.


Naposledy upravil janovarga dňa 10.03.2016 - 10:46:53, celkovo upravené 1 krát.

10.03.2016 - 10:13:32
00
MailoKE napísal:
:) Od mladosti hlavne sci-fi. Oblubeni autori I. Asimov, G. R. R. Martin, O. S. Card, bratia Strugacki, S. Lem, A. C. Clarke a podobne. Staci? :)


Vsjo jasno, fantasta :-)
Sorry , som si neodpustil. Aj ja ich mam načítaných. Ešte Běhounek, Babula, Souček.
10.03.2016 - 10:44:13
01
MailoKE Neprekvapuje ma to. Poznam tie tituly, mam rad sci-fi tiez. Na druhej strane sci-fi su rozpravky pre dospelych ak nic ineho necitas tak mas k realite dost daleko.

Skus k minulosti napr. Mitrochin (vsimni si manipulaciu s verejnou mienkou Europy za studenej vojny - jeden z plukovnikov je ti teraz sympaticky co nemeni nic na tom, ze robi to zas), Suvorov, Johnson, Snyder ... skus si prejst utlu knizku Le Bona https://cs.wikipedia.org/wiki/Psychologie_davu ze tych par sto rokov este stale su tam zaujimave veci. Vies, pohlad do minulosti uzavrety medzi vlastne zazitky moze byt skresleny. Mnohi mali ine osudy. Lepsie aj horsie.
10.03.2016 - 12:03:30
01
pista Manipulovani sme zo vsetkych stran ... nielen od "plukovnika", na ktoreho narazas. Vsetci velki hraci nami manipuluju ... a ludia im to "zeru". Markantnym prikladom je ochota ist bojovat a riskovat zivot niekde do zahranicia v mene sirenia "demokracie" ... v com sa to lisi od tych, co siria napr. islamizmus? Ti zmagoreni pesiaci z toho nemaju nic, akurat tak mozu prist o zivot. Ti, ktori ovladaju "sachovnicu" sedia volakde v bezpeci. Ak pouzijem analogiu Pink Floyd a ich albumu Animals ... tak tie svine maju vzdy dost ochotnych psov, ktori im tie ovce ustrazia. Ludia mentalne este nedorastli na to, aby vytvorili naozaj slobodnu spolocnost ... a pochybujem, ci k tomu niekedy dojde. To asi skor ludstvo vlastnym pricinenim vyhynie.
A este by som chcel dodat jednu vec. Ja som uz oddavna povahou oponent ... Sice nazorovo som nieco nalavo od stredu, ale keby ste tu vsetci vehementne velebili a obhajovali "plukovnika" aj tak by som vam oponoval. Ako to kedysi povedal Kryl ... Politikom sa nesmie verit ... tych treba dosledne kontrolovat. Zda sa, ze generacia, ktora zazila hrozy svetovej vojny uz vyhynula a sucasnej nejeko moc nevadi rincanie zbranami. Ano, mas pravdu. Prezil som svoj zivot v mieri a asi preto sa mi teraz "otvara nozik vo vrecku", ked vidim, co sa deje vo svete. Mam obavy o to, co bude s mojou rodinou, ked niektory z magorov tam hore neodola pokuseniu to tlacitko stlacit. Tych vojen vo svete je uz nejako moc a ja by som si rad ten svoj dochodok este nejaky cas uzil.
No ... nejako som sa rozpisal ... uz iba aby som si dal k tomu aj to pivo! :)
10.03.2016 - 12:43:59
00
MailoKE napísal:
pistaMarkantnym prikladom je ochota ist bojovat a riskovat zivot niekde do zahranicia v mene sirenia "demokracie" ...


tvoj "markantny priklad" je uplny nezmysel - ti co su v Iraku a v Afganistane su tam kvoli peniazom - zoldaci z byvaleho Blackwateru a klasicki vojaci co nic ine nevedeli, nenasli si iny job, tak vstupili do armady. Kazdy z nich by urcite radsej naplnal niekde doma pri povodniach vrecia s pieskom, ale politici rozhodli inak a preto su tam, kde su.
10.03.2016 - 12:57:37
00
ja si myslim ze to nerozhodli politici. rozhoduju ini :)
10.03.2016 - 13:56:55
00
myslíš finančnu židovskú lobby?
10.03.2016 - 13:59:13
00
Kazdy z nich by urcite radsej naplnal niekde doma pri povodniach vrecia s pieskom

PhilJ Nic v zlom, ale zjavne nepoznas vela profesionalnych vojakov :) Zvlast ked sa bavime zapadnych jednotkach momentalne posobiacich v iraku/syrii (male mnozstvo velmi dobre vycvicenych a motivovanych ludi, viac menej s istotou vieme o jednotkach/poradcoch z US, UK a Nemecka).
10.03.2016 - 14:22:50
00
myslíš finančnu židovskú lobby?


majitelov zbrojarenskych korporacii a roznych privatnych "bezpecnostnych" firiem - v kazdych volbach daruju desiatky milionov dolarov vramci tzv Super PAC zbierok obidvom kandidatom na prezidenta - aj republikanom aj demokratom - a ti im zato rozdaju ksefty v podobe armadnych zakazok, vojen a pod.

A toto vsetko je uplne legalne.
10.03.2016 - 14:23:39
00
... nielen pre Majla: https://drive.google.com/folderview?id=0BzKdyMmvGlIJRXo1VTFYT3liaDg&usp=sharing

Nemalo by sa to, ale dávam to tu. Každý nech si vyberie vhodný formát. Nechám to pár dní funkčné.

Vasilij Mitrochin mal rád balet. ... a potom sa nasral. Zozbieral obrovské množstvo autentických materiálov priamo v srdci KGB. Robil to dlhé roky. A potom ...

Viiac o knihe: Christopher Andrew, Vasilij Mitrochin: Neznámé špionážní operace KGB - Mitrochinův archiv Aj kúpiť sa oplatí. Vyšla aj druhá časť.
10.03.2016 - 14:24:43
00
laco Vdaka!
Este by sa zislo volaco, co by takto suhrnne popisalo aktivity CIA, Mossadu, Britov a ostatnych ... Kazda vlada ma svoju tajnu sluzbu, ktora robi veci o ktorych sa verejnost nema dozvediet ...
10.03.2016 - 15:10:33
00
??? osobná (pracovná) skúsenosť ??
10.03.2016 - 15:26:10
00
MailoKE napísal:
laco Este by sa zislo volaco, co by takto suhrnne popisalo aktivity CIA, Mossadu, Britov a ostatnych ...


Jáj, ... no ale to sa mi javilo, že máš dobre preštudované. :)
10.03.2016 - 15:33:50
00
LL napísal:
??? osobná (pracovná) skúsenosť ??

:) Pozeral si dnes pod postel? Nemas tam putinovho agenta? :)
10.03.2016 - 15:42:22
00
laco napísal:
Jáj, ... no ale to sa mi javilo, že máš dobre preštudované. :)

Ako som uz vyssie pisal, oblubujem iny druh literatury ... iba ze by si toto tiez zaradoval do sci-fi :)
10.03.2016 - 15:46:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up