené 1 krát.

09.02.2016 - 21:53:25
00
Ale uvidime sa dufam na Čaji o piatej Mišel?
09.02.2016 - 21:56:23
00
Možno.
09.02.2016 - 22:10:00
00
Dnes bezkovacka s cielom najst krcmu/restiku v dedinke Tylicz, podarilo sa (no bola riadne zasita) ... pivo dobre, casnicky pekne, porcie velke ... vsak aligator :pizza: ? A tu mas ten svoj dezert :^:

Prílohy:

Komentár súboru: ... na hranici v lese, nam stopu vyjazdilo cez tucet skutorv
GOPR6839.JPG
GOPR6839.JPG 464.87 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: ... kudy kam?
GOPR6846.JPG
GOPR6846.JPG 199.44 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: ... nas ciel, foto z vnutra sa mi rozmazalo
GOPR6858.JPG
GOPR6858.JPG 449.13 KiB thumb_up1thumb_down

Komentár súboru: miestami luxusna stopa bola
GOPR6868.JPG
GOPR6868.JPG 425.38 KiB thumb_up1thumb_down

13.02.2016 - 18:27:45
04
Zo včerajška...

Prílohy:

Komentár súboru: hore na hranici sneh...
20160213_123250.jpg
20160213_123250.jpg 358.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: začína hľadanie krčmy...
20160213_134111.jpg
20160213_134111.jpg 497.31 KiB thumb_up0thumb_down

14.02.2016 - 09:57:51
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up